Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

PajusenkaB
01.09.2017 4 z 5

Skvělý nápad, pěkné provedení, ale na mě je to už moc příliš. Když je kniha tak "opěvovaná" a doporučovaná, bude to něco "echt", co mi vyrazí dech. Nicméně to tak nebylo. Jak říkám, je to pěkný nápad na knihu, ale nějak významně mě neoslovil. Co bych chtěla ještě pochválit, tak jsou obrázky v knize, díky nimž se kniha stává živější. Nicméně pokračovat v ostatních dílech nebudu, není to můj šálek kávy :)

BeryCB
30.08.2017 5 z 5

Knihu jsem začal číst po doporučení známé. Vlastně jsem ani nevědel o čem bude (kromě toho co naznačoval název knihy) a jaký je to žánr, takže pro mě byl příběh velké překvapení. Výborně se to čte, žádné zdlouhavé popisování postav a prostředí (ale i tak, a díky fotografiím, jsem si vše dokázal perfektně představit). Už se chystám na další díl. Za mě určitě knihu doporučuji.

Briv
28.08.2017 5 z 5

Před půl rokem jsem byla na filmu v kině (což je u mě naprostá výjimka) a bylo mi hned jasné, že si budu chtít přečíst knihu. První ji ovšem začal číst manžel a já myslela, že ty dva dny, co ji měl jen pro sebe, nevydržím.
Ale pak to přišlo a já se s Jakobem "vytratila" hledat na tajemný ostrov sirotčinec. No a potom - to co přicházelo! V "podivnu" by se člověk mohl koupat! A dokonce se mi o téhle knížce v noci i zdálo.
Doslova jsem ji zhltla, protože mě vážně dostala. Je velmi čtivě psaná, občas roztomile romantická, ovšem často jsem ani nedutala (ať si nás nevšimnou netvoři). Stejně tak dobře u mě dokázala vyvolat i trochu smutku a nostalgii. Moc se těším na další díl a doporučuji to.

Když jsem si prohlížela ty fotky, tak mě potom vždycky vrtalo hlavou, co ty lidi vedlo, nechat se takto fotit. Nebo to byly z větší části v té době jen reklamy?? Rozhodně velmi zajímavý námět.

Andy74
27.08.2017 5 z 5

Plný počet hvězdiček dávám za to, že mě tato kniha provedla částí mojí dovolené :o) Jak už tady níže někteří čtenáři zmínili, nevěděla jsem, co od knihy čekat. Ze začáku bylo vše super, čekala jsem ponurý horor z lékařským podtextem, ale pak jsem čímdál víc kulila oči nad fantazií autora a knihu dočítala s úsměvěm.
Vlastně ani netuším, co si myslet :o) ale nedokážu si představit, co bych asi tak dělala u filmu. Asi nic, nekoukla bych na něj. Každopádně pro mne na dovolenou prima odpočinková četba.

amenufus
23.08.2017 4 z 5

Řekla jsem si, že bude v tomto případě pořadí kniha, potom film. Autorův styl mi vyhovoval, příjemné, pohodové čtení. Tématicky je to trochu mimo můj styl, ale byla jsem spokojená. Děj mě vtáhnul a bez dočtení jsem jít spát nemohla :) Jak se knížka blížila ke konci, obávala jsem se, že ubývající stránky mi nenabídnou zajímavý konec, ale zklamána jsem nebyla. Docela uvažuji o koupi dalších dílů.

Nifredil
21.08.2017 3 z 5

Čekala jsem něco jiného. Podle obalu a typografie jsem si myslela, že se mi do ruky dostane horor nebo knihy ve stylu gotického románu, čekalo na mě ale čtení vlastně pro teenagery. Takže byla tahle kniha svým způsobem zklamání. Rozhodně bych knihu nepřipodobňovala k Burtonově poetice a hororové prvky v ní sice byly, ale poskrovnu. Goticky román to opravdu není ani náhodou. Když jsem si ale zvykla na změnu žánru, tak už jsem si příběh v podstatě užila, protože je to chytlavé, příjemně to ubíhá, vlastně je to takové lehce detektivní fantasy. Sám příběh mi nepřišel nijak originální. Spojuje prvky, které se objevují v řadě jiných knih, jako jsou různé tajné průchody, superhrdinské schopnosti, dospělý a úžasný ředitel školy a další. Příběh byl také lehce předvídatelný, ale celé se to četlo na dovolené vlastně velmi příjemně a jako kniha pro starší teenagery by to rozhodně obstálo výborně.

