Selekce

Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476259/bmid_selekce-Bjd-476259.png 4 5590 5590

Selekce série

35 dívek. 1 princ. Životní šance. To je SELEKCE! Pro dívky je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu to znamená otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

Anonym125
24.05.2015 5 z 5

Kniha je jedním slovem úžasná. Na začátku čtení jsem si říkala "to je jasný, America se vdá za prince", ale kniha je plná zvratů a nečekaných událostí, které mě zbavily své jistoty o konci trilogie. Mimo romantiku jsou tam ale také nepřátelé, takže akční části také nechybí. Teď se chystám na třetí díl, musím si na něj ale ještě počkat. Určitě doporučuji!

noral
24.05.2015 4 z 5

Pěkný příběh, určitě si přečtu i další díl.

natalie2171
24.05.2015 4 z 5

Úžasná obálka. Úžasný nápad děje. Dobré recenze, díky kterým jsem se donutila knihu koupit. Příběh se mi líbil, hl. hrdinka byla byla příjemná, avšak v pár momentech jsem s ní moc nesouhlasila. Někdy nevěděla co chce, hlavně ohledně kluků. Nevím, jaký si mám představovat časový úsek. Jestli to bylo v budoucnosti nebo v minulosti, avšak předpokládám, že v budoucnosti, když se mluvila o útočení Ruska s Amerikou a cestování letadlem. Věty byly na mě moc krátké a jednoduché. Čekala jsem od 1. dílu trochu víc, nevěděla jsem, že budoucí nevěstu prince se dozvíme až ve 3. díle, proto nevím, zda budou další 2 díly stát za to. Ale kniha mi rychle utekla, i přes to, že se rychle měnily scény. Rozhoduji se nad koupí dalších dvou dílů, ale počkám si, zda nebude celá trilogie ve zdejší knihovně. Hodnotím proto 3 hvězdami. Určitě doporučuji přečíst, ale mezi nejlepší knihy je neřadím :)

Vendelín2000
17.05.2015 4 z 5

Kniha předčila moje očekávání, myslela jsem, že to bude spíš o naivní holčině a chlapci, samozřejmě oba chudí, rodiče pro ně chtějí lepší partnery, ale oni všechno překonají atd.. No zkrátka klasika. Ale bylo to moc pěkné, sice se to tomuto popisu dost blíží, navzdory všem obavám má kniha dobrý děj a velmi sympatickou hrdinku. :)

Brunnetka
11.05.2015 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem za jedno odpoledne :) Děj mě strhl a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Ze začátku mi to sice připomínalo Hunger Games,ale pak jsem usoudila, že je mi to jedno a že svůj názor na knížku si tou podobou ovlivnit nenechám ;)
VŘELE DOPORUČUJI!! :) Je to oddychový příběh, který Vás strhne....:)
Už se nemůžu dočkat, až si přečtu druhý díl (Elita) ;)

baru_h
11.05.2015 5 z 5

Krásná kniha a ty obálky jsou opravdu překrásné. Už se nemůžu dočkat až si přečtu i ostatní díly.

jana8925
10.05.2015

Právě jsem dočetla tuto knihu a musím říct,že je nádherná :) Četla se fakt úplně sama a hned mě vnesla do děje. V některých částech to bylo hodně podobné Hunger Games:) Přečetla jsem jí během dvou dnů a štve mě,že jsem si rovnou neobjednala i druhý díl. Příběh skončil hodně otevřeně.Jedinou nevýhodou snad je,že na to,jak celý příběh dopadne, si budu muset počkat až někdy do podzimu. Přesto myslím,že se vyplatí čekat a nebudu litovat :)

vercaruzickova
10.05.2015 5 z 5

Knihu jsem precetla jednim dechem, vubec jsem se od ni nemohla odtrhnout. Je to velmi lehka literatura s pomerne "levnou" zapletkou, ale to mi vubec nevadilo. Nekdo muze namitat, ze je to kniha pro pubertacky. Mne je 22 a naramne jsem si knihu uzila, myslim, ze by mohla zabavit i moji mamku. Velmi jsem se s postavami z knihy szila, i kdyz America me chvilemi trochu rozcilovala. Uz ted se nemuzu dockat dalsiho dilu, ale uz jen podle podle nazvu knih je docela jasne, co se bude dit dal. Jsem zvedava, jak se bude trojuhelnik America-Aspen-Maxon vyvijet dal, protoze zatim se nemuzu uplne rozhodnout, komu z kluku fandit.

fay_of_fire
09.05.2015

Já jsem teda přečetla jen první kapitolu a nelíbilo se mi to! Není tam nic originálního (odpovědnost teenagera za rodinu a celý svět...). Knížka není psána moc v bohatých větách a jazyku (uznávám ale že to může být chyba překladače)

Naty123
08.05.2015 5 z 5

No prostě Wow! Přečetla jsem ji za jeden den! Knížka má vážně nádhernou obrázku a ještě lepší obsah! Strašně mě to bavilo,kniha byla strašně poutavá, nemohla jsem se od ní odtrhnout!! Prostě ta nejbožejší knížka na světě! A už jsem moc zvědavá na Elitu a První. No a ještě co chci říct. Maxon je boží!!!!!!!!!!!!!!! Aspen mě bohužel zklamal, a tak podle mého by si America měla vybrat Maxona!

