Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Hanjimka
03.05.2017 5 z 5

Fantazie i příběh se mi líbily moc. A rozhodně se k ní ještě vrátím.

MíšaS.
01.05.2017 3 z 5

Přiznám se, že nějak nevím, co si mám o knize myslet. Je to zajímavý příběh, ale podle anotací jsem čekala mnohem víc, ode všeho. Ale další díly si ráda přečtu.

kler1207
30.04.2017 3 z 5

Rozpačité tři hvězdy. Úvod mě strašně nebavil, což byl důvod, proč jsem knihu na skoro dva roky odložila. Děj na ostrově jsem přečetla během chvilky, to mě opravdu bavilo, i když kniha byla úplně něco jiného, než jsem čekala, když jsem si ji odnášela z knihkupectví. Ale závěr byl zbytečně překombinovaný a celkový dojem z příběhu zase trochu zhoršil. Každopádně doplňující fotky jsou skvělé, nerušeně doplňují příběh a člověku to usnadní představu podivných dětí.

WallopX
29.04.2017 5 z 5

Tato kniha mě velmi oslovila. Podle několika méně kladných recenzí jsem se obávala, že děj bude stát témeř za nic. Mýlila jsem se.
¨
Hned jakmile bude v knihovněvolně v poličce druhý díl, tak si jej všemi deseti beru.
Tuto knihu jsem ohodnotila 5*.

alabra
27.04.2017 4 z 5

Zvláštní kniha, oslovuje určitě širší věkovou i žánrovou skupinu čtenářů, má své kouzlo, které vás nutí číst dál a dál. Pro mne bylo zklamáním velké množství narážek, jejichž význam se možná objeví v dalších dílech, zde však podle mě nemají zvláštní význam, protože čtenáře nikam nevedou. Na druhé straně chválím fotografie, které podtrhují tajuplnost děje.

MirijamFrankl
19.04.2017 4 z 5

Krásná a celkem napínavá kniha.Čtyři hvězdičky dávám zato,že jsem si příliš nevychutnala postavy,trochu jsem se ztratila a než jsem viděla film,pořád jsem pletla Fionu a Olivu.
Jinak skvěle napsané a strhující,správně strašidelné a promyšlené.Fotografie skutečně sedí.

LuciusWlk
19.04.2017 3 z 5

Se sirotčince, jsem trochu na rozpacích. První třetina knihy mi přišla zdlouhavá a poněkud nudná. V podstatě vše po příjezd na ostrov mohlo být scvrknuto na jednu kapitolu, aniž by to mělo vliv na děj, ale ono to může být jen subjektivní dojem. Na ostrově už mě děj bavil a oceňuji originalitu a nápad, se kterým se dá úžasně pracovat. Také fotografie jsou pěkné zpestření. Určitě nechci nikterak kritizovat autorův rukopis, nicméně, přes všechny klady je knížka velmi jednoduchá a nakonec zapadne do kastlíku „to jsem někdy myslím četl“. Škoda.
Knihu jsem měl v seznamu k přečtení nějakou tu dobu a v podstatě se stejnojmenným filmem jsem byl nucen přečíst, než uvidím. Vždy je důležité číst a poté vidět!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stejnojmenný film podle knižní předlohy:
Když jsem viděl, že Sirotčinec skončil v rukou Tima Burtona můj zájem, jak o knihu, tak film, celkem povyrostl. Když jsem knihu dočetl, uměl jsem si představit, co s ní Burton bude umět vykřesat. Jaké zděšení bylo, že NIC.
Opravdu mě tento počin nutil přemýšlet, jestli to Burton dělal z donucení, nebo jen pro zisk, ale ten film je, BOHUŽEL, neuvěřitelná slátanina. Scénář je opravdu hloupý, ale opravdu hodně. Vůbec nerozumím tomu, proč byly hlavním hrdinkám prohozeny schopnosti? Jestli jen kvůli podvodním scénám, tak je to opravdu trapné. Obsazení s přivřením očí přejdu, ale otec se nepovedl a Samuel a závěrečná bitva nebitva byla tragická. V podstatě pouze tři momenty, které mě nadchly. A to ten okamžik souboje dvou „postaviček“ v sirotčinci a dvě podvodní scény. Vůbec to nechápu, ale nehodlám Sirotčinec chválit jen kvůli Burtona. Tohle jsem opravdu nečekal. Hodně mi to připomíná ztracený potenciál, jako u Eragona. Dvě hvězdy a ani o chlup více. A to jsem milovník fantasy a Burtona.

