Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

bevicka
01.03.2017

už jsem ji četla 2x, je moc dobrá a dobře se čte

Richelle
28.02.2017 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Zalíbila se mi hned od začátku. Akorát mě mrzí, že jsem knihu přečetla za jeden víkend a nenechala jsem si ji na delší dobu. Rozhodně mám v plánu si knihu ještě někdy vzít do ruky a přečíst si ji.

Padfoot
27.02.2017 3 z 5

Jacob jakožto labilní kluk s utkvělýma paranoidníma představama byl hrozně prima. To byl Jacob, se kterým se chci kamarádit. Ale Jacob, který našel skříň do Narnie, ve které stojí Bradavice plné X-menů... Ten už tak nějak míň. Kdyby na to přišlo, patrně bych hlasovala pro vyškrtnutí sirotčince z příběhu (ano, z toho příběhu o sirotčinci...).
Se všeobecně oceňovanýma fotkama si stojím tak pade na pade - někdy sedí, ale většinou jsou křečovitě našroubovaný do příběhu, čistě jen aby se mohly otisknout. Na tuhle nudli mě teda neutáhnou.

michalka S.
27.02.2017 1 z 5

Tato kniha me nebavila ! Neni to muj šálek :( Nakonec jsem rada ze jsem si knihu jen pujcila v knihovne.1* za fotky .Urcite si nebudu cist dalsi dva dily.

Kicka
26.02.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila! Začátek trošku pomalejší, ale pak jsem se tak začetla, že jsem si hned druhý den musela koupit další díl. Skvělý nápad, fotografie mě trošku děsily, což mi ještě umocňovalo zážitek! Určitě si ještě někdy přečtu znovu.

zbožňuju_knihy
26.02.2017 5 z 5

Něco naprosto jiného a nového, nemůžu jinak - doporučuji:-)!

Efča59
26.02.2017 5 z 5

Zajímavý námět skvělé doplněný fotografiemi, díky kterým si člověk může ještě lépe představovat dej knihy. Přečteno jedním dechem.

Sattranka
25.02.2017 5 z 5

Volný začátek, svižný střed a závratný konec. Zcela neotřelé téma podtržené fotografiemi. Jsem nadšená! Těším se na 2.díl.

HDosoudilová
24.02.2017 3 z 5

Po této knize jsem sáhla díky Čtenářské výzvě a také kvůli její popularitě. Mám z ní ale docela smíšené pocity - chvili mě nudila, pak zase dost bavila. Četla se mi dobře, a příběh mě také docela bavil. Nicméně další díl mě zatím neláká i přes otevřený konec.

Kíťovec
24.02.2017 5 z 5

Každou volnou vteřinu jsem kradla jen a jen pro tu knihu ... o přestávce v práci, v autobuse nebo, když šli děti spát. No a teď lituji, že jsem tak moc spěchala. Krásný obal, krásné fotografie, krásné a napínavé čtení. Za mě na výbornou!!!!!

Kelen30
24.02.2017 4 z 5

Musím uznat,že je to hezký a originální námět.Četlo se to poměrně dobře,ale z nějakého důvodu mi to tak dlouho trvalo, než jsem ji přečetla.Myslím,že příběh je sice příjemně napsaný, ale nevtáhlo mě to přímo do děje.Ano,knížka je napínavá,promyšlená a povětšinou svižná,přesto mi tam něco chybělo a to něco bránilo tomu,abych si čtení stoprocentně užívala. S postavami nemám žádný problém,Jacob i Emma jsou v pohodě a oblíbila jsem si je. Taky doufám,že tenhle díl byl napůl rozjezdový a druhý díl zakryje všechny nedostatky.

Olga.S
23.02.2017 5 z 5

Fenomenální, brilantní! Člověk nemůže přestat číst. Doladění fotkami skvělý nápad. :-)

Vláďa05
22.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha.

Arka
20.02.2017 2 z 5

tak prvních 150 stran mě silně nudilo, pak se pomalu děj rozjížděl a to opravdu velmi pomalu. posledních pár stránek už konečně stálo za to, a byla jsem opravdu šťastná, že jsme knihu po 3 měsících svedla přelouskat a konečně odložit.
filmové zpracování, které prošlo velkými změnami se mi líbilo o něco více.

Hajana
19.02.2017

Tato kniha se mi z celé trilogie líbila nejvíce. Kniha je napsána velmi čtivě, mohu jen doporučit, autor měl zajímavý námět a dokázal ho výtečně zúročit.

Leiah
19.02.2017 5 z 5

Nejprve jsem se nemohla začíst, ale vydržela jsem. A stálo to za to!!! Samotný nápad s vystavěním příběhu na základě starých fotografií je originální. A že se ten příběh povedl, není nejmenších pochyb. Trochu strašidelný, hodně originální a napínavý až do konce. A nic není ukončeno, pokračování příště... Tedy v další knížce.

Bella1
19.02.2017 5 z 5

Tohle je fakt pecka! Musím se ale přiznat že jsem to četla před spaním a to nebyl zrovna dobrý nápad. Člověk pak poslouchá každé šustnutí. Fotky taky působí dost strašidelně, ale dobře se k tomu hodí.

Anie94
18.02.2017 5 z 5

Naprosto úžasný a neobyčejný příběh plný tajemna, odvahy, přátelství a soudržnosti. Už se moc moc noc těším na pokračování. Samozřejmě moc krásná filmová obálka. Můžu jedině doporučit. :)

Liilith
17.02.2017 4 z 5

Poutavý název i obálka. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, až po straně sto mě kniha začala více bavit. Oceňovala jsem přidané fotografie, některé na mě působily až strašidelně. Určitě si chci přečíst ještě další díly, abych věděla, jak to dopadne.

marikamat
15.02.2017 3 z 5

Pro mne těžko uchopitelná kniha. Zdlouhavý začátek sice nabral s přibývajícími stránkami na spádu, ale stejně jsem čekala asi víc dle výborných recenzí.