DeniseWich
07.05.2015 5 z 5

Tato kniha je úžasná! Přečetla jsem jsi za den a půl!!! Líbí se mi, jak autorka popisuje situace a postavy, ale přesto to není "přeobsáhlé". Líbí se mi, jak autorka ukazuje na to, že lidé jsou odlišní, ať už kvůli penězům nebo čemukoli jiném. Ukazuje, že na těchto věcech nezáleží. Záleží pouze na tom, jak se člověk chová, jaká je jeho povaha. Od této knihy se nedá odtrhnout! A podle mě je lepší Maxon! ;)) Pomohl Americe, když na tom byla nejhůř. Aspen se správně nezachoval. V žádném případě!

iluliacross
07.05.2015 5 z 5

No fajn. Je to naivní. Je to trapné. Je to dětinsky růžově roztomilé jako cukrová vata a je to pro teenagerky. Ale já jsem si to přečetla fakt s chutí! Nevím čím to, ale čtení téhle knížky mě nadchlo a bavilo. Je prostě čtivá. Zamilované trojúhelníky mají něco do sebe (pokud se tedy nezaměříte jen na tuto tematiku) a občasné spestření mé jinak nezáživné četby mi přišlo vhod. :-)

čtenářka2015
04.05.2015 5 z 5

Knížka úžo!Maxon prostě nej!Těším se na druhý díl!Jsem zvědavá jak to všechno dopadne!
Přečetla jsem ji za dva dny!Tahle kniha se nedá odložit!

DariDerek
03.05.2015 5 z 5

Bravo!.. Ale... Maxoneček je sladký.. Amerika by potřebovala průplesk a Aspen je debil! Jinak tleskám! :)

Violett
02.05.2015 5 z 5

Nebudu lhát... vybrala jsem podle obálky (jako většinu mých knih)... strašně rychle se to čte, ale potom musíte půl roku čekat na další díl. Také souhlasím s předchozím komentářem a to s tím, že kdybych nevěděla že budou následovat další dva díly (i když je jich víc- za 3 dni vychází v zahraničí další díl - HEIR a já jen doufám, že bude taktéž přeložen a ještě je tam pár novel), tak bych byla napjatá a nevěděla bych jestli bude Amerika s Aspenem nebo s Maxonem. Je to veliká škoda, ale také je pravda, že v zemi kde byla tato kniha napsaná, čtenáři nevěděli zda se bude další díl jmenovat Elita nebo První, tak ani nevěděli koho si Amerika vybere. Každopádně doporučuji :))

FreckledCathy
02.05.2015 5 z 5

Přelouskala jsem ji v tu ránu a mrzí mě, že jsem si zrovna neobjednala i druhý díl! :) Sice mi to v určitých chvílích připomínalo Hunger Games, ale tak ve finále všechny dystopie mají něco společného, i když je námět obměňován. Jediný co mi trošku vadí je určitá předvídatelnost, jelikož názvy dalších dílů lehce naznačí, jak se bude děj odvíjet. A samozřejmě obálka! Ta je tak úžasná, že jsem Selekci ani nezařadila na poličku, ale nechala ji zářit v celé své kráse do pokoje. :))

kendllajf
28.04.2015 5 z 5

Tahle triologie je nejlepší co jsem kdy četla. Kdo to ještě nečetl tak si to předčtěte.Je to super.

Nikča1236
27.04.2015 4 z 5

Knížka pro mě byla originální a líbila se mi. Příběh skvělý i prostředí. Jediné, co se mi moc nelíbí je komplikovaný milostný trojúhelník mezi Aspenem, Amerikou a Maxonem. Mrzí mě, že vztah Ameriky s Aspenem sepsala autorka jako vážný, zvláště pak, když se mluvilo a svatbě a potom, když už je Amerika v paláci s Maxonem nedává Aspenovi moc prostoru se vyjádřit a dělá z něho v podstatě záporáka, který však pro Ameriku chtěl to nejlepší.
Za mě rozhodně Aspen vítězí!!! :)

čtenářka2001
26.04.2015 5 z 5

Krásná knížka, jedna z mých nejoblíbenějších. Nehorázně jsem se do ní zažrala :D

Kaira
23.04.2015

Tato kniha je zábavná, romantycká a poučná. Amerika je vzkutku odvážná. Ale nechápu proč se Aspen jmenuje praporčík Leger proč se vidává za někoho jiného.