Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7527 7527

Gaspoda963
29.12.2018 5 z 5

Klasika, která nikdy neomrzí ani jako kniha ani jako seriál. :)

Ninjer
22.12.2018 4 z 5

Asi nejmilejší knížka o psychopatovi, co existuje.

Saturnin je komorník, jenž elegantně, nenápadně a často s humorem terorizuje fyzicky i psychicky všechny, kteří jakýmkoliv způsobem stojí ve štěstí hlavnímu hrdinovi. Ten je zase pro změnu roztomile nevinným a jemným džentlmenem, který se zamilovává do krásné Barbory.

Ale bez nějakého zbytečně hlubokého rozboru - Saturnin je především velice zábavná knížka. Působí originálně, a když už si čtenář myslí, že se bude děj trochu opakovat, začne se v ní úžasně parodovat tehdejší kýčovitá literatura.

Super. Osm nebezpečných komorníků z deseti.

barbarera
20.12.2018

Není třeba komentovat...

DericCaster
20.12.2018 5 z 5

Co k tomu dodat? Knihu jsem četl poprvé, ale samozřejmě znám seriál a myslím, že knížka není lepší a není ani horší. Stejně jako u seriálu jsem se bavil od začátku do konce.

Denisa232623
16.12.2018 3 z 5

Knihu jsem četla už nějaký ten rok zpátky jako maturitní četbu, ale musím říct že mne kniha velmi bavila a někdy si ji přečtu znovu.

Rogi72
14.12.2018 5 z 5

Poprvé jsem četl před 30 lety. A od té doby mnohokrát. Pořád mně baví.

Džerkys
12.12.2018

Pohodová humoristická četba :)

Junjun
10.12.2018 5 z 5

Tak tohle mě dlouho míjelo, ale jak bavilo:-) Fakt jsem se u knížky už tak dlouho nezasmála, ale třeba je to tím, že mi to prostě sedlo:-)

Roselunda 1928
09.12.2018 4 z 5

Miloučké. Čtení jsem si užila, kniha má svůj nesmazatelný nádech.

KaraD
06.12.2018 5 z 5

Nejlepší , a bohužel zatím, jediná vtipná kniha, jakou jsem kdy četla.
Dlouho jsem se k ní přemlouvala. Pak jsem nechápala proč vlastně.
Skvěle napsáno.

Lukyn96
03.12.2018 4 z 5

Příběhy byly úsměvné, ale že bych se z toho smál na celé kolo, to zase ne. Nejlepší mi přišla hned ta první kapitola s mísou koblih. Moje nejoblíbenější postavy jsou oddaný sluha Saturnin a elegantní slečna Barbora.

PeterBahn
27.11.2018 5 z 5

Velmi příjemné oddechové čtení, nic víc, ale rozhodně ani nic míň...

Salen86
27.11.2018 5 z 5

Nádhera, přečteno několikrát a jistě ne naposledy.

danny_21
27.11.2018 3 z 5

Průměrný humoristický román, který mi nijak zvlášť vtipný nepřišel a celkové kouzlo, které většinu z přispívajících omámilo, mě minulo - 55 %

Tyyynab
26.11.2018 3 z 5

Trochu zklamání, to nejlepší je zaneseno ve filmu, který je lepší než kniha sama. Nevím, co si z toho odnést, kdovíjak vtipné to nebylo... Opravdu jeden z mála případů, kdy doporučuji spíše film než četbu.

darksterka43
18.11.2018 4 z 5

Četla jsem tuhle knížku v rámci povinné četby k maturitě. Moc se mi líbila byla vtipná poutavá a četla se jedním dechem.

bobo7592
15.11.2018 5 z 5

Klasika českého - i když tak trochu anglického - humoru. V podstatě povinná četba pro všechny co mají rádi jemný laskavý humor. A bláznivé nápady.

heliiinka
13.11.2018 4 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená z každé příhody, postupně mi doba návštěvy u dědečka přišla trošku přetažená. Ale jinak je kniha velmi vtipná a originálně napsaná.

jfialova
12.11.2018 5 z 5

Teta Kateřina je nepřekonatelná.

LaCucaracha
08.11.2018 3 z 5

Konečně jsem se dokopala ke klasice českého humoru. Nemá cenu o Saturninovi něco psát, všichni ho znají. Ale upřímně - čekala jsem víc. Snad nikdy jsem se opravdu nezasmála jako u Wodehouse. Vlastně jednou asi jo. A co mi vyloženě vadilo, to byly ty historky, které si vyprávěli za dlouhých letních večerů, ty bych s chutí přeskočila. Ale tak je to takové příjemné pohodové čtení, to zase ano, knížku si určitě nechám.