adela2230
20.08.2017 5 z 5

Napínavá kniha, velice dobře se čte. Doporučuju

PotterBara
11.08.2017 5 z 5

U téhle knihy jsem se NIKDY nenudila. Styl psaní mi naprosto vyhovoval, autor píše velmi čivě :) . Sem tam jsem se bála, ale i tak mi to připadala jako pohádka :D. Knihu krásně doplňují fotografie (a dopis) který mi hned pomohly si ty postavy představit. Jelikož jsem ještě neviděla film, tak mě celý děj příjemně překvapil :).
Jediné co můžu ještě říct je,že jsem si tu knihu naprosto zamilovala a všem ji doporučuji :) (i těm, kteří jsou takoví strašpytlíci jako já, a to já se bojím úplně všeho :D).

lilites
10.08.2017 4 z 5

Kniha je velmi čtivá svým příběhem. Zajímavý námět. Celkově hodnotím jako velmi dobrou odpočinkovou knihu o které se Vám bude místy i zdát. Z této trilogie byla tato kniha a dodatková kniha Povídky podivných nejlepší, zbylé dva díly byly též dobré, ale už tolik nepoutaly pozornost.

Peti
09.08.2017

Kniha o tajemném a ukrytém světě tajemných, do kterého kupodivu patřil dříve i Jacobův dědeček. Po jeho tragické smrti se Jacobovi zhorší psychické zdraví a nakonec odjede s otcem na ostrov, kde se dostává do světa podivných dětí a stvůr. Četla jsem jedním dechem, poutavý a hbitý příběh.

helusa2
08.08.2017 4 z 5

Během 5 dní jsem spořádala všechny 3 díly. Tento první mě opravdu docela zaujal. Odsejpal, byl plný napětí, zvratů a překvapení. Přišel mi nejoriginálnější ze série. A přesto, že se další díly oproti tomuto netvory jen hemží, zanechal ve mně naopak právě tento díl nejvíc mrazení v zádech ;-)

JitrniPoutnik
07.08.2017 4 z 5

Má spád, příběh, do kterého se chceš večer ponořit a ať se někdo opováží rušit s věcmi obyčejných smrtelníků. Ale jak rychle mě knížka chytla, tak mi stejnou rychlostí po dočtení zaklapla očekávání a chuť na nějaké další hloubání.

hnilda3
07.08.2017 5 z 5

Kniha mě bavila, poměrně dost mě vtáhla do děje a dobře se četla.

Milky92
06.08.2017 5 z 5

Kniha bezvadná!! Lepší jak film, knihu jsem nedokazála odložit,super fotografie,příběh.Doufám že i zbytek bude skvělí!

BarboraZ
04.08.2017 5 z 5

Báječná knížka skvěle doplněna fotografiemi. Libily se mi popisy fantastickych postav a jejich dobrodružství. Určitě si přečtu i dalsi dily.

Nildon
02.08.2017 5 z 5

Úžasný příběh, úžasné postavy, ještě úžasnější a děsivější fotky. Skloubení horroru a fantasy vyšlo na jedničku. Kdo nevěří ať navštíví sirotčinec slečny Peregrinové.

petkab
01.08.2017 4 z 5

Moc hezký a čtivý příběh i nápad. K pěti hvězdičkám mi asi ještě něco chybí, ale zážitek je to moc pěkný a už se těším na další díl :-)

KnihomolkaMari
30.07.2017 4 z 5

Příběh je pohádkový, krásný, možná i trochu zamilovaný, poutavý a odpočinkový! Kniha si mě získala. Fotografie, které knihu doplňují jsou skvělé. Já jsem od toho rozhodně neměla velká očekávání a proto se mi asi četla tak dobře! Pro nenáročné a možná spíše mladší generaci vřele doporučuji!

medlovice
30.07.2017 5 z 5

Nebudu psát co už je tu stokrát napsané. Líbilo se, hlavně grafická úprava.

annamc
29.07.2017 4 z 5

kniha krásná už od pohledu, dobrý nápad:D