Sběratel kostí

Sběratel kostí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543784/bmid_sberatel-kosti.jpg 5 2955 2955

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

The Bone Collector, 1997

Ben Nevis
04.12.2012 3 z 5

Kdysi jsem viděla film, a tak jsem neváhala přečíst knížku, když jsem na ni narazila. Čte se sama a zároveň vzdělává v oblasti plně ochrnutých lidí.
Příběh je napínavý, vyšetřování přímo honička, protože pachatel chrlí oběti každých pár hodin. Deaver se nenechal svazovat realitou policejní práce, a tak hlavní důkazy chrlí mobilní analyzátory materiálů v sekundách.
Konec je ale už přeháňka, protože se autor nemohl rozhodnout, jestli píše detektivku nebo thriller. Motivace pachatele a jiných jsou skryté, i když jim vidíme přímo do hlavy.

martousek
03.12.2012 5 z 5

Moje první knížka, kde jsem se s Lincolnem setkala a musím říct, že asi nejlepší. Mám přečtené jen případy, kde je hlavním hrdinou právě Lincoln Rhyme, na jiné ještě nepřišla řada.

Ormos Atalia
02.12.2012

Tak tenhle příběh v čele s Lincolnem Rhymem mě dostal. Čtivá knížka, napínavý příběh, zkrátka všechno na 1 s * :-)

Kůstka
11.11.2012 5 z 5

První od Deavera a hned skvělá. :)) Čekala jsem, že to bude taková saďárna, že kolikrát nebudu moct ani usnout (nejlepší je pro mě totiž čtení těsně před spaním), ale ne, fakt se mi to líbilo a nijak mi nevadilo ohledávání těla se seškvařenou kůží až na kost. :) A vrah by mě fakt nenapadl ani náhodou. Jo a.. zamilovala jsem si Lincolna!

tygrilady
06.11.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila....a film se mi narozdíl od většiny tady také líbil !

aannyy
08.10.2012 5 z 5

Miluju Deavera jako takového a tohle je moje nejoblíbenější knížka od něj :)) film jí nesahá ani po kotníky. Doslova jsem ji zhltla :D

martula.07
02.10.2012 5 z 5

Kdybych mohla dala bych hvězdiček deset. Skvělá kniha. Propracovaná do nejmenších detailů. A nejlepší bylo, že jsem až do konce netušila, kdo by to mohl být. Nikdy bych neuhodla, že je to zrovna on. Myslela jsem si, že to bude člověk z jiné vrstvy a jiné profese. Určitě si přečtu další díl. Pan Deaver píše neskutečně.

ivankaax
30.09.2012 5 z 5

Pro fanoušky thrillerů, detektivek je kniha přímo povinnost :-) Doporučuji.

Toque
10.09.2012 5 z 5

Vynikající thriller...za 2 večery mě Deaver zcela dostal..Sběratel kostí má spád, skvělou zápletku, zajímavé dialogy, děj uhání zběsilou rychlostí, nenudíte se ani vteřinu..prostě kniha, na kterou jen tak nezapomenete. Vřele doporučuji

Dell
01.09.2012 4 z 5

Dobrá kniha, zajímavá zápletka. Přesně takovou literaturu čtu ráda na dobrou noc. Vadily mi ale dvě věci: slabší překlad a místy uměle prodlužované dialogy. Chápu, že se platí za řádek, ale když je pokaždé věc v jiné skříni, než na kterou tazatel ukazuje, když se zeptá, jestli má jít vpravo, je pokaždé odkázán doleva, časem to začne působit až komicky. A to mi trochu kazilo dojem z jinak napínavého čtení.
Líbilo se mi propojení se starými časy a závěr, i když v zásadě předpokladatelný, v určitém směru přecejen překvapil.

jiricek72
01.09.2012 5 z 5

Naprosto skvělá kniha..po přečtení bych si do taxíku nesedl ani náhodou..
První vydaná rhymovka,spolu s Tanečníkem a Hodinářem asi nejlepší.
Kdo se chce podívat na film předtím,než si přečte knihu,tak snad jen kvůli Angelině Jolie,jinak je to shit,totální propadák..

Janulka
16.08.2012 5 z 5

První "deavrovka", ke které jsem se dostala. Naprosto úžasně promyšlené, vše detailně vykreslené a konec překvapivý (alespoň pro mě).
A filmová verze? Rozhodně nedoporučuju, s knihou se nedá vůbec srovnat!

asterixka
06.07.2012 5 z 5

Právě jsem dočetla a skvělé, čtivé, napínavé až do konce! Kde se přede mnou Jeffery Deaver skrýval? Chystám se a těším na jeho další detektivky!

derminator
19.06.2012

Skvělá kniha která mě vyrazila dech sice jsem vraha skoro odhlalil ale opravdu skoro!!

alka1
10.05.2012 5 z 5

Knížka Sběratel kostí byla první, kterou jsem od autora přečetla, musím říct, že určitě nejlepší, dech beroucí. Z ostatních se také dá vybrat (Modrá sféra, Prázdné křeslo), ale kostra románu je pak stejná a po přečtení pěti knih už téměř znáte pachatele. Přesto jsou knihy napínavé. Film Sběratel kostí je lepší nevidět, knize nesahá ani po kotníky.

Hrefna
23.03.2012 5 z 5

Jako všechny jeho knihy se mi četla sama. Vždycky se mi líbil film, ale po přečtení předlohy nejsem o jeho kvalitách vůbec přesvědčená. Musím však říct, že po přečtení více jeho knih už to není tan samý požitek jako při seznámení s jeho tvorbou, protože jsou všechny jeho knihy psány podle stejného scénáře, geniální mysl pachatele se předbíhá s geniální myslí vyšetřovatele...ale nic to nemění na tom, že se mi jeho knihy líbí a budu je číst i nadále, protože mě vždycky dokáží zcela vtáhnout do svého světa a nejsem schopná vnímat nic jiného...

xxiixxi
09.03.2012 5 z 5

Napínavá kniha od začátku až do konce, závěr docela překvapivý. A i když knihy s detektivní zápletkou nevyhledávám, po přečtení této knihy uvažuji o dalších dílech.

ewisek22
17.01.2012 5 z 5

Já a Jeffery Deaver??? To je láska na celý život!!:) A díky úúúžasně zfilmované verzi Sběratele kostí má můj oblíbenec, kvadruplegik a naprosto geniální kriminalista Rhyme i obličej (a velice fešný, musím podotknout:))

peprz
14.01.2012 5 z 5

Moje první kniha od Jefferyho. Myslím, že je to nejlepší jeho dílo. Skvělý příběh, u kterého mi mrazilo v zádech.

netty.vanity
23.10.2011 1 z 5

Až přílišná autentičnost a podrobnosti, kterým normální čtenář nemůže rozumět, pokud není génius, knihu vyloženě ničí, což je škoda, protože příběh sám o sobě je zajímavý, stejně tak chemie mezi dvěma hlavními aktéry.