Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6119 6119

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

stanislav.janac
13.12.2019 5 z 5

První díl trilogie výborný, srovnával jsem s filmem, který podle mě není špatný. Kniha se čte rychle, je v ní i napětí.

minde
11.12.2019 3 z 5

Hrůzostrašná fantasy, fakt jsem se chvílemi bála, ale asi jen do poloviny, pak už jsem se se začala nudit. Jakoby autor nevěděl co dál s těmi dětmi dělat, mají zůstat nebo jít. Trochu zklamáni. Uvidím, snad si někdy přečtu pokračování.

HanaMalina
10.12.2019 4 z 5

Super fantasy jak pro dospělé, tak i pro mládež. Velmi poutavě napsáno, tak že bych se chtěla mezi podivné děti také podívat. Konec knihy mě malinko nudil, proto nedávám plný počet. Těším se na pokračování.

toni-az
08.12.2019 5 z 5

Atmosféra knížky mi trochu připomíná Petera Maye. Luxusní příběh, mysteriózní začátek. Už jsem se trochu bál, že nebude žádný konflikt, ale ten přišel v podstatě hned v tu chvíli, kdy mě napadlo, že chybí. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo nekonzistentní chování dětí, chvíli se chovaly příliš dospěle a z toho strašně dětsky naivně. Nicméně vzhledem k tomu, že se mi těžko loučilo s hlavními postavami a jsem opravdu zvědavý, jak to bude pokračovat, dávám plný počet a těším se na pokračování. Další audiokniha už je připravena.

Macek1978
07.12.2019 5 z 5

To tu ještě nebylo. Nadaný autor.

Garous110
04.12.2019 5 z 5

Kniha byla velice čtivá. Dobové fotografie také přispívaly k děsivé atmosféře. Přečteno jedním dechem

Safinka
02.12.2019 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, vlastně i film byl pěkný

hermiona12
27.11.2019 5 z 5

Fakt dokonalá kniha.Čtivá,napínavá.Opravdu patří mezi nejlepší knihy co jsem četla.

knihomolkaXD
31.10.2019 5 z 5

Úžasná kniha!

dalif
23.10.2019 2 z 5

Dočetla jsem, ale na mě až moc neuvěřitelne, zato 12 letá dcera hltá všechny díly.

Jaruš7
13.10.2019 4 z 5

Svérázná podivnost s přesahem, přijmout ji, je dostat se ve fantazii do "smyček" času.
Autor je skvělý vypravěč, vnímá drobnosti, které příběh zpestřují, čtenářský zážitek je ale nadmíru opeřen.
Audiokniha, hodně hustý odvaz.

Capatkol
02.10.2019 5 z 5

Knihu miluji, pro mě poutavý příběh plný dobrodružství...

chaera
28.09.2019 4 z 5

Na Sirotčinec jsem se chystala už dlouho a jsem ráda, že jsem se k němu konečně dostala. Kdybych byla o trochu mladší asi bych si ji užila více, ale i přesto můžu knihu s klidným svědomím ohodnotit 4 hvězdičkami. Určitě co nejdříve sáhnu po dalším dílu. 4/5

Mis-chie
17.09.2019 5 z 5

Velmi poutavý příběh, napsáno srozumitelně.

Agnesita
07.09.2019 4 z 5

Fajn čtení.

Laféeverte
02.09.2019 4 z 5

Asi nejzajímavější na této knize je propojení příběhu a fotografií. Rozvláčnější začátek díky fotkám získává mírně dokumentární nádech a zároveň hezky dokresluje tápání hlavního hrdiny v tom, co je skutečné a co ne. Jak příběh postupuje, začíná to propojení být trochu víc "na sílu," ale celkově to knize neubírá. Druhá polovina se mi líbila víc, a to včetně objevování podivných dětí a jejich schopností - připadala jsem si trochu jako u sledování X-men. Pro cílovou skupinu je to určitě dobrá volba.

vendulkam
01.09.2019 5 z 5

Opravdu zajímavý příběh.

Barca055
31.08.2019 5 z 5

Tahle série je naprosto super!!

Bavil mě jak příběh, tak i fotografie, které tak nádherně doplňovaly příběh, až člověka někdy mrazilo.

Určitě doporučuji!!

Birlibán
29.08.2019 4 z 5

Zajímavý příběh s otevřeným koncem ...

mamboleta
25.08.2019 3 z 5

Jak byla první třetina strhující, tak zbytek knihy zaostával. Jakmile hlavní hrdina děti našel, tak už se to svezlo k vyprávění á la "hodinka tvůrčího psaní"...