Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

DarkGillette
18.03.2017

Kniha byla doopravdy super, skvěle se četla, něco bych i vytkla.
Film byl ale obrovské zklamání.

Nartaya
18.03.2017 2 z 5

Nechápu, proč je kolem této knihy tolik humbuku. Celkem zklamání. Čekala jsem víc.

Elkiss
15.03.2017 4 z 5

Už chápu proč to tolik lidí naprosto uneslo.... Byla jsem skeptická vůči knize, protože nemám ráda, když je BOOM čehokoliv tak raději čtu, shlédnu nebo cokoliv až po tom co se všichni vzpamatují z toho že to bylo úchvatné. V tomto okamžiku nelituji, že jsem si knihu přečetla právě ještě v boomu. Ani nevím co bych knize vyčetla... nejspíš nic. Příběh mě bavil, doplnění fotkami se mi velmi líbilo (alespoň u toho člověk nemusel tak zapojovat fantazii, takže oddechová kniha) a i když ze začátku jsem z knihy měla strach (myslela jsem si podle fotek, že se pouštím do hororu), tak mě přes veškeré napětí a falešné očekávání, kniha velmi mile překvapila, i když si myslím že ostatní díly už mě asi tolik nezaujmou

StihOMam
14.03.2017 4 z 5

Odpočinková četba, která chytne natolik, že ji za dva dny zhltnete i při normálním všedním chodu. Příběh se mi líbil, nabízel něco nového, originálního a chytlavého. V tomto prvním díle mě fotografický doprovod nikterak nerušil a připadal mi jako osvěžující doplněk. Podtrhoval zajímost samotných postav a možná trochu manipuloval s čtenářovou představivostí, ale nerušeně, nevlezle. Za mě palec nahoru

inka7162
14.03.2017 5 z 5

Parádní čtení, kniha mě chytla a musela jsem číst furt dál a dál :) Film také není špatný, ale kniha je kniha :)

Lorej
13.03.2017 3 z 5

Příjemné, oddechové čtení. Ze začátku trochu zdlouhavé, místy i nudné, ale jako celek to bylo dobré.

Drgajda
13.03.2017 5 z 5

Ackoliv fantasy moc nemusim, tak tahle kniha me pohltila a uchvatila. Filmove zpracovani uz na me ceka. Nemela jsem to v planu, ale budu si muset precist dalsi dil, abych vedela, jak se pribeh hrdinu odviji dal!

ujunka
12.03.2017 4 z 5

nejsem sice cílová skupina, ani příznivce fantasy žánru, ale kniha se mi přesto líbila.. a to tak, že jsem se pustila do dalšího dílu. Musím přece vědět, co bylo dál :-)

dancadragneel
11.03.2017 5 z 5

Rozhodně jedna z nejvíce poutavých knížek, kterou jsem za poslední dobu otevřela. Příběh mě naprosto pohltil a nedokázala jsem se od čtení skoro vůbec odtrhnout. Nemohu se dočkat až otevřu další díly s novým dobrodružstvím podivuhodných dětí a jejich slečny Peregrinové. Rozhodně jedna z nejnovějších a konečně aspoň něčím originální fantasy, ve které pořád nepobíhají sexy upíří a vlkodlaci. Jsem ráda, že tuto knihu vlastním a že jsem měla možnost si ji přečíst.

helenkan
10.03.2017 2 z 5

Asi jsem čekala něco jinýho.Nějak zvlášť mě to nenadchlo.Klidně se vzdám dalších dílů.

Zuza1893
10.03.2017 4 z 5

Velmi zajímavá, čtivá knížka, která mě dovedla překvapit. Zajímavý, dynamický děj s otevřeným koncem...jdu si sehnat další díl :-)

Daecius
08.03.2017 3 z 5

Stává se mi málokdy, že se mi filmové zpracování líbilo o dost víc než kniha (film jsem viděl samozřejmě až po jejím přečtení) .

Vilas1979
08.03.2017 3 z 5

Černobílé fotografie podivných dětí ze sirotčince slečny Peregrinové mne pronásledovaly od vydání prvního dílu, jejich pohledům nebylo možné uniknout, nešlo je přehlédnout, byly všude. Bohužel jsem si o trilogii nezjistil více informací, takže jsem přehlédl žánr young adult a navíc fantasy, čekal jsem spíše něco mysteriózního, má chyba. A tak se stalo, že když byla celá trilogie v akci, koupil jsem jí celou. Nu, zákazník byl lapen, nezbývalo, než se vrhnout do čtení. Hned v úvodu jsem byl překvapen podruhé, to když jsem zjistil, že příběh začíná v současnosti. Styl odpovídá žánru, žádné květnaté popisy, jednoduché, nenáročné, lineární vyprávění, zkrátka pro mládež. Staré fotografie skvěle dotváří atmosféru, za tento nápad určitě palec nahoru, ale to je tak všechno. Výsledkem je něco mezi Patnáctiletým kapitánem a X-meny. Trilogii dočtu celou i přesto, že nejsem cílová skupina a příště budu obezřetnější. A opět se mi potvrdilo, že žánr fantasy, s čestnou vyjímkou Tolkiena, zkrátka pro mne není to pravé ořechové.

barlow
06.03.2017 4 z 5

První díl byl příjemným zážitkem, který tématicky doplňovaly "podivné fotografie". Bez nich by byl účinek příběhu o dost menší,

Vlasta155
06.03.2017 5 z 5

Trochu ponuré, ale to asi k tématu patří. Nedoporučuju číst večer, když je člověk sám doma. To potom člověku není nejlíp po těle a po duši. Asi si seženu i další díl.

paprika75
06.03.2017 4 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka a rozhodně nejsem zklamaná. Za mně 4*

pavel9989
03.03.2017 5 z 5

Super čtení. Akorát trošku jinak, než film :-) Nebo obráceně, film jinak než kniha? :-D

knihamouder
03.03.2017 5 z 5

Tento žánr normálně nečtu. Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že nelituji. Příběh se mi moc líbil a čtení jsem si užívala. Miluji knihy, které dokáží rozhýbat vaši představivost na maximum a tento titul k nim určitě patří. Čím víc stránek jsem přečetla, tím více se zvyšovalo napětí, až zcela vyvrcholilo. Tajemno, nadpřirozeno, podivnost...za mě jedním slovem super. Těším se na další díly.

alnahu
03.03.2017 3 z 5

Podařilo se mě vidět t film ,tohoto zvláštního námětu -kniha mě totiž nijak neuchvátila ,ale zfilmování je naprosto skvělé-všem ,komu se tato kniha líbí DOPORUČUJI jeho shlédnutí.

gad
02.03.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, netvoři a příšery, podivné děti, prolínání minulosti a současnosti. Spád to však dostává až v závěru knihy. Nicméně sahám po druhém dílu a nechám se překvapit.