Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

estrius
04.01.2017 3 z 5

Příjemná oddechovka.

kristynkal
04.01.2017 4 z 5

Čtivě psaná kniha. Fotografie podtrhávají tajemný dojem celé knihy a jsou zasazené opravdu tam, kam patří. Myslím, že bez fotografií by kniha nebyla tak temná a trochu strašidelná.

RonjaRHermans
02.01.2017 4 z 5

Knížka mě zaujala, i když ne zase tolik, ale je velmi čtivá, krásně napsaná a zajímavá svým nápadem.

momo01
31.12.2016 3 z 5

Nenáročná jednohubka, kterou doporučím svým dětem k přečtení, až k ní dorostou. Za nápad zakomponovat do příběhu staré fotografie tleskám.
(...Jacob má do Wolverina daleko, ale ostatní děti jako by vyskočily z X-menů...)

martinasudová
30.12.2016 4 z 5

Knížku jsem začala číst, protože jsem chtěla jít do kina na film....a jsem ráda, že jsem ji přečetla...knížka skvělá, film nedoporučuji...tímto se těším na další čtení ostatních dílů :-)

Horselen
30.12.2016 3 z 5

Popravdě by mě vlastně zajímalo, proč kniha vzbudila takový ohlas. Přijde mi, že děj by se dal shrnout do pár vět. Řadím jí spíše do průměrné četby, avšak oceňuji fotografie, jež byly příjemným zpestřením. Nemám moc chuť číst další díly, ale nenechávám série rozečtené, tak jsem zvědavá, co bude dál a třeba budu i mile překvapená :)

eLeR
29.12.2016 4 z 5

Výborne napísaná kniha. Chválim toho Ransoma ako to napísal. A musím pochváliť aj preklad (v mojom prípade český). Pútavý príbeh a veľkým bonusom sú tie podivné fotografie. Kniha sa číta jedným dychom, a ak niekto očakával niečo viac, tak by som chcela len dodať, že je to kniha písaná pre mládež. Ja osobne som sa ale v tomto podivnom svete ani chvíľu nenudila.

Ivetáček
29.12.2016 5 z 5

Až na ten né moc vydařený konec se knížka četla velmi dobře. Těším se na druhý díl.

Aivinka
27.12.2016 5 z 5

Nádhera! Myslela jsem si že se do knihy nevžiji protože příběh vypráví kluk ale nakonec jsem se do ni zamilovala až po uši a těším se na to až se mi do rukou dostane druhý díl.

koki.veru
26.12.2016 5 z 5

Knížku mi doporučila ségra, které se velmi líbila, tak jsem se do ní také pustila. Opravdu zajímavá knížka, trošku jiný žánr než jsem zvyklá číst, ale někdy je dobré přečíst si něco nového a jiného. Velmi zajímavý děj, zajímavé postavy, a určitě si přečtu časem pokračování.

Misha11
25.12.2016 4 z 5

Začnu zpracováním knihy, z toho jsem nadšená. Fotografie doplňující celý příběh jsou rozhodně skvělým nápadem.
Ale u Sirotčince mi ty fotky někdy maličko vadily, resp. mi přišlo, že je děj někdy až nelogicky upravován pro potřeby fotek a tím trpěl příběh, návaznost a plynulost.
Nicméně námět je dobrý, všechno hezky odsípá, i když občas jsem se nudila, a ledacos bylo hodně předvídatelné. Série mě ale zaujala a hodlám ji přečíst celou.

Niu
25.12.2016 3 z 5

První polovina knížky se mi četla skvěle. Líbila se mi lehkost, s jakou autor píše, bylo to čtivé, lehce ironické. Co mě ale zarazilo, byla druhá půlka knihy, do které se ne a ne začíst. Na začátku tajemno, konec snadno předvídatelný až mírně nudný.

Morčička
25.12.2016 5 z 5

Kniha je super. Dokázala mě vzít do jiného světa. Doporučuji ji.

JaneH
25.12.2016 4 z 5

Zamilovala jsem se do příběhu knihy. Do toho zázračného světa, do podivných dětí, do jejich schopností. Dokonce jsem tajně začala doufat, že někde takový svět vážně existuje.
Doporučuji přečíst. Skvělá četba!

Jajaneu
24.12.2016 3 z 5

Na tuto knížku jsem se tolik těšila! A bohužel mne zklamala.

Tucaka
24.12.2016 4 z 5

Moc pěkné čtení! Rozhodně zase něco trochu jiného. Těším na 2. díl.

ferda
23.12.2016 3 z 5

Kdo si přečte obsah knihy ,čeká něco fakt děsivého. Ovšem mě to teda tak úžasné nepřišlo. Parta podivných "dětí" co se skrývá před nějakými netvory v bažinách a vlastně prožívají to stejné pořád dokola...Nejlepší z celé knížky jsou ty obrázky.

Bogoa
22.12.2016 5 z 5

Kniha bola úúžasná... Dosť som sa pobavila na tom, že žáner tejto knihy je horor určený pre deti a mládež. Už dávno nie som dieťa, ale pri čítaní tejto knihy mi nabehli mnohokrát zimomriavky... Skutočnosť, že fotografie ktoré sú v knihe, sú reálne fotky pozbierané zo starých archívov a garážových výpredajov, ktoré by možno skončili na smetisku, je zarážajúca... Skvelé čítanie, odporúčam všetkým...

Lenčí
22.12.2016 5 z 5

Tak na čtení téhle série jsem se těšila hodně dlouho.
Neskutečně mě tento příběh pohltil, obdivuji autorovu nekonečnou fantazii a děkuji za to, že mě dostal absolutně do jiného světa.

Monni
21.12.2016 5 z 5

I když je kniha ,,určená" pro děti a mládež neodolala jsem a přečetla si ji :) tyhle knihy mě baví :) a ani sirotčinec nebyla vyjímkou :)