Selekce

Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476259/bmid_selekce-Bjd-476259.png 4 5591 5591

Selekce série

35 dívek. 1 princ. Životní šance. To je SELEKCE! Pro dívky je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu to znamená otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

little.chemik
08.07.2015 5 z 5

Původně jsem na tuto knížku nahlížela se značnou skepsí, ale nakonec mě dílo příjemně překvapilo a zanechalo ve mně velmi povznášejícící pocit. Oblíbila jsem si vášnivou povahu hlavní hrdinky, její odhodlání, upřímnost a smysl pro humor. Zároveň mě ničila svou nerozhodností v oblasti lásky. Příběh z prostředí královského paláce mě zaujal a poskytl mi neskutečný relax. Velmi čtivé a plné očekáváni jaký osud prince Maxona a lady Ameriku čeká...

Terezz9
07.07.2015 5 z 5

Kniha mě rychle vtáhla do děje a měla jsem ji za pár dní přečtenou. Líbila se mi a rozhodně bych ji doporučila:)

Týnušxxx
07.07.2015 4 z 5

Moc pěkná a čtivá kniha, na můj vkus trochu moc předvídatelná :-)

selenator
05.07.2015 5 z 5

Krásné pohádkové čtení. Knížku jsem měla přečtenou za den a hned jsem se vrhla na další díl. Sice myšlenka je podobná jako třeba Hunger Games ale to nevadí. Knížka je hrozně poutavá, že jsem se nemohla zastavit, abych o něco nepřišla... Už dlouhou dobu se mi nestalo to, že bych knížku měla takhle rychle přečtenou!

adrianna0305
04.07.2015 3 z 5

Hmm po dlouhé době čtení pro náctileté, které se mi nečekaně líbilo a přelouskala jsem ho za dva dny. Mohla tam být více rozepsána ta sci-fi stránka než "romantika", ale to už bych si mohla vzít rovnou knihu Já, robot :)

nellynelca
03.07.2015 5 z 5

Kniha mě nadchla a vtáhla do děje. Moc se mi tato série líbí a jsem zvědavá jak to dopadne. Četla jsem že budou ještě nějaké dva další díly, které budou z pohledu Americy dcery tak jsem zvědavá a těším se.

kytikyti
02.07.2015

Čte se rychle je to zajímavé, chvílemi také hodně naivní. spíše pro mladší čtenářky ale na zahrádku dobré:-) půjdu i do dalších knih.

Kelen30
30.06.2015 5 z 5

Tohle je úplně boží série. Nejdřív mě kniha zaujala naprosto nádhernou obálkou. No,ale pak už mě zaujala nejen obálkou,ale i dějem. Nejdřív to bylo trošku zdlouhavé,ale nějak to přece začít musí. Aspena jsem přestala mít ráda od té doby co přišel na letiště s jinou holkou. A neměla jsem zrovna radost když na něho Amerika narazila v zámku. Ale chápu,že bez něho by to nebylo ono. Zato Maxona jsem měla ráda od začátku. Překvapilo mě jeho chování. Takže rozhodně Team Maxon. No a Amerika mi přišla velice sympatická. V některých pasážích jsem zažívala trapnost spolu s ní a někde radost spolu s ní. I když je mi jasné jak to dopadne nikdy nevím kolik v tom bude zvratů. Takže se nadšením pouštím do druhého dílu.

venda3636
30.06.2015

Dobrá knížka kterou mi půjčila kamarádka. Ted' jen čekat na poslední díl. Moc se těším. :)

annamc
29.06.2015 5 z 5

Totálně boží,jedna z nejlepších sériií EVER!!!!!!!!!!

Karin_w
29.06.2015 4 z 5

Super oddechová knížka, přečetla jsem jí za víkend, což se mi moc často nestává.. jak člověk začne, tak se nemůže odtrhnout :-) Není to tedy žádné veledílo, ale pro relax skvělé a těším se na další díly :-)

marti7729
28.06.2015 5 z 5

Knížka se mi zezačátku zdála těžkopádná (začátek byl hrozně zdlouhavý a nudný). Ale když se America konečně dostala do paláce k princi začlo se to vyvýjet. Moc se mi líbí Americina proměna. Knížku hodnotím kladně, je to spíše takové oddechové čtení, nic nad čím si musíte lámat hlavu. Měla jsem jí za en přečetlou a neskutečně me bavila. Těším se až si přečtu elitu :)))

lukyli154
27.06.2015 5 z 5

Knížka mě moc bavila a četla se parádně. Líbilo se mi, že děj nebyl vůbec předvídatelný. Těším se až si přečtu pokračování.

AnnieOrlova
27.06.2015 5 z 5

Zprvu mě kniha moc nebavila, ale po několika stránkách mě začala moc bavit! Kniha je spíše pro pohodáře, protože já sama jsem ji měla přečtenou za dva dny :) Moc se mi však líbila a vřela doporučuji všem, co mají chuť na "oddychovku"! ;)

terry.vlkova3
26.06.2015 3 z 5

Pěkný příběh, jenže je to spíš taková oddechovka, prostě kniha na jeden večer, můžete přečíst kolik stránek chcete, ale stejně vás to neunaví, není to kniha k přemýšlení. :)

Shai
25.06.2015

Horší verze Hunger Games v trochu víc holčičím stylu... ze začátku mi to připadalo hrozné a to kopírování strašně neprofesionální, ale asi je to tou čtivostí a stylem - ke konci jsem se vážně začetla a hned jdu kupovat druhý díl :-)

kokina74
25.06.2015 3 z 5

Se začátkem knihy jsem bojovala. Dlouho mi trvalo, než-li jsem se prokousla k něčemu, co by mě zaujalo a vtáhlo do děje. Ovšem konec byl pravý opak zhltla jsem ho během odpoledne. Jsem zvědavá, jaké budou zbývající díly.

verulik196
25.06.2015 5 z 5

Původně jsem tuto knihu neměla v plánu číst, ale když mi ji půjčila kamarádka, tak jsem neodmítla. Musím souhlasit s terrih.dreamer, kniha je opravdu hodně podobná Hunger games, ale zároveň jí není podobná ani trochu. Myslela jsem, že to bude obyčejný slaďák, ale mýlila jsem se. Kniha je se mi líbila, a už se těším na další díl.

terrih.dreamer
23.06.2015 4 z 5

Knihu jsem si nejdříve ani neplánovala koupit, jenže pak se nějak stalo a už u mě skončila. A musím říct, že toho nelituji. :)
Začátek se mi zpočátku moc nezdál, tedy.. musím popravdě přiznat, že mi kniha svých prvních 25% velmi připomínala Hunger Games. což mi přišlo neoriginální, ale autorka psala velmi čtivě a živě a když jsem se překousla přes tuto část, už jsem si knihu užívala plnými doušky. Do prince jsem se zamilovala jen po prvních pár větách.
Nejsem zrovna největší příznivec romantických knih, ale tento příběh mě velmi upoutal. Ano, bohužel tu opět musí být ten slavný nešťastný trojúhelník, ale přiznejme si, kde není? Nemůžu se dočkat, až si opatřím další díl!! :)

verunkab
22.06.2015 5 z 5

naprosto dokonalá kniha! nemůžu se dočkat dalšího dílu