Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Hathor89
23.07.2017 5 z 5

Velmi originální nápad, podivný sirotčinec, podivné děti … a děj propojený s podivnými fotografiemi. Očekávala jsem, podle různých doporučení, že budu napjatá od začátku do konce a bude mi běhat mráz po zádech. Dobrodružství, napětí, láska, alternativní svět, kde se zastavil čas, problémy dospívání a rodinných vztahů, hledání vlastního já … asi každý si najde v knize něco, co ho potěší. Více se mi líbila první polovina knihy, kdy hlavní hrdina odhaloval rodinnou historii a svět podivných dětí. Druhá polovina dějově pokulhávala a ztrácela napětí, spousta věcí se dala předvídat, protože náznaků bylo víc než dost, netvor nebyl děsivý a kniha mi přišla rychle ukončená … Ale vzhledem k otevřenému konci si přečtu ještě další díl.

Annkag
23.07.2017 5 z 5

Akože toto je úplne naj....najlepšia kniha.Príbeh plný nielen podivných detí ale i podivností.Klučina ktorý má sám čo robit aby pochopil skutočný život je znenazdania vtiahnutí do príbehov svojho starého otca ktoré ako sa ukáže boli skutočné.
Zvláštny sirotčinec,zvláštne deti a zvláštna riaditerlka....
Vrele odporúčam otvorit túto knihu a začítat sa,pretože takýchto podivínou by som i ja rada vo svojom živote potkala.
Ja som knihu dokázala prečítat za jeden den.

sirotčinec2
19.07.2017 5 z 5

nej kniha nej film je škoda že v knížce nejsou dvojčata prostě bomba neuvěřitelná bomba nejraději mám fionu

vikaa
19.07.2017 4 z 5

Knihu mi už dlouho doporučovala dcera a já jsem statečně odolávala, protože tento žánr nijak nemusím. Knihu jsem začala číst kvůli Čtenářské výzvě a musím říct, že toho nelituji. Kniha je obdivuhodně graficky zpracovaná, doplnění textu fotografiemi a dopisy je tím, co dělá knihu tak zvláštní a jedinečnou. K samotnému ději musím říct, že oproti většině čtenářů mě bavila část beze stvůr mnohem více, než ta akční část v poslední třetině. Tady bylo vidět, že cílovou skupinou měli být spíše mladší čtenáři. Nicméně závěr knihy mě zase chytil a knihu musím hodnotit kladně. Nejvíc oceňuji alegorii s druhou světovou válkou a židy.

Tofinka
18.07.2017 4 z 5

Krásná knížka.
Jako první jsem viděla film a přijde mi, že se hodně věcí lišilo. Ale myslím si, že hlavně díky tomu se mi kniha četla tak dobře. :) Také se mi moc líbily fotky a dopisy, které příjemně zpestřily celou knížku.

Na knize se mi asi nejvíc líbilo první setkání Emmy a Jacoba. :D

ZiPur
17.07.2017 2 z 5

Nápad originální, ale příběh mi nepřišel dobře vystavěný ani originální. Knihu jsem dočetla ne kvůli příběhu, ale kvůli bizarním nápadům a fotografiím, které mi přišly zajímavé a občas zábavné.

Pett01
16.07.2017 5 z 5

Knihu jsem si přečetla až po shlédnutí filmu v kině, takže jsem tušila o co v knize jde, ale i tak jsem knihu přečetla pomalu jedním dechem. Oceňuji shodu s filmem.

sirotčinec2
15.07.2017 5 z 5

super kniha mám rád sirotčinec

andyval
13.07.2017 4 z 5

Jak jen začít. Tato kniha mě bavila, dobře se četla a konec jsem doslova zhltla. Zní to jako ideální kombinace, ale je tu jedno ALE, které mi znemožňuje dát této unikátní knize plný počet hvězd. Mám pocit, že než se začalo něco pořádného dít, nebo než se Jakob vůbec poprvé setkat s dětmi ze sirotčince, tak to snad trvalo celou první polovinu knihy. Autor píše čtivě, takže pro mě nebylo utrpením to číst, ale stejně si myslím, že by ten prostor dal lépe využít. Co opravdu oceňuju, jsou fotografie, které perfektně dotvářely celý příběh. Celkem bych to zhodnotila na 4+*.

Co se týče filmového zpracování, tak viděla jsem jenom menší část, takže nemůžu porovnávat s knihou, Nicméně jsem si všimla jednoho rozdílu, který mě osobně bil do očí celou dobu. Týká se postavy Emmy, která v knize manipuluje s ohněm, ale ve filmu levituje. Vzhledem k tomu, že jsem film neviděla celý, tak by mě zajímalo, jak tato skutečnost ovlivnila dějovou linku.

magdalena3308
11.07.2017 3 z 5

Tuhle knihu miluji hned po Podivném městu (2.díl této triologie) ❤

Romžiry
11.07.2017 2 z 5

Po doporučení jsem knihu přečetla. Velké zklamání. Rozhodně se nechystám na další díly. Alenka v říši divů v moderním pojednání s klukem místo Alenky. Nechápu ten mumraj kolem.

