Saturnin

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7522 7522

narcisonanis
22.08.2014 4 z 5

"VODU NE! PÍSEK!"

Absurdní situace, které dokázal Jirotka v příbězích o Saturninovi vytvořit, vás budou neskutečně bavit. Dědečkova strohost, rčení pořekadla tety Kateřiny do každé situace, Miloušův knírek, vážnost hlavní nepojmenované postavy... chechtal jsem se nahlas na celé kolo jak blbý, opravdu výborná humoristická kniha. Abych však zmínil také nějaké negativum, občas mě neskutečně nudily zdlouhavé pasáže líčení vesměs zbytečného konání či prostředí. Ale vždycky se to nakonec zachránilo další kapitolou, která byla vtipná a dynamická :)

"Milouši, chlapče, když už ti něco takového vyrostlo, možná by sis měl ve společnosti před nosem přidržovat kapesník..."

bookemma
14.08.2014 5 z 5

Tak takhle dobře jsem se nepobavila při čtení čehokoliv už hodně dlouho. Kniha v sobě nese jakýsi humorný nádech po celou dobu, vy jen čekáte, kdy se budete moc´z plna hrdla zasmát! Při některých pasážích jsem se smála opravdu hodně, například, když Saturnin hasil Miloušovi knírek dekou - tak jsem se pobavila naposledy u zápisu od soudu, kde soudkyně několikrát důrazně napomínala žalobce, že není vhodné přerušovat žalovaného větami typu "To je lež! Nic ho nenechávejte říkat, lže jak když tiskne!" za každým jeho slovem :D a nakonec mu slušně řekla, ať vypadne a nebo zavře pusu! Při čtení Saturnina jsem měla podobný pocit - zkrátka jsem se chtěla neustále smát! Doporučuji!

Lidudu
04.08.2014 5 z 5

Koblihy už nikdy.nebudou jen obyčejným pečivem...

Marillee
27.07.2014 5 z 5

Je fakt, že začátkem se musí člověk prokousat, ale pak to jede jak na běžícím páse ze Saturninových humorných chvilek. Hehe. :D

Lenny33
26.07.2014 5 z 5

Krásně čtení plné humoru. V této knize jsem se setkala s jednou z nejoriginálnějších a nejlepších postav o které jsem kdy četla - samozřejmě myslím Saturnina. Ten člověk byl génius! Tedy spíše spisovatel, který ho stvořil. :)
Čtení jsem si opravdu užívala. :) Dokonalá hra se slovy a skvělý humor.

Veru.nka
25.07.2014 5 z 5

Jelikož zbožňuji britský humor, u této knihy jsem si nemohla odpustit plné hodnocení. Po celou dobu jsem se od ní neodtrhla, dosti jsem se nasmála a upřímně řečeno, Jirotkův styl a způsob vypravování mi opravdu sedl i postavu Saturnina jsem si zamilovala. Vím jistě, že to není naposledy, co jsem jí četla.

martink1
24.07.2014 1 z 5

Číst se to jakžtakž dalo, ale nijak moc mě kniha neuchvátila.

ritz
23.07.2014 5 z 5

Jedna z nejvtipnějších knížek, které jsem četla a vždycky si ji ráda přečtu znova.

Baronek
16.07.2014

Super kniha,doporučuji

Viaby
14.07.2014 4 z 5

Nadčasový humor. "Prožíváme-li delší dobu idylu, přestaneme ji vnímat a osud by nám prokázal neocenitelnou službu, kdyby nás popadl za límec a vyhodil dočasně na mráz. Pak bychom nevzpomínali na to, že kamna trochu kouřila, nýbrž na to, že hřála. A na to, že bylo ostatně v naší moci aby jenom hřála. "

Rocker007
27.06.2014 5 z 5

Pěkné čtení těsně před maturitou, kdysi. Příjemný humor, který je nadčasový a vhodný nejen pro středoškoláky ale pro všechny generace :)

vehement
27.06.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Skvělý humor. Člověk se při čtení neubrání představě herecké tváře Oldřich Víznera, který ve filmovém zpracování, zahrál Saturnina naprosto bravurně, ale kniha je kniha.
Teta Kateřina je jednoduše na zabití. Mít takovou příbuznou tak už by byla mrtvá :-)) Saturninovi brilantní zlomyslnosti proti Miloušovi a mnoho dalším situací.
Řekl bych mistrovské dílo (takové lidské, ze života) české literatury.

Koňadra
25.06.2014 5 z 5

Krásne. Milé, nežné, veselé, pretkané krásnym anglickým humorom, možno o trošku menej suchým ako by sa na anglický patrilo, ale práve preto. Film už o poznanie ťažkopádnejší. Čítal som nejaké mudrovanie, že Jirotka sa nechal inšpirovať Troma mužmi v člne (o psovi nehovoriac). Asi áno, ale pre mňa svoj vzor v mnohom prekonal. Máte ťažký deň, ležíte chorý v posteli ? Saturnin vás z toho dostane ! A ... páni ... ruku na srdce - kto by nechcel vidieť jazvičku na kolene slečny Terebovej ? :-))))

hanapek
22.06.2014 3 z 5

Jako knihu jsem to nikdy nedočetla ale jako film pěkné, asi to chtělo ty herecké kreace Synkové, Vacka a hlavně Víznera.

1bastinka
16.06.2014 5 z 5

Musím tu napsat , že tato kniha jde se mnou mým životem pár posledních let a určitě mě jen tak neomrzí. Viděla jsem i film, je dost dobrý,ale jak tu někdo psal tak na knihu prostě nemá. Ono vystihnout Saturnina není lehké a asi nebylo pro románového hrdinu jednoduché žít s ním.Já sama za sebe, bych si přála takového Saturnina ve svém životě.V dnešní náročné době není moc lidí co by takhle krásně "sloužili".

Janasem
10.06.2014 5 z 5

Opět jsem si po čase dala dobrou knihu, velmi dobrou - a jak krásně nadčasová je!

Pallando
08.06.2014 5 z 5

Tahle knížka se nikdy neomrzí. Pokaždé, když ji čtu, se znovu a znovu směju.

Aneneta
01.06.2014 5 z 5

Humorné čtení plné originálních myšlenek.

Adria Orici
30.05.2014 1 z 5

Opravdu humor nepochopím jako celek. Netuším co je na něm vtipného. Kniha mi byla doporučena, naučí tě aby ses smál. Bohužel.

rumini
26.05.2014 5 z 5

Legendární záležitost. Poprvé jsem četl snad ještě někdy ve škole a od té doby několikrát. Knížka která pobaví, ideální na dovolenou.