Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7524 7524

R.E.M.
19.02.2015 4 z 5

Laskavý a svěží humor. Výborné postavy - Saturnin, doktor Vlach, dědeček, i teta Kateřina si mě získali. Čtivá a pohodová knížka, kde jsem mávla rukou nad několika nudnějšími stránkami večerního vyprávění tety Kateřiny. Ovšem "děkovný" dopis přítele p. Vlacha byl skvělý - potěšila mě originální a bezpečná místa pro schování klíče před zloději. Bavil mě suchý anglický humor a sarkasmus.
Po sluhovi netoužím. Ale když tak přemýšlím, někteří členové rodiny a přátelé hýří občas pozoruhodně podobnými nápady jako má Saturnin nebo dr. Vlach. (Poznámka: Ještě jsem žádného z nich nezaškrtila.)

t.o.m.m.y
19.02.2015 3 z 5

Lehké a rychlé čtení. Nezklame, potěší a pobaví...

Rade
12.02.2015 5 z 5

Úžasná vtipná knížka. Četla jsem ji dávno před tím, než byla zfilmována, a tak jsem měla z filmu trochu strach, ale nutno říct, že se docela povedl, což s ohledem na druh Jirotkova humoru nebylo vůbec jednoduché. Dobrý scénář a výborní herci.
Oblíbené hlášky: "Sobý hnusec!" "Neřekl, ´má úcta´, řekl ´no maucta´!"

azeret92
09.02.2015 2 z 5

Na tuto knížku jsem se těšila, neboť všichni říkají jak je hezká, srandovní.
Chtěla jsem si ji také přečíst, proto že vyhrála v anketě Kniha mého srdce. Bohužel se musím přiznat, že mě vůbec neoslovila. Nechala jsem ji rozečtenou ( a to nechávám knížky rozečtené nerada). Asi pro tento humor nemám buňky. No bohužel.

groula
08.02.2015 5 z 5

Miluji filmovou verzi, a knihu jsem přečetl po cca 15 letech po shlédnutí filmu, což je ostuda. Kniha je stejně skvělá jako film, a vlastně i lepší.
Tohle je přesně styl humoru, který mi plně vyhovuje.

Péťa86
28.01.2015 5 z 5

Knížku bych mohla číst pořád dokonala. Je to tak krásný a čistý humor, který musí dostat každého. Člověk však k tomuto humoru a podání musí dospět... Opravdu moc krásný příběh.

maličká
24.01.2015 5 z 5

Jedna z mých nejmilovanějších knih, které můžu číst pořád dokola. Zdeněk Jirotka napsal krásnou knihu s poutavým a často nepředvídatelným dějem. Vždy když ji čtu, bavím se stejně, jako když jsem ji četla poprvé.

skableska
22.01.2015 5 z 5

Krásná kniha. Mnohokrát jsem se musela situacím, které se zde objevují, zasmát. Hlavně příslovím tety Kateřiny a samozřejmě skvělým kouskům Saturnina. Film je taky úžasný a určitě stojí za zhlédnutí. Doporučuji!

Vesnaaa
14.01.2015 5 z 5

U této knihy jsem se ani na chvilku nenudila. Měla jsem ji přečtenou během jednoho pochmurného podzimního odpoledne a tak moc mi ten den projasnila, že jsem měla na chvíli pocit, že snad za oknem slunce svítí :)) V knize je použit nevtíravý, jemný, pro mně velmi líbivý styl vtipu. Opravdu, tato kniha je klenot mezi humoristickou literaturou.

makovec.h
11.01.2015 5 z 5

Vlastně jsem nevěděla, co jdu číst. Známý mi byl jen název. Kniha je úplně skvělá, jednoduchá, ale hrozně zábavná :) mooooc dobrá :)

Sluchatko
28.12.2014 5 z 5

Knížka skvělá, film taky. Není to pravidlem, ale tady se to povedlo.

saloes
27.12.2014 5 z 5

Je mnoho povolaných, ale málo vyvolených, toto pravidlo platí i ve světě literatury a pan Zdeněk Jirásek je jedním z vyvolených a proto předním skládát VELMI hluboko poklonu. Amen.

Zdeňula
24.12.2014 5 z 5

Super knížka u super film :)

Knihomolkaa
14.12.2014 5 z 5

Úžasná, vtipná knížka, která mi přesně padla do noty. Svým inteligentním a jemným humorem si mě naprosto získala. Film také pěkný, ale knížka mě okouzlila více.

Bránolog
25.11.2014 4 z 5

Klasika, v níž se střídají dokonalé obrazy s těmi o něco nudnějšími. Ale tak je to spravne, tak to ma byt!

gallovl
21.11.2014 5 z 5

Klasika - humor, relax, ideální knížka na dovolenou.

LenkaBA
17.11.2014 4 z 5

Relax :)

olle3
11.11.2014 4 z 5

Jedna z nejlepších z těch mála humoristických, u kterých jsem se bavil.

vlkodlaq
06.11.2014 5 z 5

Napřed jsem viděl film, který byl (a je stále) vynikající, až později se mi dostala do ruky kniha, která je snad ještě o něco lepší, i v psané podobě exceluje a na pocuchanou psýchu působí lépe než dvě tabletky prozacu :-)

Jolilinka
02.11.2014

Velmi vtipná a zábavná kniha :)