Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7521 7521

efka.saf
27.01.2014 5 z 5

Saturnin pro mě byl vždy knihou mého srdce, rozhodně v rámci české produkce. Vlastně přemýšlím, jestli někdy vznikl z pera českého autora tak neuvěřitelně zábavný příběh, který je na každé stránce protkaný humorem, jaký nám předkládá Zdeněk Jirotka. Pamatuji si, jak jsem Saturnina četla asi tak počtvrté po zvrzlých státnicích a jak mě každá stránka hřála u srdce a víc a víc. Ale musím říct, že dřív, než jsem knihu četla, viděla jsem film.... počítám, že asi tak 700x :))). A to myslím zcela vážně :). Natočit tak dokonalý film podle knihy jako je tato, je v mých očích hodno Oscara :). Oldřich Vízner pro mě zůstane navždy Saturninem, ať bude v budoucnu hrát cokoliv a těžko říct, jestli na tom ostatní postavy nebudou obdobně :).

slezakmartajh
26.01.2014

No to je prostě klasika krásný čtení.

ladyfromskye
18.01.2014 4 z 5

Kniha mého srdce to tedy rozhodně není. Nechtělo se mi do ní, ale nějak zvlášť neurazila, ale ani nepotěšila. Nevím, zda se k ní ještě někdy vrátím, ale tak úplně to nevylučuji. Teď jsem zvědavá na seriál...

fruitbueno
18.01.2014 5 z 5

To je panečku jízda! Když se nesmějete poslušně oddanému pleticháři Saturninovi, umíráte z hlášek tetičky Kateřiny a z neuvěřitelně nemožného Milouška, případně z rebelujícího dědečka. Atmosféra knihy je něco, co působí a bude působit. Jedna z knížek, po které sahám kdykoli jdou deprese nebo kdykoli je prostě blbá nálada.

barina
01.01.2014 5 z 5

Naprostý klenot plný šíleností, které jsou servírovány s takovou samozřejmostí, že z toho jde hlava kolem.

Sarah01
31.12.2013 5 z 5

Klasika, která nezklame, anglický humor miluju, dávám plný počet.

iVca.v
04.12.2013 5 z 5

Perfektní kniha, která mě bavila od začátku do konce.. Upřímně jsem se zasmála a hodila mě do dobré nálady. Saturnin je prostě boží :)

LucyMi
28.11.2013 5 z 5

Saturnin je luxusní kniha! Je velmi vtipná a zajímavá... :DD Nejzajímavější byl pro mě ten začátek. Přirovnávaly se hl. osoby k době koukání na koblihy. Já osobně bych se na něj vůbec nedívala, protože by byly dávno v mém břiše. :'D Ale dobrá...
Saturnin je psát chronologicky, najdeme zde hodně zastaralých slov, protože je kniha napsaná v roce 1942. Navždy bude Saturnin patřit mezi mé nejoblíbenější knihy. Navždy ;-)

Byxy123
13.11.2013 5 z 5

Kniha ještě lepší než film a to jsem si myslela, že to lepší být nemůže. :)

Ditules
11.11.2013 5 z 5

Genialita Saturnina mě nepřestává překvapovat ani po x-tém přečtení.

ivkalia
28.10.2013 5 z 5

Nejúžasnější knížka, kterou jsem kdy četla. Přečteno již podruhé.

Terry11
26.10.2013 5 z 5

...a vůbec mi nevadí, že se zřejmě pan Jirotka nechal inspirovat anglickým spisovatelem J.K.Jeromem. Je to kniha, kterou jsem si před třemi lety zakázala číst, abych ji trochu zapomněla, protože jsem ji už mohla citovat nazpaměť. Větu, že diplomat nikdy o nikom neřekne, že lže..., už používá kdekdo. I politici. Prostě kniha, která udělá dobře na duši.

alexpo
26.10.2013 5 z 5

Tak to je kniha, u níž jsem se popadala za břicho. Jela jsem metrem a chechtala se jak blázen. Ten pán vedle mne taky. Asi mi četl přes rameno :-). Nebo ji taky znal. Konec nic moc, ale to předtím stačilo. Miluju jazykový humor.

Kyrk
25.10.2013 5 z 5

Kniha plná humoru, zábavy, optimistcké nálady a při čtení toto všechno přechází pomaličku po určitých dávkách do Vás. Skoro až slza mi ukápla, když jsem dočetl poslední stranu a knihu jsem musel zavřít, protože něco tak komického, zábavného a dějově skvělého se nevidí jen tak. Filmové zpracování bylo taktéž vynikající!

VerčaP
23.10.2013 5 z 5

Nechápu, proč jsem se této knize, tak dlouho vyhýbala, je naprosto úžasná ;)

kniholka
07.10.2013 4 z 5

Laskavá, milá a poetická knížka do nepohody :-).

annihilation
04.10.2013 5 z 5

Potřebujete-li dávku toho nejskvělejšího českého humoru, Saturnin je kniha přesně pro vás. Neumím si představit větší zábavu, než jakou poskytují úsměvné scény. Jediné nebezpečí tkví v tom, že budete vypadat jako blázni, jestli-že se začnete při čtení smát uprostřed přeplněného autobusu.

spookee
30.09.2013 3 z 5

Asi jediná knížka, u níž se mi víc líbí filmové zpracování. Ale je to asi tím, že je to moje srdeční záležitost, kterou umím odříkat nazpaměť!

Jeanie
27.09.2013 5 z 5

Vtipná knížka, ráda si ji někdy přečtu znovu.

Domuly
26.09.2013 3 z 5

Pro mě lepší film než kniha. Nevím proč, ale občas mi ten humor přišel velmi strojený a nucený. Četla jsem to docela dlouho.