Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7608 7608

Lauralex
13.07.2019 1 z 5

Vědoma si toho, že si zřejmě právě podepíšu ortel smrti, nemohu jinak. Upozorňuji, že kdo má tu knihu rád (okej, všechna populace vyjma mě), ať dál raději nečte.

Jestli je nějaká kniha, ve vší úctě k autorovi, kterou opravdu nesnáším, je to Saturnin. Už jen když někde okem zahlédnu tuhle zářivě modrou knihu, chce se mi křičet. Okamžitě po dočtení šla kniha z domu. Tohle fakt není nic pro mě. Upřímně jsem doposud nepochopila, co na tom všichni vidí. Haňte mě, ale mě to vůbec nezaujalo. Snad nikdy jsem se tak ukrutně nenudila, myslela jsem, že než to dočtu, tak dřív umřu. Radši bych snad psala test z fyziky, než četla tuhle knihu. Nechci vyloženě říct, že je to špatná kniha, je pravda, že můj smysl pro humor je specifický, náročný a těžko se mu někdo zavděčí, ale tady na tom nebylo veselého, natož vtipného zhola nic. Možná leda můj výraz, jak jsem u toho trpěla.

Já se omlouvám, je mi to vážně líto, vlastně jsem se na to fakt těšila, ať už jako na českou nebo jako na humornou knihu, které mám ráda, ale už NIKDY VÍCE, PROSÍM.

vendy246
10.07.2019 3 z 5

Asi chápu, co se na této knize lidem tak líbí a oceňuji jazyk, formu a nápad, ale... vůbec mě to nebavilo. Musela jsem se nutit knihu dočíst, udržet pozornost. Možná k vodě místo časáku. Možná jindy.

Kaplická469
09.07.2019 5 z 5

Tohle dílo překypuje nádherným humorem. Je to zřejmě nejvtipnější věc, kterou jsem kdy četla.

Anie.M
25.06.2019 5 z 5

Saturnin je prostě geniální a nikdy neomrzí. jeho příběhy, teorie a co teprve průpovídky tety Kateřiny. ideální kniha na příjemné, letní odpoledne.

ainny
23.06.2019 5 z 5

Tohle se nedá komentovat, to se musí přečíst. A ne jednou. Geniální dílo, kterému na kvalitě nic neubírá ani čas. Saturnin na Hrad!

Veru.Viti
19.06.2019 4 z 5

Tak nemít přečteného Saturnina jsem brala jako takové osobní selhání. Po tom, co jsem byla i v divadle a film patří k mým oblíbeným, jsem to musela dohnat. A kniha je boží. Nebo jinak: Saturnin je boží. Já ho mám ráda v jakémkoli formátu. Je to tedy jedna z mála knih, kdy mě filmové zpracování baví více než kniha. Nic to ale nemění na tom, že by to měl přečíst každý. Doporučuji.

Sam33
16.06.2019 5 z 5

Kniha mého srdce. Snad nelze Saturnina nemilovat. A Milouše. A tetu Kateřinu. A dědečka. A slečnu Barboru. A doktora Vlacha a jeho teorii s koblihami. A hlavního hrdinu, jehož jméno za celou dobu ani jednou nezazní. No tááák...

Gumiczud
09.06.2019 3 z 5

Tuhle knihu jsem četl na dvakrát. Poprvé mě vůbec nebavila, tak jsem jí odložil. Podruhé jsem asi objevil její kouzlo a zjistil jsem že to není tak špatná knížka, vlastně že mě baví.

ANATS
07.06.2019 5 z 5

Prostě boží !!!! :-)
Saturnin nikdy nezklame. Několikrát mě dooost rozesmál. Mám ráda tento styl humoru, přečteno za dva dny. Užila jsem si to.
A zbožňuju Milouše.
Za mě kniha o dost lepší než televizní zpracování.
Pět hvězdiček je zasloužených :-)

martineden
07.06.2019 5 z 5

Bomba!

BlankaHill
05.06.2019 4 z 5

Krásná čeština, vtipne napsané.

tera.mrak
04.06.2019 5 z 5

Četla jsem to několikrát a stále se k této knížce ráda vracím. Baví mě to.

PhoebePollard
18.05.2019 4 z 5

Velmi zábavné a čtivé, co víc dodat. Tohle a pan Kaplan jsou zaručené způsoby pozvednutí nálady.

tygřík2
17.05.2019 5 z 5

Čtu nebo poslouchám vždycky, když mám nějaký vlezlý splín. Spolu s Panem Kaplanem působí jako zázračné pilulky pro návrat k normálu.

pige
12.05.2019 4 z 5

Škoda jen, že jsem jako první viděla seriálové zpracování, protože je jak přes kopírák...

Filip555
08.05.2019 5 z 5

Jednoduše kniha plná humoru, která rozhodně stojí za přečtení. Jedna z nejlepších knih české klasické literatury.

terimila
07.05.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka a knížka, k níž se ráda vracím. Inteligentní a příjemnej humor, laskavá starosvětská atmosféra a postavy... prostě milá knížka, jak má být.

tonda3582
05.05.2019 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih, Z. Jirotka velmi dobře pracuje se slovem a češtinou a velmi pěkně pracuje s banálními příhodami všedního dne.

Greenfingers
30.04.2019 5 z 5

Pro ty, kteří nikdy nečetli P.G. Wodehouse, zajisté originální humor " po anglicku". Saturnin celkem nápadně připomíná komorníka Jeevese, přesto uděluji plný počet bodů. Pokračování od Macka jsem nečetl a zřejmě ani nebudu číst.

Jura999
28.04.2019 4 z 5

Odlehčené čtení, které neurazí, ale zároveň neohromí. :D