Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

ladybook
04.06.2017 2 z 5

Já jsem asi fakt divná, ale mě to vůbec nezaujalo. :D
Nejdříve jsem viděla film, ze kterého jsem byla skutečně nadšená a na základě toho jsem si pořídila i knihu, na kterou jsem se opravdu těšila.Bohužel jediné, co mě na knize zaujalo byly fotografie. Zbytek mi ale přišel takový nijaký. Rozhodně ne hororový. Od začátku mě to nudilo. Takže jsem se těšila na konec, který byl ve filmu velmi akční. Bohužel jsem se akce nedočkala. Na druhou stranu byl více realistický. Že by děti, byť jsou podivné, dokázaly to, co děti ve filmu je skoro nemožné.
Navíc mi přijde, že autor nedokáže pořádně charakterizovat jednotlivé postavy v knize. Nebo cokoliv popisovat. Smyčky nebo část, kdy byla Emma s Jacobem pod vodou jsem vůbec nepochopila. Celé se to točilo jen kolem Emmy a Jacoba. Ostatní děti jsem velmi postrádala, chtěla jsem se o nich dozvědět něco více.
KNIHA X FILM:
Dle mého názoru jsou ve filmu smyčky daleko lépe vyřešené a vcelku i pochopitelné. Záměna podivností Emmy a Olivy (nebo jak se jmenovala) mi nevadila. Líbilo se mi, že mezi Enochem a Olivou byl vytvořen i nějaký ten vztah. Sice zvláštní vztah, ale bylo vidět, že se mají rádi. No a navíc ve filmu vše bylo více akčnější.

Knihu hodnotím podprůměrně velmi nerada a na další díly se rozhodně nechystám :/.

Nunynka
03.06.2017 4 z 5

Jsem tak nějak v rozpacích. Všude jsem o knize slyšela,ale vlastně jsem pořádně nevěděla o čem je. Až díky čtenářské výzvě jsem se odhodlala ji přečíst. Ze začátku se mi strašně moc líbila,ale postupně jsem se začala nudit a konec mě doslova naštval. Vždyť se vlastně nic nevyřešilo a já ani nevím jestli chci číst další díly.

Natyna3
03.06.2017 3 z 5

Nepřesvědčila mě o koupi dalších dílů. :(

Jarka 55
01.06.2017 5 z 5

Originální dílo ,zajímavé a film také nebyl špatný. Knížka je podle mně lepší. Mám rád tajemné domy ,kouzla a ty defektní dětičky ,tak to mohu.

martina.culik
29.05.2017 4 z 5

Kniha byla originální a z fotografií mě občas mrazilo. Zatím ale nejsem přesvědčená, že chci číst i další díly.

Nikidree
27.05.2017 4 z 5

Ačkoliv jsem viděla nejdříve film a až poté si přečetla na doporučení kamaráda knihu, byla jsem velmi mile překvapena. Většina filmů na základě knih jsou dosti katastrofální (viz Eragon), ale Sirotčinec mě velmi překvapil! A to navzdory záměně Emmy s Olive.
Samozřejmě je kniha barvitější a dá se mnohem lépe vžít do postav, než při shlédnutí filmu. Bohužel pro mě jsem znala děj a tak to nebylo úplně ono, ale věřím, že ti, kteří četli nejdříve (nebo jenom) knihu, museli hltat stránku za stránkou.
Rozhodně si přečtu další díly, jakmile se ke mně dostanou. Oproti filmu je v knize jiný konec a tak mě velice zajímá, jaké je pokračování :)

Thromulus
26.05.2017 5 z 5

Film jsem zatím neviděl a ani jsem tuto knihu neměl příliš v plánu. Ale po zkouknutí vystoupení mé kamarádky na Animefestu v cosplayi Emmy Bloom, jsem si řekl, že bych tuto knihu mohl zkusit.
Hned od prvních stránek se mi kniha zalíbila, neboť je skutečně pěkně napsaná. Příběh je velice poutavý a obsahoval vše, co vás jen napadne...fantasy, horor, akci, lásku...
Jen si tak úplně nejsem jist prvkem cestování v čase...to moc nemám rád, protože se děj začne stávat chaotickým a člověk si pak klade moc otázek co by, kdyby....

