Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6119 6119

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Elfinka_
25.08.2019 3 z 5

Nejdřív bavilo, pak trochu zklamání z přílišné pohádkovosti. Nakonec jsem ale dala šanci druhému dílu a dobře jsem udělala :-)

Dandulka
22.08.2019

Hodně zajímavá série, moc se mi líbila.

hanka33
20.08.2019 3 z 5

Podobný druh knihy jsem ještě nečetla. Byla jsem ráda, že jsem knihu četla ještě než jsem viděla film. Kniha je totiž opravdu mnohem lepší než stejnojmenný film. Napínavé, čtivé, záhadné.

onyx84
19.08.2019 5 z 5

Mazec...ale nekoukejte na film,rozhodně ne před knihou...radši možná ani po ní...

1Maja1
06.08.2019 5 z 5

Nic podobného jsem snad ještě nečetla. Příběh mě úplně pohltil.

Mečounka
05.08.2019 5 z 5

Je to suprově napínavý příběh, který mě úplně vtáhl do děje. Určitě ji doporučuji.

Michalka98
04.08.2019 4 z 5

Tento příběh mě moc bavil. Je originální, napínavý a obsahuje fotografie, které z knihy dělají jedinečný kousek. Přečtu si i další díly.

radusak9806-1
31.07.2019 2 z 5

Kniha je rozhodně lepší než film :) Musím říci, že propojení knihy se starými fotkami je krásné. Rozhodně se dá číst, i když člověk viděl film, protože hlavní parametry jsou sice stejné, ale zase ne tak aby to vadilo. Dlouho jsem se knize vyhýbala, protože jsem si myslela, že pod obalem s "podivnou" fotkou se nemůže skrývat nic kreativního a ono ejhle skrývá! Na knižní prvotinu je to vážně moc dobré (edit - Je to průměr).

Nikusha
27.07.2019 4 z 5

Neměla jsem tušení o čem tato kniha je a byla jsem mile překvapena vývojem událostí. Velice nápadité, napínavé a dle mého nečekané zvraty. Film jsem neviděla a asi mě to ani ve filmové podobě neláká. S tou knižní jsem velice spokojená, tak uvidím co přinesou další díly :)

Lucky011
24.07.2019 4 z 5

Jedna z knih, na kterou jsem slyšela protichůdné ohlasy a dlouho jsem nevěděla, jestli se do ní pustit nebo ne. Nakonec na mě vykoukla v městské knihovně a nelituji toho, že jsem si jí přečetla a určitě si přečtu další díly. Autorův styl psaní mě okouzlil i když nevím proč, ale užívala jsem si každou stránku, přestože to není nic světoborného. Mám ráda fantasy, takže jsem zvyklá na daleko obsáhlejší světy, podrobnější vysvětlení zákonitostí světa, drsnější příběhy. Ale taková nemusí být přece každá kniha. Líbí se mi i svou "podivností" :)

Svica
24.07.2019 5 z 5

Ne každému může sednout autorův styl psaní a zdlouhavé kapitoly jakoby o ničem, ale to je právě to, co podtrhuje celkový příběh. Aby se to celé pochopilo je postě potřeba si přečíst i doplnění. Výborný příběh, který se s filmem nedá srovnat.

Luštěnka
22.07.2019 5 z 5

Miluju tuhle knihu a těším se na další díly ❤️

Bezkyne9
12.07.2019 4 z 5

Ach no nakonec to bylo krasne... proc ne... stoprocentne mi to nesedlo... dlouho jsem se zacitala a dej mi misty jednoduse prilis nechutnal... ale nakonec se mi pribeh dostal pod kuzi a ta podivnost na jazyku, ktera po nem pri cteni zustavala... no, asi to tak melo byt a knize rozhodne v tomto nechybela jista originalita... okorenena spojenim s pusobivymi fotografiemi se spetkou toho poctive vypsaneho konce mi dala neobvykly ctenarsky zazitek :) a za to vzdy autorum dekuji ...

Teri27
04.07.2019 3 z 5

Jelikož jsem prvně viděla film, tak už to nebylo tak napínavé. Spíše pro mladší ročníky.

Atanone
26.06.2019 3 z 5

Je mi líto (a JAK!!) ale necinklo to.
Viděla jsem film. To byl jeden důvod, proč jsem to dočetla. Další důvod byla ČV. A třetí důvod byla moje tvrdohlavost. Vydržela jsem čtyři kapitoly, kde se skoro nic nedělo, a to málo, co se dělo se tak nějak jinými slovy omílalo. A když už se konečně něco začalo dít, nebavilo mě to. Nemyslím si, že by to bylo věkovým odstupem, nevyhýbám se fantastickým příběhům.. ale tenhle asi nebyl pro mě a nebo jsem jako vždy předpokládala, že kniha bude lepší, než film.
Ale fotky neměly chybu!! Vlastně si říkám, jestli k nim jen pan Riggs nedopsal příběh. Chápu, že se v dalších dílech děj asi posune a pro mě to možná bude i zajímavější tím, že o tom film není ( nebo mi jen unikl?). Ale dám si chvíli pauzu, než to zase zkusím

EvikU.
15.06.2019 3 z 5

Vybrala jsem si ji do výzvy a nelituji. Ale čekala jsem asi trochu něco jiného. Nápad zajímavý, ale trochu nedotažený. Některý věci bych si představovala jinak. Například to, že by o svých nadání měli vědět a ne si myslet, že jsou blázni a tak. Pro mě kniha, která mi nevadila číst, ale vím jistě, že víckrát ji číst nebudu. Akorát si asi přečtu další díly.

Lenka_J
14.06.2019 3 z 5

Po několika příběhově náročnějších a těžších knížkách jsem měla chuť na nějakou, u které si jednoduše odpočinu. Příběh jsem znala z filmu a tudíž jsem tak trochu věděla, do čeho jdu. Svět plný podivných dětí i dospělých, kteří nikdy tak úplně nezapadli do světa těch "normálních" se mi líbil. Je pravda, že místy trošku jednodušší příběh možná už ve svých letech nedokážu ocenit natolik, jako kdybych ho slyšela, když jsem byla mladší. Ačkoli young adults knížky mají k mému srdci stále blízko.

Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Čtení mě naprosto pohltilo, a dokonce mi z něj (a ze všech těch údajně autentických fotografií) čas od času přeběhl mráz po zádech. Měla jsem strach číst dál. Musela jsem číst dál. Vůbec jsem netušila, co se přihodí na další straně, natož abych snad tipovala, jak to celé dopadne. S knížkou jsem strávila ve výsledku tři dny, a ještě jsem o ní dlouhé po dočtení přemýšlela, a uvažovala jsem nad tím, jak to s Jacobem, Emmou, ostatními dětmi a slečnou Peregrinovou asi bude.

Sejna1955
05.06.2019

Kniha i celá série mě nadchla, i když kniha je asi určena pro hodně mladší čtenáře bež jsem já.

Bauriska
31.05.2019 3 z 5

Hrozně lituji, že jsem se ke kniha dostala až tak pozdě. První polovina byla výborná. Četla jsem ji jedním dechem. Ve druhé polovině už se ale projevilo to, že je kniha pro mladší čtenáře, než jsem já. Mladším čtenářům bych ji ale stoprocentně doporučila.