Selekce

Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476259/bmid_selekce-Bjd-476259.png 4 5589 5589

Selekce série

35 dívek. 1 princ. Životní šance. To je SELEKCE! Pro dívky je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu to znamená otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

AnnAdamkova
07.01.2015

Naprosto úžasná knížka přečtená za 2 dny...Užila jsem si jí maximálně ...Všechny spory radosti i smutky jsem prožívala s veškerými postavami a párkrát jsem musela přestat číst abych nezačla ječet nebo brečet...Hrozně se těším na další 2 díly nemůžu se dočkat!!!

Rozhodně knížku doporučuju!Nemám jí co vytknout...

kyticka152
06.01.2015 5 z 5

Tato kniha se mi neuvěřitelně líbila a tak není divu, že doporučuji k přečtení. Hodně jsem se zasmála, ale zároveň to byla příjemná romantika. Nemůžu se dočkat na další díl!!!

123.Iveetka
05.01.2015 5 z 5

No to bylo tak sladký! Zase jsem zatoužila stát se princeznou :D Ne fakt, knížka se četla pěkně, děj byl zajímavý a líbilo se mi propojení doby po 4. světové, kdy má každej telku, s dobou království a chudých poddaných. Už se těším na další díl. :)

xmetelkova
04.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Naprosto dokonalá. Několikrát mě i dost pobavila a nechyběli ani trapné chvíle. Nedalo se od ní odtrhnout, ale ten konec??? To si dělá ta spisovatelka srandu nebo co??? Konec byl strašnej! Už se nemůžu dočkat na další díl. Všem doporučuji!!!

Dadla1
04.01.2015 5 z 5

Super kniha, doporučuji, zajímavý příběh, už se těším na pokračování.

Zlajda95
03.01.2015 4 z 5

Příjemná oddechovka :) Nic jsem od toho nečekala, byla jsem zvědavá, protože má knížka zde skvělé hodnocení a já na dívčí romány moc nejsem, ale bylo to pěkné a určitě si přečtu i zbylé díly. Pěkně jsem si u toho odpočinula :)

Lauralex
02.01.2015 5 z 5

Hm, a teď jako co? Potřebuju další díl!
Fakt dobrá knížka. Ne úžasná, skvělá nebo dokonalá, prostě fakt dobrá. Úplně mě to chytlo, pohltilo, začetla jsem se hned a hned jsem taky dočetla. Je to napsaný super stylem, má to nápad, čte se to samo a nedalo se odtrhnout, hrozně mě to bavilo. Ale hlavně mě to překvapilo, protože tohle jsem od toho vůbec nečekala. Do vydání dalšího dílu to asi nevydržim.
A dost dobře si dokážu představit tuhle knížku zfilmovanou.

Nevim, jestli se to tu dělí na nějaký skupiny, ale já fandim Maxonovi. Hahah. #teammaxon

Mimochodem tahle série má ty nejdokonalejší obálky, co jsem kdy viděla.

Eleanor-ka
01.01.2015 5 z 5

Vcelku jednoduchý, trochu pohádkovský příběh, ale s dobrým potencionálem. Kniha mi připadala čtivá už odzačátku... Nejdřív mě hlavní hrdinka moc neoslovila, pořád jsem čekala na něco, čím by si mě získala a pak, když jsem si ji konečně oblíbila, jsem ani nenašla důvod, proč ji mám ráda. Její počáteční tvrdohlavost mě trošku štvala, ale postupně se mi její argumenty líbily a já ji díky té tvrdohlavosti začala mít ráda. Akorát ta její nerozhodnost mi trochu nesedí.

Knížka celkově je jinak úžasná. Autorku obdivuju za skvělý nápad, který v 1. knize uvedla fantasticky. Strašně se těším na pokračování a doufám, že mě to vtáhne do děje přesně tak, jako Selekce. :)

PS: Rozhodně chci, aby se to zfilmovalo! :)

#Team Maxon

Matla_Kmak

Skvělé

simonasmolna
01.01.2015 5 z 5

užasná kniha už se těším na pokračování

Red-haired
01.01.2015 5 z 5

Nečekala jsem, že mě i tato kniha nadchne, ale America mi byla svým nekonvenčním chováním moc sympatická, a tak bylo snadné se začíst a jedním dechem knihu i dočíst. Těším se na další díly.

Barbastelle
31.12.2014 2 z 5

Už když jsem se dozvěděla, o čem kniha je, tušila jsem, že to bude kardinální blbost. Ono to tak svým způsobem bylo. Na druhou stranu je to taková variace na pohádku pro starší slečny, tak proč ne. Jen mám pocit, že pohádka by byla trochu jasnější, co se týká morálky.

A ještě z jiné stránky - ačkoliv jsem věděla, že je kniha nepříliš dobrá, měla jsem chuť dozvědět se, jak to dopadne. Knihu jsem přečetla jako oddechovku na jeden zátah, ale hlavní hrdinka mě poněkud rozčilovala a chování a vyjadřování Maxona bylo ozbvlášť ze začátku knihy dost šroubované.

Z mého pohledu se nevydařil překlad. Další dva díly jsem přečetla v angličtině a působily na mě alespoň o hvězdičku lépe.

Adele02
30.12.2014 5 z 5

Maxon je jasnej konkurent Warnera, naopak Aspen spadá někam k Adamovi. America by si zasloužila pár facek, ale je to bomba!

RecycledCarrey
29.12.2014 3 z 5

Jak čtu, všem se kniha hrozně líbila, ale mě nijak neuchvátilo to, že hlavní hrdinka je v podstatě coura. Nefandím ani jednomu, doufám, že zůstane sama za to jaká je.

sabanka
28.12.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne . Vůbec sem nečekala že mě tak vezme a už teď bych potřebovala elitu :)

HankaL
28.12.2014 5 z 5

Úžasná kížka, jsem zvědavá jak skončí poslední díl.

Lucka.79
27.12.2014 4 z 5

V tomto žánru velice pěkná kniha se zajímavým námětem.
Další díl si určitě přečtu, jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet ...

nikoll-ka2792
27.12.2014

Kniha je vážně skvělá, jenom otázka kdy by měla vyjít Elita v češtině (měsíc )

Selfinka
26.12.2014 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Lehce se četla a stránky ubíhaly jako po másle..Už se moc těším na další díly a jsem zvědavá, jak to dopadne..

Tejezka
26.12.2014 5 z 5

Úžasná knížka...Nemůžu se dočkat, až budou další díly.... :)