Šesté dítě

Šesté dítě
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442315/bmid_seste-dite-P6G-442315.jpg 4 814 814

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

Katulinka69
06.03.2021 5 z 5

Tak tohle byla mega jízda. Nic lepšího jsem ještě nezažila. Celá trilogie naprosto bombasticka, ještě to stále vstřebávám. Děkuji autorovi. Jen nevím co budu teď číst.

ladyba
05.03.2021 4 z 5

Pro mě bylo zpočátku těžké se začíst do prvního dílu, druhý už jsem zhltla a třetí taky. Protože příběh je hodně překombinovaný, není těžké se v něm ztratit, zbytek dorazí "ztraceno v překladu". V třetím díle se najde pár matoucích míst, jako např. Matka Emory zemřelá na rakovinu v prvním díle vs. identifikovaná jako jedna z obětí v jezeře v díle třetím... Hapruje občas i časová osa. Určité zmatení způsobuje i velký skok v deníkových záznamech mezi pobytem v Camdenu a na farmě. Bishopův subjektivní intuitivní vjem času je fajn, ale jen jestli se to trochu nepřepísklo a papírky na nastěnce občas někde autorovi neselhaly. Zvídavý čtenář se opravdu musí občas zarazit nad vývojem a zvraty příběhu. Občas jsou trošku chtěné a těžko uvěřitelné (např. nastrojení dodávky s "dětskou" obětí a účetními záznamy v parťákově garáži, "dopis na rozloučenou", který najednou donese parťákova manželka, osvětlující hrdinovu naprostou nevinu po všem tom zmatku, kdo je sériový vrah a kdo oběť). Na druhou stranu zůstává záhodou, proč vlastně v polovině devadesátých let otec opustil svého syna... Asi mi něco fakt uniklo. Ale jinak musím uznat, že mě ten příběh fakt dostal.

zpevSusannah
02.03.2021 5 z 5

Tak tohle, vážení, TOHLE bylo něco!!!
Celá trilogie je naprosto šílená jízda, která v poslední knize nabírá neskutečné obrátky. Až jsem chvílemi nevěděla, co se to děje. Měla jsem pocit, že mě šálí zrak a nechtěla jsem uvěřit tomu, co právě čtu.
Sam Porter a Anson Bishop je dvojice, která mi nedala spát. Dvojice, která se mi zažrala do mozku. Dvojice, díky které jsem zažila čtenářský orgasmus.
Děkuju, pane Barker, za tento zážitek. Klaním se a pomalu začínám pošilhávat po Vaší novince - Dracul...

Sudin
28.02.2021 5 z 5

Před touto knihou jsem si přečetl obě předchozí ještě jednou a dobře jsem udělal. Super napínavá a promyšlená trilogie. Za Miléniem se zařadila na druhé místo v mém žebříčku. Těším se na další knihy autora.

WaN635
11.02.2021 5 z 5

Uff. Třetí a poslední díl se Samem Porterem a Ansonem Bishopem. Za mě skvělé zakončení náročných 3 knížek. Chvílemi jsem se ztrácela, chvílemi doufala, že to chápu špatně :).
Brilantní thriller, kloubouk dolů před autorem.

Radííí
05.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý příběh jako předchozí dva díly. Velmi doporučuji!!:)

vera4669
25.01.2021 5 z 5

Wau. Naprosto skvělé zakončení této trilogie. Když už člověk myslí, že tuší nebo ví, tak za pár stran je vše jinak. Nic není jak se zdá a kniha nás neuvěřitelným tempem zavede do cíle,.. Autor nasadil laťku hodně vysoko a jsem upřímně zvědavá a natěšená, co nám napíše příště..:))

Angelicca
22.01.2021 1 z 5

Přestože mám thrillery ráda, tato kniha mě vůbec nezaujala a nemohla jsem se začíst. Nedočetla jsem.

Dashik
22.01.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco.. Tahle série ve mě zanechala opravdu hluboký dojem na hodně dlouho:) . Zvládla bych i pár stránek navíc.:D Úplně se bojím začít číst něco jiného, protože laťka je fakt hodně vysoko. Takže za mě tedy super čtení. Určitě jsem se ani u jednoho dílu nenudila, ale doporučuji číst knihy na jeden zátah. Kdybych mezi nimi měla delší pauzy, tak bych se v tom množství postav možná malinko ztrácela. Budu se těšit na další knihy autora.

