Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

ahojky1
05.04.2017 4 z 5

Kniha se líbila více vzhledově a těmi obrázky uvnitř, jak dějově. Přišlo mi že se děj neuvěřitelně táhl a to, podle mě, nejzajímavější se odbylo pár stránkami.

Světlulinka
05.04.2017 5 z 5

Úžasná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout! Fotky jenom podtrhují atmosféru. Bohužel mě trochu zklamal film, protože jsem knihu četla jako první. Jinak můžu knihu jen doporučit!

Lolila
05.04.2017 4 z 5

Také oddychové čítanie, ľahké fantasy. Dej plynul pomaly a až na konci sa začalo niečo diať. Staré fotografie robia knihu zaujímavejšou. Ale prečítam aj ďalšie časti, zo zvedavosti ako to bude pokračovať.

katushah
04.04.2017 5 z 5

První díl mně velmi nadchnul. Úplně nový příběh, nový nápad, navíc období druhé světové miluji, takže se mi jejich smyčka s každodenním bombardováním hodně líbí. Bohužel další díly už jsou jen pro smích. Zůstala bych jen u tohoto. :)

Tea98
03.04.2017 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy přečetla. Dokonce jsem ji přečetla i v rekordním čase a už se těším na další díly.

Tynulda
03.04.2017 5 z 5

Děsivý příběh, děsivé fotografie, napětí, emoce, zážitek ze čtení - to všechno kniha obsahuje. Chvílemi mi běhal mráz po zádech, ale byla jsem nadšená. Nenechám si ujít další díl.

Atlantis
01.04.2017 5 z 5

Na Sirotčince je výborná hlavně jedna věc - hlavní postava myslí a v drtivé většině případů i jedná jako normální člověk. Dokáže si spojit souvislosti, přemýšlí. Výborně jsem se bavil a kromě asi dvou nelogičností (SPOILER - jak je možné, že ve smyčce existuje prorezlý vrak lodi ze druhé světové a kolik si proboha vzal Golan s sebou zásobníků) nemám výhrad.

VendyBW
31.03.2017 5 z 5

Skvělé, čtivé, napínavé, neuvěřitelné. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem a těším se na pokračování tohoto příběhu. Psané velmi hezkou formou.

aachilovka
29.03.2017 4 z 5

pěkné čtení

Lucissia
28.03.2017 4 z 5

Knížku jsem si vybrala do Čtenářské výzvy. Dobrá knížka to rozhodně byla, ráda jsem ji přečetla, chvílemi jsem měla až husí kůži. Ono hodně i k tomu přispívají zvláštní fotografie. Do dalších dílů se ale pouštět nebudu, protože tento žánr mi není až tak blízký. Nicméně času při čtení rozhodně nelituji. :-)

Pauvka
28.03.2017 5 z 5

Téda, po dlouhe dobe kniha ktera me pohltila. Fotografie knihu ozivilo. Uz se tesim na dalsi dily. Jen doporucuji!

Napůlanděl
27.03.2017 5 z 5

Krásný děsivý příběh plný akce a napětí...obrazy krásně doplnily děj. Na začátku a na konci jsem se chvílemi bála, ale jinak se kniha četla velmi pěkně

Vlčice7
25.03.2017 4 z 5

Mě se kniha moc líbila :) Fotografie se mi zdají jako dobrý nápad jak knihu ještě více oživit a udělají děj reálnější. Zezačátku to bylo až děsivé, potom jsem si zvykla . Těším se až si přečtu další díly.

Alzbetta
24.03.2017

Bohužel jsem sáhla trošku vedle. Je to moje vina,takže nemůžu hodnotit.Třeba je dobrá,ale není to nic pro mě.

lapagerie
24.03.2017 3 z 5

Příjemné čtení, i když jsem možná čekala více. Musím říct, že dva další díly mají rychlejší spád a jsou i barvitější, napínavější.

Donna_Lucca
23.03.2017

Popravdě netuším proč je kolem tehle knihy takový humbuk. Ano je to pěkna kniha, celkem hezky se četla ale naproto mě nemotivovala k přečtení dalších dílu:)

veronika4918
22.03.2017 4 z 5

První polovinu knihy jsem četla na jeden zátah cestou na dovolenou a když jsme dorazili na místo, tak jsem litovala, že nejedeme dál, abych to mohla dočíst :) Krásně čtivě napsané, chvílemi trochu dětské, ale tím trochu odpočinkové ... Jen fotografie mě při večerním čtení trochu děsily. Těším se, až se dostanu k dalším dílům.

Pucik13
20.03.2017 4 z 5

Četlo se to hezky - dobrý nápad, napsáno s vtipem a doplnění fotografiemi je zajímavý nápad. Jedná se o pohodovku, která se dá přelouskat za víkend. A další díly si také přečtu - to nejde, abych nevěděla, jak to dopadlo:)

pastelka53
19.03.2017 5 z 5

Rozhodně můj šálek čaje...
Fotografie byly přejemným doplněním.
Ze začátku se mi to táhlo, ale po pár kapitolách jsem děj hltala a chtěla číst dál.
Jsem velice zvědavá na další díly ..

ooZDEŇKAoo
19.03.2017 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila. Viděla jsem i film a musím říct, že jsem si myslela, že to bude stejne, ale je to každé o nečem jiném.