Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7522 7522

SSTknihy
01.08.2018 5 z 5

Klasika, která bavila, baví a bavit bude. Vytříbený laskavý humor, servírovaný s nonšalantní grácií, zabalený do nádherného jazyka českého. Prostě čtenářská lahůdka.

Soboll

28.07.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

kikies
27.07.2018 5 z 5

Klasika, která pobaví úplně každého. Bohužel patřím zřejmě jen k několika málo lidem, které od četby na dlouho odradilo televizní zpracování. Ale když už jsem se k ní dostala, nemohla jsem se odtrhnout. Překrásná ukázka krásné české literatury, milý a inteligentní humor.

lenkycka
19.07.2018 5 z 5

Humoristický román století.

veronikovera
18.07.2018 5 z 5

Klasika :-)

Mijagi
17.07.2018 4 z 5

Jako Knihu století a Knihu mého srdce bych dokázal z české tvorby vyjmenovat deset lepších, ale i tak Saturnin potěšil. Takové milé čtení na letní dovolenou s povedenými a dobře načasovanými fórky. Do názvu titulu se sice dostala pouze jedna z postav, ale pozornost čtenáře udrží hravě i všechny ostatní - vypravěč, dědeček, teta Kateřina, Milouš, slečna Barbora a doktor Vlach. Jestli máte splín na duši nebo si prostě chcete jen odpočinout, navodit úsměv na tvářích, nebudete zklamaní.

"Těmito stálými nehodami byl personál nakonec donucen žít ve stálém střehu, a tak se stalo, že jednou došlo ke zbytečnému poplachu. Dělníci míchali v kádi jakousi podivnou směs a dílovedoucí se ptal strýce Františka, co z toho vlastně bude. Strýc byl zachmuřen a v záchvatu náhlé upřímnosti řekl: ‚Ví Bůh.‘ Byl velmi překvapen, když po lakonické odpovědi jeho spolupracovníci propadli panice a dali se na zběsilý útěk. Domnívali se, že strýc řekl: ‚Výbuch.‘"

Mirka2778
11.07.2018 5 z 5

Saturnin. Tituly Kniha století a Kniha mého srdce si jistě zaslouží. Ne snad že by to byla ta nejlepší česká kniha, co byla napsána. Ale spíš pro to, že si ji snad každý Čech dokáže přečíst.
Komukoli udělá radost. Máme rádi Saturninovu metodičnost a preciznost. Jeho zaměstnavateli fandíme při tenise, lovu lvů i v šachu. Smějeme se, nebo i posmíváme tetě Kateřině a Miloušovi.
Čekáme na glosy doktora Vlacha.
Asi nejsem sama kdo má stejně rád i televizní zpracování a tak se mi stává, že si nejsem jista kdy cituji knížku a kdy film.
Navíc jsem shlédla i dvě divadelní zpracování, jedno dobré a jedno luxusní.
Díky pane Jirotko!

žvejka
05.07.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Skvělý humor. Znám ji skoro z paměti.

nai.ivka
05.07.2018 5 z 5

Nestárnoucí kniha, s kamarádkou jsme se u některých pasáží válely smíchy a dodnes se těším až je zas budu číst, tahle knížka se mi asi nikdy neomrzí.

LuckaH2
02.07.2018 5 z 5

Milé, zábavné, těšila jsem se na každou stránku a čtení a hltala ten na první pohled jednoduchý, ale okouzlující příběh:-)

dancadragneel
28.06.2018 5 z 5

Prostě tenhle příběh miluji a mohu ho slyšet, vidět či číst kolikrát chci a stejně mě neomrzí. Prostě skvělá kniha....

AnjaVCL
25.06.2018 5 z 5

Tak trochu nostalgie... Knihu jsem četla ještě jako dítě a smála jsem se nahlas. Zaručený prostředek pro zvednutí nálady a scény, na které se nezapomíná.

Mia77
22.06.2018 5 z 5

Opravdu je někdo, kdo dal méně než 4 hvězdičky? Já se u toho báječně pobavila a budu se k ní vracet, protože taková kniha vám musí vždy zvednout náladu. Chtěla bych mít takového Saturnina doma :-)))

freejazz
18.06.2018 5 z 5

tu už asi bolo na konto Saturnina spomenuté všetko, takže len poďakovanie autorovi za nesmrteľného hrdinu, v ktorom by sa možno dal vysledovať prazáklad Járy Cimrmana (dúfam, že ma nikto nezahluší:).

nicole1990
15.06.2018 5 z 5

super oddechová knížka určitě jsem ji nečetla naposledy moc se mi líbila :-)

zimka.r
11.06.2018 5 z 5

Dlouho jsem si říkala, že si knížku přečtu znovu a jsem moc ráda, že díky výzvě jsem se k tomu nyní dostala :) Tak krásné a pohodové čtení si člověk vychutná i po několikáté :)

PetK
09.06.2018 5 z 5

Nesmrtelná klasika, před lety jsem četla, film několikrát viděla... a teď jsem si to poslechla jako audio v podání Oldřicha Víznera. Co vám budu povídat, je to furt boží.

zuzka9645
08.06.2018 3 z 5

Docela dost jsem se pobavila. Občas jsem ale některým pasážím nerozuměla. Ale jinak velmi pěkná kniha.

kuba3954
07.06.2018 5 z 5

Tato kniha mě svým kouzlem opravdu dostala. Nesmělost a způsob vyprávění hlavní postavy jsou velmi roztomilé.