Selekce

Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476259/bmid_selekce-Bjd-476259.png 4 5589 5589

Selekce série

35 dívek. 1 princ. Životní šance. To je SELEKCE! Pro dívky je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu to znamená otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

erefka
01.02.2015 5 z 5

Výborná kniha. Velmi čtivá.

Barbra06
31.01.2015 5 z 5

Začala jsem jí číst spíše ze zvědavosti a samotnou mě překvapilo, jak moc se mi to zalíbilo. Stoprocentně doporučuji! Připravovala jsem se na obyčejnou pohádku, ale upřímně to bylo víc! Zaujal mě promyšlený příběh a svět, ve kterém postavy žijí. Nemůžu jinak, než nedočkavě čekat na další díly, vážně povedené!!!

ivulik2001
30.01.2015

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚžjasnáááááááááááááááááááááá knížka. První kapitola je slabší, ale pak se dá vše pomaličku do pochodu. Je dokonalá. Doporučuji všem přečíst

Antoaneta
26.01.2015 5 z 5

Tahle kniha mne zaujala hlavně obálkou ta je prostě nádherná,původně jsem chtěla dát jen 4 hvězdy ale za obálku jsem ještě jednu přidala.Je to krásné čtení, pro -náctileté mladé dámy ideální kniha.I mně se moc líbila a určitě si přečtu i další díly a ráda celou sérii koupím pro svoji dceru bude nadšená.

jana89
25.01.2015 5 z 5

Tato kniha se mi hodně líbila. Téměř všechny postavy mi přišly sympatické... Děj byl sice předvídatelný ale i přes to se mi kniha krásně četla a rozhodně plánuji přečíst i pokračování.

prajzulka
25.01.2015 5 z 5

Úžasná knížka, krásný pohádkový příběh i obálka je geniální, čtu ji pořád dokola :)
Ze začátku takové romantické Hunger games, ale to jen v první kapitole.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu :D

Kerdix
25.01.2015 5 z 5

Asi nenapíšu nic co tu ještě nebylo: oddechová, příjemná knížka. Pobaví i okouzlí. Určitě stojí za přečtení :)

Petra28
25.01.2015 4 z 5

... příjemné překvapení

lenkaknel
24.01.2015 4 z 5

Opravdu velice oddechové čtení, měla jsem přečteno během pár hodin. Moc pěkná pohádka. Oproti tomu, co čtu obvykle, to byla celkem zásadní změna...ale asi je občas nutná. :-)

Lusien
17.01.2015 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem. Přečetla jsem různé žánry, ale tenhle mě teda dostal. Přečetla jsem ji za dva dny a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Líbí se mi, že to je trochu něco jiného a takový ten děj ze staronovédoby ,nápadité. I to, jak je jiná America, než ostatní soutěžící a přitom ji Maxon začíná přitahovat. Také dávám plný počet hodnocení za úžasnou obálkou. U této knížky skvělě koresponduje děj i návrh obálky:-)

Markett
16.01.2015 5 z 5

U téhle knížky na první pohled zaujme nádherná obálka. Které ženě by se nelíbily tyto nádherné modré šaty, že? :D A co se týče příběhu, na tom mám jen několik slovíček: "dechberoucí, úžasné a krásně čtivé". I když bych tipovala, že knížka je určená pro děvčata teenagery, potěší i starší holky, které aspoň jednou v životě zatoužily (anebo si jen představily) jaké by to bylo být princeznou. Když se zamyslím nad dějem, myslím, že je to pěkné oddechové čtení, které vás chytne za srdíčko a bude vás určitě bavit. America je docela skvělá, ale trochu mě zaráží, že se pořád vrací ve vzpomínkách k Aspenovi, který jí odmítl, když velmi dobře poznala Maxona, do kterého jsem se zamilovala i já (a myslím, že jí taky není lhostejný). :) Taky se mi líbí, jak je zachycena rivalita ze strany některých dívek, které tak říkajíc "jsou přes mrtvoly", aby dosáhly svého cíle. Už teď se nemůžu dočkat, až si přečtu druhý díl. :)

Anoel
15.01.2015 5 z 5

Krásná zajímavá kniha. Těším se na další díl. :)))

Knižní_kout
15.01.2015 4 z 5

Opravdu moc vydařená kniha. Autorka si s dějem pěkně vyhrála a hltala jsem snad každé slovo. Už se moc těším na další pokračování!

kacka29
13.01.2015 5 z 5

Děj nebyl příliš komplikovaný, ale krásně plynul. Moc se mi líbila celková atmosféra a těším se na další díl.

kulihrasek
12.01.2015 5 z 5

Naprosto nejlepsi knizka jakou jsem kdy cetla !!! Dej je krasne vymysleny a obal knihy je taky nadherny. UZ se nemuzu dockat az vyjde Elita a První

nymfa
10.01.2015 odpad!

strašna blbost

IvcaK98
10.01.2015

Až doteď jsem měla u knížky hodnocení 3*. Na mě moc přeslazené, předvídatelné a jednoduše klišé. Jenomže pak jsem se zamyslela a řekla si, co jiného jsem asi mohla čekal. Vždyť už z obálky i anotace tyhle věci přímo čiší. Chtěla jsem si odpočinout u oddechovky a přitom nadávám, jak byla banální :-) Takže znovu. Když víte, do čeho jdete, nespálíte se .-)

greetchen
09.01.2015 4 z 5

Zaujal mě plakát v metru, kniha má krásně vyvedenou titulku. Když se mi konečně dostala do ruky, nebyla jsem zklamaná ani tím, co jsem našla uvnitř. Příjemný, lehce psaný příběh zaujme nejen teenage cílovku, pro kterou je zřejmě primárně napsaný. Přečetla jsem si ho s chutí, i když chvilkami drhl nebo škobrtl na zbytečném opakování. Nění to literární veledílo, ale autorka se trefila do populárního tématu reality show a rodící se lásky na pozadí soutěže o "život" (podobnosti s Hunger Games si nelze nevšimnout) a po pasovala se s tím docela dobře. Navíc, která dívka nesnila jako malá o tom, jaké to je být princeznou a tady nám takový příběh ožívá před očima v plné parádě. Na další díly se rozhodně těším.

Dreisii
09.01.2015 5 z 5

Nemůžu se dočkat druhého dílu ! Knížka se četla sama a bylo to takové malé kouzelné spadnutí do pohádky kde jste snili že jste tam taky.

ElisR1
08.01.2015 5 z 5

Tahle kniha byla příjemným překvapením. Pokud hledáte oddechovku, tak doporučuji.