Selekce

Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476259/bmid_selekce-Bjd-476259.png 4 5589 5589

Selekce série

35 dívek. 1 princ. Životní šance. To je SELEKCE! Pro dívky je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu to znamená otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

Jenny3
31.03.2015 5 z 5

Tato knížka mě opravdu nadchla, ačkoli jsem to sama nečekala, přečetla jsem jí doslova jedním dechem. Je to taková pohádka pro teenagery, kde je předem jasné, jak příběh samotný skončí.I přes to netrpělivě čekám na pokračování a věřím, že děje obou navazujících dílů budou stále tak dobře čtivé a ,,napínavé´´ jako v případě Selekce. Prostě oddechovka, kterou můžu jedině doporučit.

amysa
31.03.2015 5 z 5

Fíha, sama jsem hodně překvapená, jak mě tahle věc bavila! Dočteno asi před minutou a já se nemůžu dočkat pokračování! Jsem hodně zvědavá, jak bude tahle hezká, čtivá, vtipná a místy celkem i realistická pohádka, pokračovat:-) Její přečtení mohu doporučit všem romantičkám bez ohledu na věkové spektrum... Ani já už dávno nepatřím mezi dospívající a přitom mě tenhle příběh dokonale pohltil a culila jsem se bez skrupulí na těch správných místech:-) Ještě jednou doporučuji a doufám, že si autorka udrží stejnou úroveň i v dalších dílech této série. Chválím nápad a nádhernou obálku, tyrkysová barva je moje nejoblíbenější:-)

Hanulenka9595
29.03.2015 5 z 5

Musím se přiznat, že kdy jsem knihu zahlédla v knihovničce mé mladší sestry, ušklíbla jsem se. Říkala jsem si: "Další knížka na jedno brdo, co se to teď děje?"
Potom jsem byla přesycená odborných a populárně naučných publikací a hledala jsem nějaké uvolnění - sestra mě přemluvila. Musím uznat, že jsem byla velmi příjemně překvapená. Ano, samozřejmě je kniha předvídatelná, ale rozhodně není primitivně napsaná, jak jsem očekávala; člověk se dokáže do příběhu vpít a dokonce fandit nebo být kvůli hrdinům smutný.
Pro mne pěkné překvapení a mile ráda si přečtu další díly. :)

zuzana13
28.03.2015 5 z 5

Romantická kniha, dobře napsaná, těším se na další díl.

Alencka
24.03.2015 4 z 5

Další příběh o novodobé Popelce. Jednoduchý a předvídatelný děj. Fakt nechápu čím mě tak uchvátila, že jsem si okamžitě objednala další díl. Kouzelná knížka s kouzelnou obálkou.

klarinka9974
21.03.2015 5 z 5

Tato kniha, po přečtení Vás přiměje počkat si na druhý díl a přečíst si ho hned jak bude dostupný. Navíc kniha má krásnou obálku která už na první pohled zaujme. Do knihy se rychle začtete. Je plná lásky, ale i smutku, je tu spousta nečekaných okamžiků. Od začátku doufáme že prostě Ona bude ta PRVNÍ :)) Doporučuji si knihu přečíst :)

Ditules
20.03.2015 4 z 5

Jednak má kniha neskutečně krásnou obálku, jednak mě vtáhla do děje (i když už nejsem cílová kategorie). Dystopie mě začínají bavit. Již netrpělivě vyhlížím pokračování!

Temná.Maky
18.03.2015 5 z 5

Tahle knížka je prostě úžasná:D Četla jsem ji už 3x a pořád mě baví.
Strašně se těším na druhý díl který vyjde už za chvíly:)

Nela2
15.03.2015 4 z 5

Pohádka pro náctileté... Ale pokud hledáte čtivou a odpočinkovou knihu...

135
15.03.2015 5 z 5

Originální! Vtipný! Romantický! Tyto slova popisují tuto knihu. tato kniha je prví s podobnou tématikou. Je úplně odlišná od Hunger games nebo Divergence. Je to napínavé, ale v jiném slova smyslu. Maxon je naprosto, naposto božííí! Myslím si že by America neměla váhat a vdát se za něj.On jí miluje zatímco Aspen jí nechal.I když je od začátku jasný jak to dopadne. Ona bude na 99,9% nová královna a První. Přeju jí to. Nevím to samozřejmě jistě, ale je to očividné. Také se moc těším na druhý díl, přirozeně. Nazačátku jsem si říkala "Co to má být?!", ale potom jsem si začala říkat "Jedna z nejlepších knih!" Jednoduchý, ale hezký děj. Doufám že druhý díl už brzy vyjde.Jinak doporučuji pro ty ci si chtějí odpočinout od složitější četby a chtějí vydechnout a uvolnit.

