Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7524 7524

Whitecat
04.11.2018 5 z 5

Jedna z mála knih, ke které se ráda vracím. I když už to znám skoro z paměti, stejně si nedokážu představit letní prázdniny bez Saturnina. Televizní seriál je sice fajn, ale knihu mám mnohem, mnohem radši!

sicilia14
02.11.2018 4 z 5

skvelý humor, úžasne vykreslené postavičky, ale pri čítaní vidím presné gestá a mimiku a počujem hlas hercov. Opačné poradie najprv má byt kniha, nie vždy sa to podarí

kachnat
01.11.2018 5 z 5

Vtipné, čtivé, moc se mi líbila (klasika)

KaryAestas
31.10.2018 5 z 5

Přemýšlela jsem, jak popsat a okomentovat tuto knihu. A ačkoli většinou nemám problém se k čemukoli vyjádřit, tak na knihu Saturnin prostě nedokážu najít ta správná slova. Všechny superlativy mi přijdou nedostatečné a povrchní. Takže jednoduše... Kniha mého srdce ❤️

Terez9119
28.10.2018 5 z 5

Kniha je skvělá, zvláště když si uvědomíte dobu, ve které vznikla. Muselo být krásné představovat si, že vaším největším problémem je most stržený vodou a dva dny bez proudu během dovolené. Ale seriál mám přesto nějak raději.

Stanas513
27.10.2018 5 z 5

Paní Pedias - film taky doporučuji, protože Saturnina hraje Oldřich Vízner a je tam prostě nepřekonatelný! Ale kniha je kniha!

petronella1
27.10.2018

Saturnina prostě miluju

Pedias
25.10.2018 5 z 5

Boží, boží, boží! Opravdu nechápu, jak jsem mohla mít tuto knihu v knihovně tak dlouho bez povšimnutí.
Po přečtení pár kapitol jsem věděla, že tuhle knížku nečtu naposledy a hned po přečtení jsem přemýšlela, kdy si ji znova přečtu ♥
U některých pasáží jsem doslova řvala smíchem, např. klíč v tůňce, ranní koupel hlavního hrdiny v již zmiňované tůňce.. ani nechci přemýšlet, co si u těch mých záchvatů smíchu mysleli kolegové v práci.
Film jsem bohužel (bohudík?) neviděla, ale hned o víkendu si jej pustím.
Knihu můžu jen a jen doporučit, humor v ní je stejně geniální jako samotný Saturnin, kterého jsem si zamilovala hned na začátku knihy.

mrkačka92
25.10.2018 5 z 5

Jedna z mála knížek, které můžu číst stále dokola a nikdy se mi neomrzí.

animovanej medv
23.10.2018 5 z 5

Nemám slov :)

Bórborka
23.10.2018 3 z 5

Kniha pěkně napsaná s výborným humorem, ale nepatří do knih, které bych si znovu přečetla.
3,5*

alabra
22.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha - vtipná, jazykově vytříbená, nikdy nezklame

marhoul
22.10.2018 5 z 5

Geniální! Saturnin patří mezi špičku humoristických knihy vůbec. Navíc je to humor laskavý a milý... To vždycky potěší.

kapr
18.10.2018 5 z 5

Bohužel, právě pan Jirotka je pro mne tím hrdinou jedné knihy, (jedním z mnoha,) byť právě v tomto případě jde o knihu tak milou a tak geniální. Vždycky, a v tomto případě velice často, si říkám jaká je škoda, že nenašel odvahu pokusit se to zopakovat, asi raději na jiné téma, protože známe jen málo případů, kdy se pokračování příběhu vydařilo natolik, aby hodnocení původního díla neuškodilo.

Eldaren
18.10.2018 5 z 5

Nestarnouci ceska klasika. Neuveritelne vtipna kniha - az tak, ze jsem se smala nahlas temer kazdou jizdu metrem (i v pondeli rano a to uz je co rict!).
Jedna z mych nejoblibenejsich.

Disease
17.10.2018 5 z 5

Majstrštyk Zdeňka Jirotky. Kult, o kterém se nediskutuje.

milary
15.10.2018 5 z 5

Prostě láska na celý život...

possekre
15.10.2018 5 z 5

Jedna z mých nejmilovanějších knih. Neomrzí ani při desátém, patnáctém atd. čtení. Vždycky zlepší náladu.

MerryA
10.10.2018 5 z 5

Tuhle českou klasiku musí milovat každý, komu se dostala do ruky.
Není pochyb, že se Jirotka inspiroval Wodehousovým Jeevesem, ale na humoru příběhu, pravdivosti postav a originalitě zápletek to neubírá. Styděla bych se dát méně než 5 hvězd.
A čtyřdílný seriál (v hlavních rolích Oldřich Vízner a Ondřej Havelka) sice není dokonalý, ale mnoho mu k tomu nechybí. Rovněž doporučuji.

Aquagirl
06.10.2018 5 z 5

Copak tuhle knihu může někdo nemilovat?