Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Tereyciiik
16.01.2017 4 z 5

Kniha se mi velice líbila, ale bohužel jsem se podívala na film, a byla jsem zklamaná. Asi by některé knihy měli prostě nechat jen knihami..

Kali77
14.01.2017 3 z 5

Pro mě spíš taková pohádka s pěknými fotografiemi... Oddechový děj, který pěkně odsýpal, jen ty postavy mi přišly hodně "umělé" - vytvořené tak, aby co nejvíce odpovídali fotkám.

Arnostpetran
14.01.2017

Příběh mi výborně sedmiletého byl skvělý. Ale nelíbil se mi konec knihy

mewmew
13.01.2017 3 z 5

Asi jsem čekala moc. Kniha se četla relativně dobře, občas mě trochu nudila, místy mi přišla zbytečně zdlouhavá, předvídatelná. Ve třinácti by mě asi bavila mnohem víc, takhle průměr.

mattonka
13.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která mě pohltila. Moc jsem se těšila na další pokračování. Fotky perfektně dokreslovaly celou knihu.

KamaPika
13.01.2017 5 z 5

Čteno jedním dechem. Skvělý příběh :)

whiolet
11.01.2017 5 z 5

Jsem nadšená. Jako první jsem viděl film, musím říct, že se mi líbil,ale přišlo mi tam všechno strašně zrychlené. První díl knížky jsem brala tedy do ruky trochu skepticky, a ejhle kniha mě mile překvapila. Co se fotek týče,tak ty krásně podtrhly moje pocity z knížky. Za mě tedy pět hvězdiček

romana8163
11.01.2017 4 z 5

Kniha se mi celkem libila, jen misty mi prisla zdlouhava a zbytecne preslapujici na miste.

Karča H
11.01.2017 2 z 5

Knížka mi přišla jako splácanina několika již známých příběhů. Děj mě ničím neupoutal a další díly už číst nebudu.

Petule.k93
11.01.2017 5 z 5

Super kniha. Jen tak se od ní neodtrhnete. Prostě pecka. Název knihy je výstižný, podtrhuje celý příběh. Některý fotografie jsou vážně děsivý. Doporučuju!

edith79
11.01.2017 3 z 5

Podivná knížka o podivných fotografiích a podivných dětech. Podivné je vážně to pravé slovo.

petr5364
10.01.2017 3 z 5

Pro někoho poetické, pro někoho nudné, pro mě přiměřeně zajímavé i snové. Pravda, co do dějství se zde mnoho očekávat nedá, ale jako seznámení s prostředím a příprava půdy pro další dva díly je to ok.

Mathiola8
10.01.2017 2 z 5

Film mě naprosto uchvátil a tak jsem se rozhodla si přečíst knihu. Recenze skvělé. Kniha sama mě moc nezaujala. Poprvé musím říct, že filmové zpracování se mi líbilo více než kniha.

Kattyna
07.01.2017 2 z 5

Kniha v nejmenším nesplnila má očekávání. Děj byl příliš předvídatelný, občas zmatený a nedotažený. Nad některými přirovnáními a slovními obraty jsem jen nevěřícně kroutila hlavou.. Kladně hodnotím pouze design knihy..

Martinnna
07.01.2017 4 z 5

Skvelá kniha od ktorej som sa nemohla odtrhnúť aj napriek tomu, že nie som fanúšičkou fantasticky. Zaujímavý , rýchlo postupujúci dej dopĺňali dobové fotografie , ktoré boli celkom (dosť) znepokojivé.
Na knihe sa mi nepáčil záver , ktorý má človeka podnietiť ku okamžitej kúpe pokračovania.

Tess33
06.01.2017 5 z 5

Naprosto parádní a strhující příběh. Knihu sem doslova zhltla za dva dny. Nemohla sem se od ní odtrhnout. Po přečtení jsem si pustila filmové provedení a nastal šok - jasně že knížký bývají lépe provedené než filmy (ale tenhle mě opravdu zklamal) nejen že v něm byly chyby (hlavně co se postav a jejich schopností týče) ale i konec byl odlišný od knihy.

Takže knížka TOP!!!

Film 3 hvězdičky z 5

DeninkaK
06.01.2017 5 z 5

Nejde přestat číst. Supr, děsivé, fotky podtrhují celou knihu. Doporučuji.

kacimilek
05.01.2017 4 z 5

Chvílemi psáno skutečně pro děti, a chvílemi by nejednomu dospělému naskočila husí kůže. Fotografie jsou pro mě opravdu podmanivé, pociťuji hrůzu, zaujetí i respekt. Takže pojďme na díl číslo dvě.

Tatsume
05.01.2017 2 z 5

Po delší době nová, hezky napsaná, čtivá kniha s celkem dobrým dějem. Ale zase tak unešená jsem z ní nebyla, vlastně jsem z knihy trochu rozčarovaná, a to i přes to, že jsem ji dokázala lousknout za tři dny.

Fotografie, které tady spousta lidí chválí, mě vyloženě rušily, mám ráda, když si mohu postavy představit alespoň částečně po svém, což díky fotografiím nešlo. Jako kdyby mi autor vnucoval, že přensě takle musí postava vypadat, a nijak jinak, a ať se neopovažuji si ji představit jinak.

Nebudu lhát, děj "useknutý" ve chvíli, kdy to začalo být zajímavé, mě dosti naštval, a tak přečtu i další díl, chci vědět, jak to dopadne. Kdyby byla kniha nějak více dějově zakončená, o čtená druhého dílu bych neuvažovala...

Razič
04.01.2017 5 z 5

Kniha se čte velmi pěkně, líbí se mi Riggsův vypravěčský styl, má spád a obsahuje netradiční humor.
Příběh je chytře poskládaný, uvěřitelný a velmi oceňuji, že do očí nebije žádná logická nesrovnalost či renons v podobě časového paradoxu, s kterými se v podobných dílech běžně setkáváme.
Taková lehčí Lovecraftovská atmosféra mě přikovala ke knize tak, jak se to povedlo snad jen Pánovi prstenů či některým z Brownových knih. Požitek z knihy umocňují i originální fotografie. Kniha je vzhledem k nim i mnohem kratší, než se na první pohled zdá.
Chtě nechtě musím přiznat, že tato kniha je jednou z nejlepších, které jsem kdy četl.