Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7521 7521

Nomia
23.02.2018 4 z 5

Kombinace jazyka, jakým je Saturnin napsán, nenásilného lehce suchého, ale milého humoru a charismatických postav, nikdy neomrzí. Příjemné zábavné čtení, Saturnin je prostě osvědčená klasika.

ivag
08.02.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha, můžu jí číst několikrát do roka :-)

Endy17
08.02.2018 4 z 5

Příjemné a většinou zábavné čtení, z mého pohledu ale trochu přeceňované.

Marekh
07.02.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, pobavil jsem se. Zároveň se v knize vyskytovaly i myšlenky.

Citáty z knihy, které se mi líbily:

Odvaha je krásná věc, ale všechno se musí dělat s rozumem.

Prožíváme-li delší dobu idylu, přestaneme ji vnímat a osud by nám prokázal neocenitelnou službu, kdyby nás popadl za límec a vyhodil dočasně na mráz.

Maevie
06.02.2018 5 z 5

Ve skutečnosti prostý příběh, do kterého Jirotka vměstnal neuvěřitelné množství humoru a narážek. Nemít rád tuto knížku prostě není možné.

Kryštofka
06.02.2018 5 z 5

Kniha, ke které se ráda vracím.

t.adm
05.02.2018 5 z 5

Must have, must read! Jen upozorňuji, nečíst na místech, kde musí být klid, já jsem se kolikrát smíchem neudržela :D Parádní kniha, 100% doporučuji!

camdy007
01.02.2018 4 z 5

velmi pohodová a vtipná kniha na takové nedělní počtení. Určitě se k ní někdy vrátím.

KAREL6725
29.01.2018 5 z 5

Saturnin tady opravdu nic nejde dodat , tohle je srdcová záležitost . Tahle kniha plus ilustrace Adolfa Borna , dělají z téhle knihy knižní skvost. Plný počet hvězd.

B.kaspik
29.01.2018 5 z 5

Prostě nemá chybu. :)

kasparoza
28.01.2018 5 z 5

co dodat?

martinkaLLL
23.01.2018 1 z 5

Těšila jsem se jak se zasměji a neměla jsem se čemu smát. Škoda. Příběh byl takový nic neříkající.

ReniHan
22.01.2018 5 z 5

Úžasné.......

Veru_92
22.01.2018 5 z 5

Jsou knihy, na které musí být člověk vyladěn, musí se soustředit a jednoduše nemůže mít špatnou náladu. Saturnin k takovým knihám nepatří, protože ačkoliv zrovna nehýříte skvělou náladou, Zdeněk Jirotka vám to velmi rád a poměrně brzy pomůže změnit.
Suchý humor, který je protkán celou knihou, je absolutně nenásilný, nic není přehnané a prvoplánové, vše pasuje naprosto dokonale a vy se během chvíle přistihnete, jak se tupě usmíváte do knihy nebo se dokonce smějete nahlas a musíte trpět divné pohledy okolí. Kdo Saturnina četl, bude se s vševědoucím výrazem šklebit s vámi.
Způsob, jakým je kniha napsána, potěší oko nejednoho úchylného milovníka českého jazyka.
Nechápu, proč jsem si ji nepřečetla už dávno. Toto je, prosím pěkně, klenot české literatury.

xxtom
19.01.2018 5 z 5

Opravdu milé a pohodové čtení. Mělo by být součástí povinné četby :).

Deny2001
15.01.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Zbožnuji autorův humor a doma mám i pokračování Saturnin se vrací tak doufám, že bude stejně dobrá. Opravdu doporučuji.

Usignolo
10.01.2018 5 z 5

Mám ráda vtipné věci. U Saturnina jsem se nasmála a ještě jsou tam skvěle popsány lidské povahy. Pan Jirotka byl prostě borec :-)

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Neuvěřitelně vtipná a poutavé kniha :) A film je také skvělý!

pavel-k
03.01.2018 5 z 5

Pro mne asi nejoblíbenější kniha. Něco, co zažene splín a pohladí na duši. :-)

Nikie2604
03.01.2018 5 z 5

Jedna z mých neoblíbenějších knih. Četla jsem ji už tolikrát, že bych to snad ani nespočítala. Ráda se k ní znovu vracím.