Selekce

Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476259/bmid_selekce-Bjd-476259.png 4 5593 5593

Selekce série

35 dívek. 1 princ. Životní šance. To je SELEKCE! Pro dívky je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu to znamená otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

Megi67
02.08.2015 5 z 5

Tahle kniha mě upřímně úplně dostala. Čekala jsem, že to bude dobrá kniha, ale netušila jsem že bude až takhle dobrá! Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout!

Vlčice.N
31.07.2015 2 z 5

Selekce rozhodně splnila svůj účel - dostalo se mi nenáročného čtení, které jsem tehdy potřebovala. Nemůžu ale říct, že by byl příběh něčím zajímavý. Postavy mi přišly až příliš ideální nebo naopak otravné, takže prostě nudné, nebylo na nich zkrátka co objevovat. Nezachránil to ani děj, i když to mi bylo jasné už od začátku. Pokud už se tam něco dělo, nebylo to objasněné, spíš to působilo, jako by tam autorka některé věci dala jen proto, aby zaplácla celou tu nudu okolo, ale vůbec to nepomohlo. Nikdy jsem nebyla na příliš holčičí čtení, takže tohle prostě nebylo nic pro mě. Myslím ale, že i pro určenou cílovku existují mnohem zajímavější knihy, tohle nemůžu hodnotit ani průměrně. Další díl shánět určitě nehodlám.

aleachim12
31.07.2015 3 z 5

Co k této knížce říct? No, že bych z ní byla vyloženě nadšená, to se říct nedá. Na druhou stranu proč si jednou za čas nepřečíst lehce (občas až moc lehce) a pohodově napsanou knihu.

Chvílemi mi připadala hlavní hrdinka troch jako inteligentní a vzápětí to pohřbila svou mírnou naivností. Aspena nelze soudit jako kladného ani záporného hrdinu. Do hlavy mu nikdo nevidí a tato kniha je napsaná tak, že se ani nic víc mezi řádky nedozvíte. Maxon je pro změnu takový ňouma, který neví, co by dělal dřív - vybírá si budoucí manželku, rozdává "chleba" chudým nebo vládne a odráží nájezdy rebelů. Vlastně prince trochu lituji.

Je to zkrátka jednoduše napsaná pohádka s mírným nádechem Hunger Games (obzvlášť ze začátku), kterou se dá příjemně zaplnit čas v autobuse nebo ve vlaku.

ovpana
31.07.2015 3 z 5

Hezké,příjemné a oddechové čtení

klarcal
30.07.2015 5 z 5

Ten den,kdy jsem knížku začala číst,jsem se nemohla odtrhnout ani v noci. Už dlouho se mi nedařilo se u knížky takhle bavit a doslova ji hltat. Jednou větou: to si musíte přečíst!

Viky.Tejralova
29.07.2015 5 z 5

Nádherná kniha! Přečetla jsem ji jedním dechem. Hrozně mě bavilo "sledovat" přeměnu hlavní hrdinky. Všude šaty, budoucí princezna, palác... prostě pohádkové :-)

Noshelfcontrol
28.07.2015 5 z 5

Nesnáším milostné trojúhelníky:), vždy když mám svého favorita (tady je to Maxon), tak si hlavní hrdinka vybere toho druhého! Ale tady to vypadá, že se to přece jen naklání k Maxonovi. Doufám, že si America vybere jeho. Neříkám, že Aspen je špatný, ale já bych si rozhodně vybrala nesmělého a romantického prince Maxona.:) Ale teď ke knize - je opravdu návyková, vůbec jsem ji nedokázala odložit. Autorka to má opravdu promyšlené, například tu historii Illey. Hlavní hrdinka mi je opravdu sympatická, mám ráda ten její smysl pro humor.:D Při čtení Selekce se mi úžasně relaxovalo a vždy když tam byl nějaký rozhovor mezi Americou a Maxonem, tak jsem se buď nahlas smála nebo roztávala dojetím :D Opravdu opravdu nádherná knížka. Co nejdřív se vrhnu na Elitu.

ledaver
26.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha... Měla jsem ji přečtenou za dva dny. Vlastně ani nevim, co mě na tom ději tak táhlo ku předu :) Všem rozhodně doporučuji!!!

lucie8168
26.07.2015 5 z 5

Knížku jsem začala číst hlavně z nudy a také kvůli jejímu nádhernému obalu, který mě zaujal. Musím ale říct, že mě překvapila. Čekala jsem pouze klasickou oddechovku a neměla jsem žádná velká očekávání. Když mě něco vážně vezme, tak se od toho neodtrhnu. Přečetla jsem obě knížky za dva dny a byly super! Jsou to samozřejmě knížky pro náctileté, takže jsem čekala tu zajetou klasiku - chudá dívka/bohatý princ a žily šťastně až navěky, ale milostný trojúhelník tomu dodával něco jiného a chvilkama jsem nevěděla, komu vlastně mám fandit :) Knížku bych doporučila :)

lucka8081
25.07.2015

Podle anotace jsem si myslela, ze knizka bude docela blbost, ale to jsem se pekne spletla. Vsechny tri dily jsem zhltla za dva dny a tesim se na ctvrty dil. Serii mohu jenom doporucit !!!

