Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Monisek.B
28.01.2017 4 z 5

Hmm, jak jen to zkráceně napsat :-) Příběh je to zajímavý, čtivý a jistě i líbivý. Ale občasné nesmysly, na které při čtení narazíte, mi trochu vadily. Stejně jako jsem vyloženě zklamaná z nezáporných záporáků - ještě dejme tomu netvoři, těch bych se bála, ale stvůry..? Wut? Toho se jako máme bát? I přes to všechno jsem ale ráda, že jsem knihu četla a rozhodně se začtu i do dalších dílů :-)

pejty
28.01.2017 4 z 5

Příběh, do kterého je čtenář vtažen nejen popsanými stránkami, ale i úžasnými fotografiemi, díky kterým se tento fantasy příběh stává téměř reálným.

SelenaDemi428
28.01.2017 5 z 5

Tahle knížka je doopravdy nádherný čtenářský zážitek. Doteď jsem nic takového nečetla, čímž na knihu rozhodně nezapomenu. Byla to taky první knížka, u které jsem se doopravdy bála, většinou jsem jí totiž četla před spaním a moje představivost je vážně veliká :D. Jsem zvědavá na film a také na další části této série, kterou si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Miahja
26.01.2017 5 z 5

Moc zajímavá kniha.Nikdy jsem nic podobného nečetla a ty fotografie opravdu skvěle doplňují text.

zuzana4291
26.01.2017 4 z 5

Bohužel, jsem nejdřív viděla film. Ale musím říct, že opět se potvrzuje, že kniha je daleko lepší. Vůbec se to nedá s filmem srovnávat. Hned beru další díl a jsem zvědavá, jak to bude celé pokračovat.

LenaBilkova
25.01.2017 4 z 5

Supr. Sháním další dil.

BlaniVan
25.01.2017 5 z 5

Jednoznačně jedna z nejlepších knižních sérií co jsem kdy četla...

verulik196
25.01.2017 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila, četla se svižně - měla jsem ji přečtenou za pár dní (jen ve škole jsem stihla 50 stránek). Hodně mě zaujala svou myšlenkou a celý příběh byl originální a zajímavý, akorát začátek byl trochu pomalejší. Přesto nemohu jinak než doporučit.
Co se týče filmu, líbí se mi, ale je hodně zjednodušený. Asi jako by se udělal výtah z knihy a ten se zfilmoval. Takže průměr.

Mabie
25.01.2017 3 z 5

Byl to jeden z vánočních dárků, dostala jsem všechny 3 díly a ten první jsem přečetla rychle. Dobrý nápad s dobovými fotografiemi, příběh nápaditý. Druhý a třetí díl docela zklamání.
Scifi miluji od útlého věku, ale u této knihy jsem byla překvapená jak dobře je hodnocená, zatímco já ji vnímám jako průměrnou.

mamzila
25.01.2017 5 z 5

Tak tohle je krása. Knihu jsem dostala od Ježíška, naštěstí i s oběma pokračováními. Nejenže je nádherná na pohled, ale když ji prolistujete, musíte začít číst - co mají znamenat ty divné fotky? a když začnete číst nemůžete přestat. Po přečtení jsem zkoukla film a ten mě teda trochu zklamal, kvalit knihy rozhodně nedosahuje, ale zase zbytek rodiny nalákal k přečtení knížky. Příběh hezky plyne, graduje a nenechá vás vydechnout. Už se pouštím do dalšího dílu.

katma
24.01.2017 5 z 5

Kniha byla velmi poutavá, po dlouhé době mě nějaká kniha vtáhla a pustila až po dočtení poslední věty. Mohu vřele doporučit.

Evisis
23.01.2017 5 z 5

Zajímavý děj, skvělé postavy, úžasná atmosféra a napětí a perfektní styl psaní... Kniha mě velmi mile překvapila :).

Novanova
23.01.2017 5 z 5

Výborná kniha - četla se velmi rychle a bavila mě.

annstoll
22.01.2017

Nádhera. Dokonale vykreslená atmosféra s jedinečným nápadem vykresluje naprosto strhující knihu. U dalších dílů mi přišlo, že autorovi trochu dochází dech, nicméně tento díl patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četla.

LenaBilkova
22.01.2017 4 z 5

Supr knížka - příběh. Na začátku jsme četla velmi pomalu. Ale od poloviny jsem knížku přečetla snad za jeden den. Nemohla jsem přestat ;) a az na konci jsem zjistila že je vlastně konec knížky. Už jdu shánět další díl.

Avenikolas
22.01.2017 4 z 5

Čekala jsem úplně něco jiného a nakonec byla mile překvapená. Musím ale uznat, že hodně dělají i fotky, kterými je kniha doplněna. Jsou skvělé. :-)

zimka.r
21.01.2017 4 z 5

Krásná pohádka co se čte úplně sama! Hned jdu na další díl :)

maacaa
20.01.2017 5 z 5

Mám celou trilogii, ještě "Podivné Město" a "Knihovnu duší" a musím říct, že na fantasy moc nejsem, ale tato trilogie mě opravdu okouzlila. Příběh zajímavý, neotřelý, originální a fotografická dokumentace starých fotografií člověka vtáhne do děje opravdu bravurně. Navíc má autor velmi zajímavý styl psaní. Velmi doporučuji...

evvva
19.01.2017 5 z 5

jeden z vánočních dárků, o který jsem si napsala Ježíškovi a nelituji toho. I když fantasknihy nijak nevyhledávám, tak tahle mě zaujala už podle recenzí. Přečteno za dva dny a už se chystám na další dva díly. Jen mě štve, že pak už nebudu mít v zásobě nic dalšího. Ještě, že jsou brzo narozky :)

Jeannette2014
17.01.2017 5 z 5

Už dlouho se nestalo, že by mě kniha nadchla hned od začátku. Fantastický příběh, který jsem hltala jedním dechem. Kdyby šlo číst celý den, přelouskala bych ji. Těším se, až přečtu další knihy od autora.