JessieKKI
18.04.2017 3 z 5

já nevím, asi jsem divná ale mně kniha prostě neoslovila. Ne že bych neměla ráda sci-fi, nedokázala jsem se vžít do hlavní postavy. Sice je v ní plno doplňujících fotek a vážně jde vidět, že se autor snažil zaujmout. Nevím kde se potom stala chyba, ale druhý díl si asi nepřečtu. Vím že to možná ani není pravý účel ale prostě mě nepřesvědčila o pravdivosti.

alka1609
18.04.2017 4 z 5

Přestože nemám ráda fiction, tato kniha se mi moc líbila a zcela mě vtáhla do děje. Zajímavé počteníčko:-)

Kalina
17.04.2017 4 z 5

Příběh spíše pro děti, ale zase pro pochopení zápletky pro děti moc složité. Jinak pěkné čtení.

Damato
17.04.2017 5 z 5

Zpočátku jsem ke čtení přistupovala docela s pesimismem, přesto, že jsem okolo této knihy , vystavené v Luxoru , chodila od loňského září a hodně po ní mé srdéčko prahlo. Ale znáte to, tak dlouho po něčem toužíte, pak to držíte a najednou ten pocit toho - kéž bych to měla- je ten tam. Také jsem očekávala něco v podobném duch jako Oliver Twist, mé překvapení, že to vlastně nebylo ani zdaleka tak smutné a neutěšené, bylo ta fatální, že jsem knihu přelouskala během dvou víkendových nocí a nezbývá mi než doporučit k přečtení.

kayu
15.04.2017 4 z 5

Od příběhu jsem očekávala něco trochu jiného a hlavně temnějšího, ale i tak to bylo příjemné čtení. Moc se líbí prostředí, kde se celý příběh odehrává. Zajímavé fotografie dodávají trochu strašidelnější atmosféru a jsou zajímavým zpestřením. Troufnu si říct, že bez nich by kniha nepatřila mezi tak čtené.

Riccia
12.04.2017 4 z 5

Bylo to zajímavé a zvláštní čtení, autor má neuvěřitelnou fantazii, která nabízí zajímavé kombinace a představuje nečekané souvislosti. Děj i prostředí autor předkládá velice barvitě, příběh je napínavý, ale z mého pohledu tam bylo nějaké "ale", které nedokážu pojmenovat - prostě spíš pocit, že tam něco chybělo - nebo přebývalo, těžko říct. Něco, co mi prostě bránilo úplně se do příběhu vžít a nechat se strhnout. Když to shrnu - bylo to docela dobré čtení, i když v některých chvílích na mne trošku překombinované. ale mám radost, že už jsem to dočetla a dám si něco jiného.

bubblebut
11.04.2017 5 z 5

Úžasná kniha, doplněná těmi nejzvláštnějšími fotografiemi, co jsem kdy viděla a místy tak strašidelná, že jsem se bála být sama doma.

FillaSFC
09.04.2017 5 z 5

Velice zajímavý příběh, se čtením na podobné téma jsem se ještě nesetkal. Doplňující fotografie jsou skvělé. Další dva díly mají vyšší hodnocení než tento první, přestože se v mnoha komentářích píše, že je nejlepší skončit první knihou, protože ty další za moc nestojí. O to více jsem zvědav minimálně na druhý díl, abych mohl posoudit, co je pravdou. Závěr "jedničky" navíc končí docela otevřeně, takže není co řešit :)

kamikucka
09.04.2017 4 z 5

Když jsem poprvé slyšela o této knize, očekávala jsem čistě hororový příběh. O to větší překvapení, a milé, bylo, když jsem zjistila, že je to příběh "podivných dětí", částečně pohádka, detektivka, thriller a milostný příběh. Každý si v něm najde to své. Navíc doprovodné fotografie, které často vyvolávají mrazení a celkové pojetí příběhu umístěného ve dvou časech, na ostrově obklopeném mořem, ve staré dobré Anglii, jenom podtrhuje kvalitu textu.

4xbabča
08.04.2017 5 z 5

Kniha je zajímavý čtenářský zážitek, plný podivna, ale čte se moc pěkně.

Viky.nox
06.04.2017 5 z 5

To byl opravdu zajímavě vymyšlený a úžasně vyprávěný příběh. Ani na chvíli jsem se nenudila, dokonce jsem se i často zasmála nad některými hláškami a myšlenkami jak Jacoba, tak podivných dětí. Postavy i zápletka jsou opravdu promyšlené. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu druhý díl.

flare
06.04.2017 4 z 5

Dlouho jsem necetl knihu,ktera tak barvite kloubi text a foto,zajimave. Zvlastni,jine,usluzne,napinave a dobre,ze i humorne. Prave drzim Podivne mesto a jsem zvedavy jak deti na skolnim vylete.

Sanmark
05.04.2017 5 z 5

Po par strankach se zacal odvijet uzasne barvity pribeh, ktery by jiny - samozersky - autor mohl rozvijet desitkou ruznych cesticek... ale Riggs se nekosati. Drzi se sveho vypraveni a ma co rict. Je to takove potemnele, a pritom protkane hlaskami a smyslem pro humor. Tak zabavne, napinave, chytre, jine..