Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7522 7522

AničkaŽ
25.05.2014 5 z 5

Knížka mne nelákala jakožto "povinná četba" ,což ale byla velká chyba. Tahle knížka prostě nestárne! Pobaví, uklidní, povzbudí...Zkrátka super! ;)

Modrina
20.05.2014 5 z 5

Tuhle klasiku umím snad zpaměti, ta zkrátka nestárne. :)

Lubor123
15.05.2014 5 z 5

Saturnina miluji, pořídil jsem si ho nakonec jako audio knihu. Téměř každý den si ji pouštím k usínání.

LadyAnn
15.05.2014 5 z 5

V žádném případě nevyhledávám humoristickou literaturu a Saturnin jakožto "povinná četba" mi nikdy nepřipadal lákavý. Jaká chyba. Knížka je neuvěřitelně vtipná, opravdu jsem se místy nahlas smála - neskutečně mi sedl styl vyprávění a popis humorných situací. Musím uznat, že je to skvělá "rychlovka", přečtu znovu a doporučuji.

Šárka5875
13.05.2014 4 z 5

Myslím, že právě já nevyhledávám humoristickou literaturu, ale zkusila jsem. Saturnin byla pro mě spíš kniha milá, úsměvná než vyloženě třeskutě vtipná. Hned po přečtení jsem zkoukla film a chtěla jásat, že je lepší než celá kniha, ale postupně jsem zjišťovala, že bez přečtení knihy by mě film sám o sobě nic moc neříkal. Kniha je prostě kniha, vše popsané do detailů. Ale i tak pro mě skvělá kombinace obojího...kniha a film....a spokojenost s úsměvem na rtech.

kaptn Jan
05.05.2014 5 z 5

Televizní Saturnin je zábavný, ale je to jen velmi slabý odvar této útlé knížky. Kdo ji jednou propadne, mívá ji pod polštářem a po trudném dnu si přečte dva, tři odstavečky pro zlepšení nálady před usnutím. Mít takového sluhu není nic pro suchary.

Michelino
05.05.2014 5 z 5

Legendární záležitost. Saturnina jsem poprvé četla před několika lety. Moc jsem od této knihy nečekala, a o to víc jsem poté byla mile překvapena :)

Cella
05.05.2014 5 z 5

Saturnin vyměnil Miloušovi jednotlivé listy jeho dobrodružných románů a on se v nich pak dočítal strašlivé věci... Zajímavostí bylo, že první takto pozměněný román Milouš přečetl, aniž by to zpozoroval...
Není to přesná citace, pardon, ale v téhle knize je spousta malých a na kolena dostávajících pasáží. Doktor Vlach je bůh(-:

AlisonGross
25.04.2014 5 z 5

Kiha je moje antidepresivum, co víc napsat?

Dousy
24.04.2014 5 z 5

Pasáž o příslovích nedoceněních u mne vyvolala naprosto nepříčetný záchvat smíchu :D
Skvělá,skvělá kniha :-) Co dodat ..Setapouch :D

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Saturnina jsem četl až po shlédnutí filmu a tak jsem musel chtě nechtě srovnávat, musím ale říct že knížka je skvělá se spoustou humoru..

Kolaloka
14.04.2014 5 z 5

saturninovi patří všech pět hvězdiček. neuvěřitelně příjemné čtení.

Paja Ch.
08.04.2014 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla asi 30krát a je prostě úžasná.

Ladys
08.04.2014 5 z 5

Tahle kniha mě prostě baví. Jemný až ironický humor a příběh zaplněný parádníma figurkama, v jejichž středu exceluje Saturnin.
I když přiznávám, že některé pasáže bych klidně vynechal, ale i tak je to moje oblíbená kniha.

Eskandriel
26.03.2014

Krásný ironický a svérázný humor. Zdeňku Jirotkovi se hned od začátku podařilo omotat si čtenáře kolem prstu. Po tom, co si představíte, že někoho v kavárně začnete jen tak ze srandy bombardovat koblihama, prostě nemůže přestat číst.

dva.v.1
07.03.2014 5 z 5

oblíbená kniha,ke které se často a rád vracím.

Lodja
03.03.2014 5 z 5

První republika+humor, skoro až anglický+tak skvělé postavy jako je slečna Barbora, Milouš a samozřejmě Saturnin=chvíle strávené opravdu královsky.

ladypink
19.02.2014 2 z 5

Anglický humor asi není můj šálek čaje. Doslova jsem si přála, abych už byla na poslední stránce. Připadám si trošku jako vyvrhel, když vidím úspěch této knihy, ale nemohu jinak.

Manyna
05.02.2014 5 z 5

literární koncert Saturnina a tety Kateřiny.

Jossie
29.01.2014 5 z 5

Když mám špatnou náladu, vezmu si Saturnina a čtu si a hned je po blbé náladě.