Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7521 7521

fougas
22.09.2013

Knihu jsem poprvé přečetl v roce 1972; dlouhá léta jsem ji téměř celou znal zpaměti. Celé kouzlo některých laskavě ironizujících sentencí jsem ve svých tehdejších 17 letech a politické situaci nedokázal docenit. Spojené truhlářské závody, setapouch a sobý hnusec mi docházejí až nyní. Napřed musela přijít sametová revoluce.

Ivaksa
18.09.2013 4 z 5

Sranda!Filmové spracování bylo koukavé ale ten humor knihu nemohl dochytit.

mautina7
09.09.2013 4 z 5

Knížka se dobře četla, párkrát jsem se zasmála, jen mě někdy nudili pasáže vyprávějící historky z minulosti.. Po shlédnutí filmu jsem popravdě řečeno čekala víc, ten je prostě nepřekonatelný :)

DomYell
09.09.2013 5 z 5

Dlouho jsem slýchával: Saturnin, Saturnin, Saturnin... a stejně tak dlouho mi vrtalo hlavou o čem taková kniha může být? Z neznalosti jmen, jsem si myslel, že Saturnin je příběh z nějaké ruské vesmírné stanice kdesi u Saturnu, či nějaké sci fi v retro ražení, ale až pak jsem si zcela nedávno opětovně vzpomněl na toto pro mě pořád stejně tajemné jméno, zapátral a našel. Knihu jsem přečetl s nadšením a nad kouzelným humorem, resp. nad lehce výstřední osobou sluhy Saturnina jsem se nejednou zasmál.:)

rencovav
24.08.2013 4 z 5

Příjemné vyprávění plné humoru a neotřepaných hlášek. :)

anett123
18.08.2013 5 z 5

Vtipná knížka, mám ji moc ráda a dokáži ji číst klidně znova a znova a vždy se u toho smát. Jenom ten konec, kde dědeček předstírá, že se zbláznil, mi trochu vadí.

Andyx
15.08.2013 5 z 5

Skvělá a velmi humorná kniha. Saturnin je vážně třída!

felia
07.08.2013

Nádherná kniha se skvělým humorem. Je škoda, že žádná další Jirotkova kniha neshá Saturninovi po kotníky. Pokud si ale přečtete některou z mnoha Woodeohouseových knih o Jeevsovi, pochopíte, kde vzal pan Jirotka předlohu pro svou knihu

mcleod
05.08.2013 5 z 5

Nádherně poetická kniha s výborným humorem, který se velmi podobá mému oblíbenému anglickému stylu humoru. Všechny postavy knihy jsou svým originálním způsobem výborné a nezapomenutelné, ze všeho vyniká nádherná postava sluhy Saturnina. Bavil mě film, bavil mě seriál, ke knize jsem se dlouho nedostal, což je trochu škoda. Je totiž stejně tak dobrá, ne-li lepší, jak už to tak u filmových adaptací knih bývá.

Kathyss
04.08.2013 4 z 5

Nevím proč, začátek mi přišel hrozně nudný, pak se to naštěstí změnilo a chvílemi jsem se i zasmála :)

whitelilith
31.07.2013 5 z 5

Laskavý humor. Mám saturnina ráda a musím uznat, že i seriálová verze mě vždy potěší.

Marčullkas
22.07.2013 5 z 5

Povedená humorná kniha, u které jsem se rozhodně nenudila! Viděla jsem jak filmové, tak i divadelní zpracování knihy a musím uznat, že kniha vede na plné čáře:) ...

Liv
21.07.2013 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem Saturnina musela číst kvůli škole, nebylo to nic nudného. Docela mě to bavilo a párkrát jsem se i od srdce zasmála.

Belatris
21.07.2013 4 z 5

Je to nezvyklý styl, přiznávám. Velmi málo přímé řeči, humor není vypichovám po vzoru instantnějších moderních knih, ale mě Saturnin bavil a baví stále, i po druhém přečtení. Přímočarost a jemnost humoru okořeněná místy i hrubší ironií = ideál. Na jarní večery to pro mě byl příjemný rituál, na který jsem se někdy už od oběda těšila.

Evus
14.07.2013 5 z 5

Zajímavě psaná nenásilně humorná kniha, velmi překvapila a líbila se

Allebith
13.07.2013 5 z 5

Nikdy nezapomenu na první řádky a doktorovo rozdělování lidí podle fantazie... ♥ Srdcovka =}

pidalka777
04.07.2013 3 z 5

Joj Saturnin. Film je nesmrtelnej a kniha je ještě o kus humornější než film

VerRyNDA
04.07.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem začlala číst kvůli povinné četbě a nelituji toho. Zábavná kniha od začátku až do konce. Viděla jsem i film a obojí výborné.

MonisPop
26.06.2013 5 z 5

Zábavné. Kdybych tuto knihu nepřečetla, tak ani nevím, kolik máme přísloví. Má nejoblíbenější postava je teta Kateřina, protože to co v knize navykládá je skvělé a nejde se tomu nesmát. Rozhodně doporučuji přečíst.

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Úžasná kniha ... ještě lepší film ---- prostě legenda v české literatuře ... vždy aktuální ... vždy k zasmání