Suziella
20.05.2017 5 z 5

Wow.. Srdce zaplesalo. Není nic co bych celé sérii vytkla. Bylo to něžné, krásně napsané. Díky jedné ochutnávce z natáčení jsem se o knihách dozvěděla a musela je ihned mít doma. Přestože si nenechám ujít žádný film od Burtona, tak tento jsem doposud neviděla.. a ani zatím nechci, zkazilo by mi to nadšení ze čtení. Dle vyprávění to prostě není ono.
Patří k mým nejoblíbenějším!

kamilanikola
17.05.2017 4 z 5

Mela jsem tak vysoké očekávání, knihu přečetla a musím říct, ze nikdy víc... Bohužel

baaruu
16.05.2017 4 z 5

Od této knihy jsem moc nečekala, ale mile mě překvapila. Nejsem moc fanoušek Fantasy žánrů, ale řekla jsem si, že si ji můžu zkusit přečíst. Moc se mi líbily fotografie přidělané k ději, protože ji tím o hodně ozvláštnilo. Jak tu někdo další může psát, že na začátku byla kniha nudná, tak mě se to v žádném případě nestalo. Hned jsem se ponořila do děje a nemohla přestat číst. Jediné mínus bych dala za postavy, protože jsem se v nich občas ztrácela. Konec děje se moc povedl, a tak jsem vůbec nezaváhala a koupila si další díl.

bookwarmerka
15.05.2017 3 z 5

Pěkná kniha, ale možná jsem očekávala více. Nicméně si určitě ráda přečtu další díly :).

alfinha2321
14.05.2017 5 z 5

Dlouho odkládaná kniha, která mě nakonec zcela pohltila a donutila mě koupit si i následující díly. Hodně se mi líbilo prokládání textu fotografiemi, děj byl jímavý, jediné mínus snad vidím v tom, že jsem si prostě zaboha nedovedla zapamatovat, která postava je která (a nevím, zda za to může autor, nebo hormonální bouře po nedávném porodu).

Vojtos
13.05.2017 5 z 5

Jedna z mých velmi, ale velmi oblíbených knih. Je hrozně napínavá, čtivá a ty fotografie... Je také strašně dojemná, v nějakých chvílích se mi chtělo brečet.

Matita310
11.05.2017 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! Nevím, co víc říct. Přečteno jedním dechem.

Maarty
11.05.2017 4 z 5

Kniha mne zaujala přebalem, ale po přečtení zdejších recenzí jsem od ní moc neočekávala.O to příjemněji jsem byla překvapena! Moc se mi líbila atmosféra příběhu, o krásných fotografiích nemluvě. Čtivé, trochu tajemné a určitě velmi osvěžující prvotina. Těším se na další díl. .

MirijamFrankl
10.05.2017 4 z 5

to paulhunter:No,to byste se divil/divila!Že to prý spadá pro kategorii osmnáct plus!Dnešní puberťáci mluví hůř i v jedenácti.Věřte mi,jsem s nimi každodenně a doba,kdy se posílalo k šípku,je už dávno pryč.

mazlak
10.05.2017 3 z 5

Tak jsem ji konečně dorazil. Tato kniha mně z počátku nikterak neoslovovala. Ani po třetím restartu jsem této knize nemohl přijít na chuť. Ten závěr byl už o poznání lepší, ale stále jsem na rozpacích, zda se pokusit i o další pokračování. Třeba se k této sérii vrátím, ale zatím určitě ne.

Netopyr07
10.05.2017 4 z 5

Neznala jsem přesnou anotaci knihy, takže jsem se domnívala, že se bude jednat o příběh z II. světové války.. haha... Ono se "více méně" jedná o II. světovou, ale tak nějak... zcela nečekaně. Fantazie a skoro horror. Krásně se čte. U mě patří mezi jednu z nejrychleji přečtených. A líbila se mi hodně :-)

sarekaslukova
10.05.2017 5 z 5

Kniha mě velmi bavila. Jelikož jsem film viděla jako první a moc si z něj nepamatuji a ani mě nebavil, tak kniha byla přesný opak. Chtěla jsem si ji hezky vychutnat, ale nešlo to. Jen by mě zajímalo, který fotky jsou vyretušovaný a který ne.

Stellia
08.05.2017 4 z 5

Skvelý príbeh, len ma niekedy rušili tie fotografie (alebo skôr desili?)