Mikuše-Ivet
21.01.2021 5 z 5

Jo tak tomu říkám jízda. Je pravda, že to bylo chvílemi zdlouhavé, ale kupodivu si i tak nemůžu stěžovat. Musím uznat, že to byl docela chaos a a říkala jsem jsi jak z toho spisovatel vybruslí a jestli opravdu vše na konci bude dávat smysl a hlavně jestli dokáže vše vyjasnit. Musím uznat, že jsem koukala. Co se týče konce, tak nevím jak to vnímat, na jednu stranu mě bylo Bishopa líto, že to skončilo jak to skončilo, ale když si zase vezmu jaký stylem docílil všeho co chtěl, tak se nemůžu tomu konci divit. Určitě se těším na další díla od tohle spisovatele

Nikusha
14.01.2021 5 z 5

Skvělé zakončení mrazivé série. Četla jsem už zmatenější příběhy, takže mi to nijak zamotané nepřišlo. Naopak se všechno nakonec pomalu vysvětlovalo až do nečekaného rozuzlení. Moc jsem si četbu užila.

jankasvanka
09.01.2021 5 z 5

Tak to byla jízda....

terinkha
04.01.2021 4 z 5

Ansone, ty seš teda hlavička..Samovi z toho málem praskla cévka!
Poslední díl trilogie se mi taky líbil. Baví mě, že to odsejpá, pořád je tam nějaký zvrat, spousta cože momentů, prostě je to dobře vymyšlený.
Závěrečný rozuzlení je hustý, možná trochu nepochopitelný a nadsazený, ale přiznejme si, komu se někdy nestalo něco, co by fakt nikdo nevymyslel a ejhle, už je to tady?
Díky za tuhle tečku za příběhem, chytlo mě to a bavilo celou dobu. Ale uznávám, že nejlepší je přečíst všechny díly na jeden zátah, někdy už jsem se v tom, co se stalo v prvním díle, ztrácela.
Dávám tak 85 %, ale jízda to byla fakt neskutečná :-)

DenisaV
31.12.2020 5 z 5

Přečteno za jednu noc. Ano, tak moc vás kniha vtáhne a nepustí. I dlouho po půlnoci zůstanete bdělí a budete chtít vědět, kdo je V4O. Stejně jako předchozí dva díly, jednoduché čtení a příjemně rychlý spád. U tohoto dílu musím vypíchnout perfektní přesuny mezi postavami a jejich mentalitou. Až jsem na chvilku dokonce uvěřila, že Sam bude Opičí vrah. Jediné, co mi možná trošku vadilo, byl trochu uměle natažený konec. Ale celkový dojem dobrý, skvělé zakončení celého příběhu. Dokonce mám obavy, že něco tak čtivého teď nějakou dobu nenajdu.

LuluBird179
22.12.2020 5 z 5

Vynikající završení trilogie! Už teď mi všichni chybí.
Kniha navazuje bezprostředně na druhý díl, tak doporučuji číst hned po sobě.

tittanie
21.12.2020

Dobrá kniha, která stojí za přečtení. Jenom jsem se u ní nebála jak u předchozích dílů. Kdybych to věděla dopředu, tak jsem knihu přečetla o dost dřív. Ale přečetla jsem si komentáře tady a v nějakém se psalo, že se nás autor bude snažit přesvědčit o kde čem. Věřila jsem jenom sobě a nevím jestli jsem se neokradla o to kouzlo hledání viníka.

SimonaP
20.12.2020 3 z 5

Kniha mi přišla překombinovaná a složitá. Asi bych si musela celou trilogii přečíst ještě jednou bez přestávek, abych to úplně pochopila.

cetriolo
12.12.2020 5 z 5

(SPOILER) ...
Velice dlouho jsem přemýšlel co vlastně napsat.

SPOILERY!
Ze začátku jsem ze třetího dílu neměl dobrý pocit. Přišlo mi, že se to točí jenom kolem toho, že Bishop hází vinu na Sama, Sam se snaží prokázat že je nevinný, prostě žádný velký příslib zajímavého rozuzlení... Jak já se mýlil! (nikoliv poprvé v této sérii) :)

Linie ze sirotčince nabírala postupně na brutalitě a celkem chápu proč Anson dělá to co dělá, ale ten tragický omyl se Samem? Jedna z nejsmutnějších věcí, co jsem asi četl. A závěr? Zatímco běžné detektivky končí epilogem, kde se dořeší některé vedlejší linky a v podstatě se nic moc neděje, tak zde (stejně jako v prvním díle) je závěr naprosto brutální a jeden z nejlepších co jsem četl.

Celkově je celá série neskutečně spletitá a během čtení se boří spousta věcí které víte (nebo si myslíte, že víte) z předchozích dílů. Určitě by to chtělo opětovné přečtení. :)

Netti
02.12.2020 5 z 5

Tak tohle byl skutečně brutálně zapeklitý případ... Sama jsem kolikrát nevěděla čemu věřit. Skvělé zakončení úžasné série.

Hanaol
27.11.2020 4 z 5

Dobrá kniha, ale s tímto dílem jsem trošku bojovala. Bylo hodně postav, moc mrtvých. Ve jménech jsem se někdy ztrácela. Nakonec se vše poskládá do logické formy. Za konec tleskám, Sam mi udělal radost. Doporučuji přečíst sérii postupně, za sebou.