Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

LuckaaK
18.12.2016 5 z 5

Já jsem neměla nejmenší tušení, o čem kniha je, ani jsem na ni nečetla žádné recenze, prostě jsem k ní přišla jak slepý k houslím... A byla jsem nadšená. Naprosto jsem jí propadla a přečetla ji za 2 večery. Neuvěřitelná fantazie, napětí...Strašně se mi líbilo, jak Jacob procházel starým zničeným sirotčincem, představovala jsem si, jak to tam asi vypadalo předtím a hltala knihu dál a dál, protože jsem byla pořád strašně zvědavá, co se vlastně bude dít, o čem to vlastně bude.... Za mě skvělý nápad na knihu. Všechny 3 díly jsem zhltla. Oproti tomu film naprostý odpad, zejména jeho konec, který byl naprosto šílený a fakt netuším, jak by chtěl Mr. Burton navázat další díl...

Maus
16.12.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ze začátku jsem byla trochu záporných pocitů, ale to se hned po pár stránek ztratilo a proměnilo se to v nadšení. Kniha a fotky jsou úžasné a kniha je moc pěkně vymyšlená. K vánocům dostanu další díly, tak už se těším až se na to vrhnu. Člověk by řekl, že je tolik knih, že autoři už nemají moc co vymýšlet, aby byly originální, ale je vidět, že autoři mají velkou fantazii vymýšlet!

Alex.rrr
14.12.2016 5 z 5

Rozhodně lepší než film. Tim Burton je jednička, ale absolutně bych se při obráceném postupu film x čtení ztrácela. Do knihy jsem se začetla a za dva dny jsem neměla co řešit. Velké plus je v návaznosti dalších dílů, že pokračujete hned od místa, kde jste skončili. Celou sérii jsem zhltla za týden a kousek a musím ocenit velmi dobrý nápad autora.

GiaMarie
10.12.2016 odpad!

Očekávala jsem víc...

Malin20
07.12.2016 3 z 5

Od knihy jsem očekávala úplně něco jiného. Měla jsem hodně jinou představu. Kniha mě svým způsobem zaujala, ale taky zklamala. Čekala jsem víc. Bylo to oddychové čtení. Oceňuji nápad a myšlenku. Byla i čtivá, ale něco mi tam chybělo.

veronika97
06.12.2016 3 z 5

Škoda jen, že autor více nerozvedl myšlenku druhé světové války... příběh by tak nabyl mnohem větší rozměr a zaujal by i starší čtenáře.. takhle je bohužel jen vcelku průměrný. Ale i tak je to příjemná oddechovka, která umožní výlet do jiného světa.

Miricius
01.12.2016 3 z 5

Začiatok knihy ma bavil, bol som v očakávaní, kam bude dej smerovať. Keď som to ale zistil, tak mi prišlo, že dej stagnoval a čaro neznámeho sa vytratilo. Nedá sa povedať, že by ma to nebavilo, ale čakal som od toho viac. Zatiaľ nemám chuť kupovať ďalšie knihy, možno zmením názor po zhliadnutí filmu.

Vandiba
01.12.2016 2 z 5

Komentář dávám přibližně týden od dočtení knihy, jelikož mám poměrně dost smíšené pocity. Ke knize mě přivedla kolegyně a nespočet billboardů s upoutávkami na film od Tima Burtona, které vypadaly dost lákavě.

Zprvu mě kniha nadchla. Četla se snadno, příběh byl snadno uvěřitelný a jeho skutečnost podtrhovaly přidané fotografie. Poté mi přišlo, že se autor pohybuje stále v kruhu a někdy po polovině kniha ztratila své kouzlo. Nedokázala jsem se ztotožnit s hlavním hrdinou a jeho pocity a rozhodnutí mi občas připadaly naprosto zcestné. Když jsem dočetla poslední stránku knihy, neměla jsem pocit, že bych si musela koupit další díl a pokračovat, ba naopak byla jsem zklamaná, že vlastně kniha nemá téměř žádné rozuzlení..

1zimca1
28.11.2016 4 z 5

Pouštěno jako audiokniha a to až po shlédnutí filmu.

kuruteku
27.11.2016 3 z 5

Teď zpětně - pocity smíšené. Číst se to dá, ale nějak se mi ztratil smysl. Vlastně ne - jenom je v těch třech knihách rozdělený. Ta stavba - pomalu rozjíždět hrůzu - mi vyhovuje.
Tak vážněji - příliš brzy je opuštěna myšlenka druhé světové války; příliš málo propracována psychika "dětí", kterým je hodně přes padesát.
Asi ty fotografie a dění okolo dělá z knihy něco víc, než skutečně je.
Ale četlo se to jedním dechem.

tomi0335
24.11.2016

Celkově mi přišla kniha dost nudná. Mám pocit že se dalo z nápadu vyždímat mnohem více. Polovinu knihy se nic neděje a když už jsem se prokousal do sirotčince, přišlo ENDE. Děj je podávány hodně jednoduše, no jestli se tomu dá říct děj. Velký palec dole za toto a přitom kolem toho takové haloooooo.