ASIM27
24.07.2015 5 z 5

Tuhle knížku mi doporučila kamarádka, od níž jsem ji poté taky dostala a ač se všude píše, že je to kniha pro náctileté, nezklamala ani mně (a to už náctiletá nejsem), takže jediné co můžu je ji doporučit, protože jakmile jsem začala číst, tentýž den jsem přestala poslední stránkou. Skvělá kniha :-)

independentka
24.07.2015 5 z 5

Jakmile jsem se do knihy začetla, už jsem nemohla přestat :). Opravdu povedené

Ankavi
22.07.2015 5 z 5

Kniha pro náctileté mě tentokráte nejen potěšila, ale doslova nadchla - příjemné letní rozpoložení, do kterého mě uvedla, jsem velmi potřebovala, a proto se vrhám hned a nedočkavě do druhého dílu. Ráda doporučuji, pokud se chcete nenáročně rozptýlit od starostí a trochu se vrátit v čase zpět do let, kdy se vše zdálo růžové a krásné.

Wolfinéria
19.07.2015 5 z 5

Měla jsem ji v knihkupectví v ruce pokaždé, když jsem tam došla. Přečetla si anotaci, řekla jsem si, že to bude blbost a dala zpět do regálu. Ve čtvrtek jsem se rozhodla, že to teda zkusím, a knihu jsem si konečně koupila. Přečetla jsem ji ještě ten den a hned v pátek jsem běžela pro Elitu. Neuvěřitelně návykové :3

lapetitedeny
18.07.2015 4 z 5

Kdybych řekla, že jsem byla připravená na všechno, lhala bych, protože na rovinu - byla jsem připravená na to, že to bude špatný. A ačkoliv to nebylo dokonalý, spousta věcí mě štvala, nelíbila se mi a nefungovala, něco na tom je a jo - nakonec se mi to vlastně i líbilo. A ačkoliv jsem dneskla prohlásila, že z bytu nevylezu ani pro jídlo, mám dojem, že si vyběhnu do knihkupectví pro Elitu.

Viki22
18.07.2015 5 z 5

Tato kniha se mi hrozně líbila určitě bych jí všem doporučila.Amerika je boží!!!!!:-) :-)

xspacil
15.07.2015 4 z 5

Ze začátku se mi kniha moc nelíbila ani vlastně nevím proč - možná v tom hrála roli předvídanost. Zaujaly mě až dialogy mezi princem a hlavní hrdinkou, která se mi hned zalíbila, bude to tím, že se povahově nijak neliší od jiných hl. hrdinek. Co mě udivovalo bylo to, že když to byla tak nadaná hudebnice a milovala hudbu, proč hrála jen jednou a ke všemu veřejně? Na mě to dojem neudělalo jestli tohle byl ten úmysl.
P.S.: moc se mi líbí "Mer"

Mozkovna
13.07.2015 5 z 5

No to si... Co to sakra... Jak toto do háje mohli takhle šíleně utnout? Co to bylo za konec? Myslím, že by vůbec nevadilo spojit první a druhý díl dohromady (i když jsem ho zatím nečetla).
Zezačátku mě to moc nechytlo, bylo to takové zdlouhavé a nudné, ale hned jak na scénu přišel Maxon, začetla jsem se a nemohla jsem se odtrhnout. Selekce je rozhodně zajímavá soutěž, taková trochu jinačí verze Amerika hledá topmodelku. Ihned mi bylo jasné, že se Amerika prokouše dopředu, ale co mě ztrochu zklamalo, bylo, jak rychle a v jakém počtu soutěžící odpadávaly. Hlavně na konci, ale to nebudu prozrazovat :) Vztah Maxona a Ameriky se mi líbil, Maxon byl takovej roztomilej nezkušenej kluk, který spolkl příručku etikety. Přišlo mi, jako by ho Amerika učila žít. Na druhé straně Aspen byl takový... no, nepříjemný. Moc se mi tam nehodil. Spíš jako taková přítěž. Ale došlo mi, že to s ním na tom náměstí zdaleka neskončilo.
Jsem zvědavá na další díl, jsem si jistá, že se dozvím nějaké novinky l Illee (netuším, jak se to skloňuje). Přijde mi zajímavé, že se systém vrátil ke králům, královnám, princům, princeznám, strážím, komorným, palácům, poddaným apod., když je to vlastně psané v budoucnosti (minimálně po třetí světové), Spojené státy vlastně neexistují, Čína má moc... Autorka to má hezky vymyšlené.
Mohu jen doporučit, sice mi přišlo, že je kniha psaná jenom tak nalehko, žádné velké detaily nebo kecání okolo, ale ono to ve finále vlastně ani tak moc nevadí. Beru to jako oddechové čtení a budu se modlit, aby udělali i filmovou adaptaci, protože tenhle příběh si ji určitě zaslouží.

kacka2794
09.07.2015 5 z 5

Na to, jak jsem si při pořizování říkala, že to bude možná trochu kýčovitě, mě to mile překvapilo.
Prakticky ihned jsem se začetla. Ano, přišlo mi to prakticky stále o tom samém, narůstající útoky rebelů, America se pitvá ve svých citech, ale je to psané tak, že vás to stejně baví a za to má autorka můj obrovský obdiv.

smybar
08.07.2015 5 z 5