Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7524 7524

eliborn
05.10.2018 5 z 5

Přestože české spisovatele moc nemusím, tak tato kniha mě opravdu bavila. Je velmi vtipná.

maja11231
03.10.2018 1 z 5

Knihu jsem četla jako povinnou četbu minulý rok a hned od první stránky mě nebavila. Po asi půl roce jsem ji konečně do dočetla.
Děj mě nebavil a taky jsem ho ani nepochopila, proto musím dát 1*

Steiniglovka
02.10.2018 5 z 5

Klasika, při které se vždy nahlas zasměju.

theMarty
26.09.2018 5 z 5

Jedna z mála knížek, které dovedou čtenáře nahlas rozesmát.

m.zirhut
24.09.2018 2 z 5

(audiokniha) Už od začátku mě tato kniha nebavila, ale říkal jsem si, že jí musím přece dát šanci. No, po šesti kapitolách jsem to unuděně vzdal.
Trochu mě překvapuje, že je kniha v kategorii humor. Já si totiž nevzpomínám, že by mne při poslechu cokoli pobavilo. Jediné co se mi celkem líbilo byly nějaké ty slovní hříčky.

Efča59
22.09.2018 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. No co říct, prostě osvědčená klasika.

kykiryki28
21.09.2018 4 z 5

Protože jsem Saturnina viděla v divadelním i ve filmovém zpracování, rozhodla jsem si toto slavné klasické dílo přečíst, a rozhodně toho nelituji. U tak vtipného a velmi humorného příběhu jsem se opravdu dlouho nenasmála! Saturnin je ideál člověka, kterého by si každý určitě přál mít za přítele. Já teda stoprocentně ano. Úžasná knížka!

teeyinka
20.09.2018 4 z 5

Pěkný humor a ještě hezčí čeština! Škoda, že podobných vychází v dnešní době méně a méně.

EvikU.
19.09.2018 3 z 5

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. Musím říct, že mne hodně překvapila. Manžel ji miluje a mě taky hodně bavila. Je vtipná.

Ana72154
17.09.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Bavila jsem se od začátku až do konce. Pro srovnání, jsem koukala i na seriál, který je téměř na chlup stejný, jenom bylo asi pár odlišných momentů, oproti knize. Určitě si ji přečtu znova.

Stanas513
04.09.2018 5 z 5

Knihu jsem četla už dávno, tehdy jsem právě absolvovala operaci žlučníkových kamenů, takže jsem ji měla s sebou v nemocnici. Tenkrát se operace ještě nedělala laparoskopií. Myslím, že díky tomu mám na břiše místo jizvy malé vyhřezlé střevo... :-( Hrozně jsem se nasmála, i když mě všechno bolelo...Úžasná knížka!

Míša06
17.08.2018 4 z 5

Krásná knížka. Je sice napsaná "zastarale" jakmile si na styl psaní zvyknete, proletíte knihou ani nevíte jak. Občas jsem sice měla pocit, že ty jednotlivé kapitoly na sebe nenavazují a že jsou to povídky, ale i tak to bylo super, úsměvné a místy vtipné.

Marla
14.08.2018 5 z 5

Milý, inteligentní a suchý humor v poměrně útlé knížce. Někdy k navození dobré nálady stačí pár vět, nemusí být nutně tlustá bichle....

Ran
14.08.2018 5 z 5

Skvělá a vtipná knížka, která bude rozhodně patřit mezi mé nejoblíbenější knihy.

slunicko1958
09.08.2018 5 z 5

Tak přesně toto jsem potřebovala. Pohodovou knížku a inteligentní humor. Zpočátku jsem si musela zvyknout, že je zde minimum přímé řeči, ale po několika stránkách mně to už nevadilo. Přistihla jsem se, že se nahlas směju.
PS: Stydím se, že jsem čtení této knížky (vyhýbám se slovu "klasika") tak dlouho odkládala. Stejný důvod jako Chajda69.

Chajda69
06.08.2018 5 z 5

Skvělá. Jako malý jsem viděl kousek zfilmovaného Saturnina s Havelkou a Víznerem, nějak mi k srdci nepřirostl a pořád jsem přečtení odkládal. Chyba! Veliká chyba!

Zatímco některé zfilmované knihy jsou špatné proto, že divákům režiséři leccos odpouští a někdy jsou až příliš doslovní a nemohou zkrátka obsah knihy nacpat do hodinu a půl trvajícího filmu, u Saturnina je to něco jiného. Možná atmosféra knihy, možná právě ty nevyslovené žerty, ta lehkost... královsky jsem se bavil.

Asi jsem se zamiloval do postavy slečny Barbory Terebové (a na film se znovu dívat nebudu, abych si jí nezkazil).

Terka72
05.08.2018 5 z 5

Knížka, které rozhodně nechybí humor a dokáže vám zvednout náladu. Nejdříve jsem si myslela že to bude taková ta "nudná klasika", ale ouha, ona se z knihy vyklubala opravdu povedená kniha, která baví. Do budoucna se ráda podívám i na filmové zpracování.

Allia
04.08.2018 5 z 5

Nevím co více napsat: je to prostě klasika, která nikdy nezklame a člověk se u ní pobaví :-) , a i když jsem viděla prvně film, kniha stojí za přečtení :-) Sice se stává, že se vám míhá film při čtení před očima, či s ním přímo srovnáváte pasáže s knihou, ale nic to nemění na čtivosti a zábavnosti :-)

allebra
03.08.2018 5 z 5

Saturnin - to je prostě klasika. Mám ráda tento druh humoru. Nejprve jsem viděla zfilmovanou verzi, což mi ale v tomto případě nevadilo, protože je velice povedená a Saturnin v podání Oldřicha Víznera nemá chybu. Jen jsem už potom při čtení neměla moc prostoru pro fantazii, automaticky se mi zjevovaly filmové postavy. Možná by se k tomuto komentáři hodilo přidat na závěr nějaké přísloví, ale to by bylo jako nosit dříví do lesa. :-)

Čtenářská výzva 2018 - Kniha, podle níž byl natočen seriál

wericzek
02.08.2018 5 z 5

Humoristický román s prvky satiry spisovatele Zdeňka Jirotky. Vypráví o Saturninovi, sluhovi, který má neobyčejný talent vytvářet absurdní situace. Klasika, která nesedne každému.