Carol96
10.07.2017 4 z 5

Knížka mě bavila asi od začátku do konce. Měla jsem jí přečtenou asi za dvě odpoledne, což už o něčem vypovídá.
Je psaná velice svižně a nejsou tam nějaké zbytečně zdlouhavé pasáže, které by tam ani být nemusely.
Viděla jsem film dříve něž knížku, tak jsem byla docela zvědavá, jak moc si budou podobné. Musím říct, že se tedy v nějakých částech docela dost film lišil. Nicméně oboje bylo velice povedené, ale kniha se mi asi líbila více.
Doporučuji!!

Lina_S
10.07.2017 4 z 5

Ke knize mě přivedla Čtenářská výzva a podle anotace jsem si představovala něco jiného. Začátek mě zaujal, ale od příjezdu Jacoba na ostrov už mi to všechno přišlo trochu "přitažené", asi s věkem ztrácím fantazii. Fotografie jsou zajímavý nápad a určitě jsou moc krásné. Přečtu si i další díly, chci vědět, jak to dopadne.

Mufa
09.07.2017 5 z 5

Tenhle žánr moc nemusím, tak jsem byla zvědavá, jak mě to chytne. A během dvou dnů přečteno, dokonce se mi podařilo v metru přejet stanici. Zajímavý nápad je s fotografiemi, ty to pěkně doplňují.

ajka91
04.07.2017 5 z 5

Knížka je opravdu hodně čtivá. Zaujme čtenáře už jen těmi fotkami podivných dětí. Moc jsem se těšila až si ji přečtu. Nakonec jsem byla trochu zklamaná z hlavní postavy. Čekala jsem, že to bude někdo starší a zkušenější, prostě mi tam nezapadl. Nicméně i tak je knížka opravdu skvěle napsaná a rozhodně stojí za přečtení (nejen pro mladší generaci).

PeM
04.07.2017 1 z 5

Takový humbuk okolo tohoto....mě kniha nijak zvlášť neoslovila....přesto dávám ještě šanci, páč děj je otevřený....

Andrea156
01.07.2017 5 z 5

Knížku jsem si koupila s nedůvěrou, co to asi bude. Paní v knihkupectví mi jí doporučila a vůbec jsem netušila, jak mě kniha chytne. Po přečtení jsem rychle letěla koupit další díl

verense
30.06.2017 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, přelouskla jsem ji docela rychle - je to psané čtivě a kapitoly jsou tak akorát dlouhé. Příběh sám je celkem zajímavě postavený, i když výtky bych měla (ale je to autorova prvotina, tak přimhouřím oko).
Je to čtení spíše pro teenagery, pro mě to byla taková oddychovka k odpolednímu kafi. Pěkné je zařazení originálních dobových fotografií, které přiživují čtenářovu fantazii. Asi jsem celkově čekala o něco víc, ale četla jsem mnohem stupidnější knihy tohoto žánru, takže zklamání se tak úplně nekoná. Celkový dojem zkompletuju až po přečtení dalších dílů, protože tento končí otevřeně, tak jsem zvědavá, jestli autor udrží nastavenou laťku, nebo s ní někam pohne (oběma směry je místa dost...).

Tereza98
30.06.2017 4 z 5

Super, bavila me. Zajimavy pribeh. Jdu i na istatni dily

nika124
30.06.2017 3 z 5

Jelikož mám moc ráda filmy od Tima Burtona, těšila jsem si, až uvidím i Sirotčinec slečny Peregrinové. Když jsem se dozvěděla, že se jedná o film podle literární předlohy, rozhodla jsem se nejprve přečíst knihu a zřejmě jsem od ní měla moc velká očekávání.. Nepopírám sice, že jsem knihu přečetla za 3 dny a že kdyby to okolnosti dovolily, zvládla bych ji přelouskat snad i na jeden zátah..
První polovinu knihy (konkrétně než Jacob vstoupil do světa "podivných dětí") jsem s napětím očekávala, co nastane.. Jak se do děje ovšem dostal svět minulosti a děti s nadpřirozenými schopnostmi, napětí začalo polevovat a kniha na mne začala být až moc přitažená za uši.. Střet reálného světa současnosti (obyčejný život šestnáctiletého chlapce, trauma z dědečkovy smrti atd.) s fantazijními prvky a cestováním do minulosti mi zpočátku přišly jako zajímavý nápad.. ovšem příšery se třemi jazyky požírající oči dětí s nadpřirozenými schopnostmi podle mne zcela zazdily zpočátku poutavý námět..
Ze zvědavosti se pustím i do dalších dvou dílů, ovšem už s jinými očekáváními..
Za mne kniha nesplnila to, co jsem od ní na základě anotace a "hororového kabátku v podobě tmavého přebalu a starých děsivých fotografií" očekávala.. Na druhou stranu za ztrátu času čtení této knihy rozhodně nepovažuji.