Gabbe
11.03.2015 5 z 5

Kniha Vás musí na první pohled zaujmout svým obalem... A Selekce mě zaujala na 100% ... Knihu, už mám přečtenou, ale stále uvažuji jestli mám číst i ty další díly... Nic proti autorce ale jak mile pochopíte co jsou to kasty a jestli se dostala do selekce tak hned zjistíte podle posledního názvu knihy jak příběh Americy Singerové dopadne.. Omlouvám se, ale názvem poslední knihy to autorka zkazila :( Ale první díl byl dobrý, takže dávám jen 3 hvězdy, kvůli poslednímu dílu :)

Beni
08.03.2015 5 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA S JEDNOSLOVNÝM NÁZVEM

Tak to dost dobře vypadá na další úžasnou sérii. Jen nevím, jak vydržím do října t.r., kdy má vyjít poslední díl První.
MŮŽE OBSAHOVAT SPOLERY!!!
Americu jsem si hned zamilovala a Maxona samozřejmě také, jen mi je trošku líto Aspena, protože je mi jasné s kým na konci America bude. (Třeba by se on mohl dát dohromady s Marlee) :-D
Budu odpočítávat dny do vydání dalšího dílu - ikdyž ten, dle komentářů, prý není nic moc - nu, uvidím :-)

mynonka
08.03.2015 4 z 5

Přemýšlela jsem mezi 3 a 4 hvězdama, ale je hned několik důvodů, proč dávám 4. Jedním z nich je, že jsem knihu přečetla během několika dní (což po půlročních zoufalých pokusech se do něčeho začíst beru jako zázrak). Dalším je, že sice je to téma trochu vykrádačka různých reality show a dalších knih (Past od DeStefano), hlavní postava samozřejmě krásně zpívá (viz Katniss z HG a Árie ze série Nebe) atd, ale začtete se do jednoduše psaného textu v podstatě okamžitě. A samozřejmě má krásnou obálku. Ale...příběh je až příliš jednoduchý, America vlastně nemá žádné opravdové nepřátele a některé postavy by mohly být trochu víc moc komplikované než jen dobré a zlé, její vtipy mě často přišly chabé a Maxona i Aspena bych chtěla mnohem víc doopravdy poznat. Ale jak říkám, jako odpočinkové čtení vás to pohltí, jelikož je to prostě holčičí záležitost :).

peta3097
08.03.2015 4 z 5

Málem jsem knihu po prvních pár kapitolách zahodila, ale jsem ráda, že jsem se zakousla a vydržela jen pár dalších stran než mě naprosto nadchla! Těším se na další díl :)

thuysek
06.03.2015 5 z 5

Uzasna knizka teda! jakmile jsem dostala tuhle knizku nemohla jsem se od ni ostrhnout. doporucuji! nesnasim Aspena

Terry.89
02.03.2015 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala, do čeho jsem se to nechala přemluvit. Prvních pár kapitol byla celkem nuda, vlastně se tam ani nic moc nedělo. Tak jsem tak četla a četla a byla jsem na páté kapitole a pak se mrknu a najednou je to kapitola 17 :D Od páté kapitoly mě kniha doslova pohltila,byla jsem zvědavá, jak to bude dál a přečetla jsem za 2 hodiny něco přes sto stránek. Amerika je sympatická hrdinka, hlavně proto, že je to vlastně obyčejná dívka. A princ Maxon se mi povahově také velice zalíbil, není to žádný nafoukaný floutek, kterého odmala krmili zlatou lžičkou. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Možná by nebylo ani špatné knihu zfilmovat, ale buhví, ja by to dopadlo.

danca044
01.03.2015 4 z 5

Originální a neobyčejný příběh. Vypadá velice nadějně a nemohu se dočkat pokračování. A to už je co říci. Hlavní hrdinka mi je sympatická a doufám, že si vybere prince Maxona a ne chudého vojáka. No, uvidíme...

ellypusik
26.02.2015 3 z 5

Už jen obálka mě velmi zaujala a nápad byl vskutku originální, jen mě mrzí, že i přesto, že mě kniha bavila, mě trvalo nekonečně dlouho (na mě) než jsem se knihou prokousala, takže kniha byla sice zajímavá, ale asi nepřímo pro mě.

Kaia
23.02.2015 4 z 5

Už je to nějakou dobu co jsem knihu četla, ale nedošlo mi,že si taky někde může s ostatními podělit o své dojmy. Sice se říká: Nesuď knihu podle obalu(!), ale já si ji díky obalu vybrala. Rozhodně nezklamala a líbíla se i kámošce,která mému neustálému dotírání podlehla (moc jí nejedou fantasy) se slovy : ,, Jestli to bude zas nějaká scifi kde se všichni povraždí, tak už tě neznám“. Díky téhle knížce se kámoška dala na fantasy a navíc jsme měly co probírat (ale jelikož já mám knížku přečtenou max. za 3 hodiny, jí to trvalo podstatně déle). MINI SPOILER:S jednou věcí jsme se shodly každopádně: Aspen je úplnej vůl a lepší kdyby byl zalezlej někde u osmiček(pardon pokud urážíme osmičky). KONEC SPOILERU Knížku jsem četla jedním dechem a moc se těším na ostatní díly :)

pink_ivy
22.02.2015 4 z 5

Asi bych to označila za naivní pohádku, ale mě se to moc líbilo. Zajímavý nápad, i když jsem si upřímně myslela, že budou plnit nějaké úkoly a podle toho jak si povedou je vytřídí nebo ne, takže mě trošku zklamalo, že se v podstatě jen "plácaly" po paláci. Knížka se ale dobře četla i přesto, že tam zase nebylo tolik akce. Bylo to sice trošku předvídatelné, ale to mi moc nevadilo.
Jinak ale dobré postavy, (až na Aspena, ten mi opravdu lezl na nervy :)) a i když nejsem zrovna cílová skupina pro kterou tahle knížka vznikla, za mě jsou to 4*