Jity-Lovies
24.11.2016 3 z 5

Od knihy jsem nic neočekávala, jen jsem byla zvědavá, o čem vlastně je. Včera jsem se pustila do čtení a dnes dočetla. P5ečetla jsem jí tedy rychle, ale nebylo to tím, že by se mi tolik líbila, ale spíš tím, že jsem se rychle snažila dočíst k nějaké části, která by mě prostě dostala do kolen, ale bohužel se to nestalo. Z knihy mám pocit, že kdybych jí četla před 10 lety, tak by se mi líbila mnohem více, než teď, když mi přijdou zajímavější úplně jiné knihy... je to smutné, ale fakt jsem si na knihu už připadala staře...

RenkaB
23.11.2016 2 z 5

Nedá mi to, ale musím konstatovat: kolik to muselo dát práce (na sebrané fotografie uměle naroubovat nějaký příběh), a přitom taková blbost. Knihu jsem přečetla celou, byť to nebyl "můj šálek kávy". Mám za to, že se v knize používá až moc jednoduchý styl, všechno předkládá, vypráví, popisuje. Na nic jsem nemusela přijít vlastní úvahou, pozorností při čtení a spojením si věcí do souvislostÍ. Evidentně nepatřím do té správné cílové (věkem) skupiny. Nepřijde mi ani, že by to bylo čtivo pro náctileté, spíš tak pro desetileté.

Címa
23.11.2016 4 z 5

Kniha me mile prekvapila. Na zacatku me napadlo prirovnani, ze je to ala Harry Potter a byla jsem trochu skepticka. Prestoze nemam rada cokoliv nerealneho, pribeh me pohltil, precetla jsem ho asi za dva dny, protoze jsem byla zvedava, jak to dopadne. Moc se mi libily fotky, obcas jsem mela pocit, ze je to diky nim skutecny pribeh. Tesim se na dalsi dva dily.

Kessetra
22.11.2016 5 z 5

Hodnotím to jako skvělý. Chytlo mě to hned od začátku. Příběh popisovaný v první osobě působil hodně autenticky, popis scén byl akorát na to, aby si to člověk mohl dopředstavit. Zkrátka žádné složitosti. Nejlepší bylo ale propojení fotografií s textem, super nápad :) A už jsem velmi zvědavá, jak bude příběh pokračovat.

ivana9055
20.11.2016

Nejprve jsem si dle obálky říkala co to bude za blbost, ale když jsem se dala do čtení tak jsem ji přečetla na jeden zátah a to za 2h. Kniha se moc dobře čte, fantasie jede na plno a nemohla jsem se dočkat až budu číst další díl.

AbigailM.M.
19.11.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha =) Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Měla jsem z toho příběhu husí kůži a samzřejmě láska nesmí chybět =)

Sardothiem
17.11.2016 5 z 5

Naprosto úžasný! Knížka byla přečtená během 2 dnů, šlo to samo. Napětí, akce a láska...ach bože. Když byla venku tma tak jsem se i trošku bála. Nemůžu napsat, že knížka byla "nejlepší" až ke konci...teď byla nejlepší od začátku :D

Jessybelle
17.11.2016 5 z 5

Kniha čtivá, hlavně druhá polovina, super nápad přiložit text dobovými fotografiemi. Je to takový "mišmaš" různých žánrů, a nemyslím to nijak zle. Příběh podivných dětí mě zaujal a budu následovat při jejich další pouti.

Fantasysvet
16.11.2016 3 z 5

Svet Ransoma Riggsa má veľa nedostatkov. Paradoxne, pre väčšinu čitateľov budú príťažlivé, pretože sú zručne ukryté a rozprávanie ponúka presne to, čo čitateľ chce. Zábavu, dobrodružstvo, smrť, vojnu, konflikt, lásku a šťastný koniec. Fantastické prvky dopĺňajú a zároveň ďalej posúvajú jednoduchý sujet, ktorý sa snaží vyzdvihnúť hlavne rodinno-sociálne problémy. V strede pozornosti stojí obyčajne neobyčajný hrdina, jeho útrapy, snaha obnoviť narušené príbuzenské zväzky a kdesi v pozadí autorovo moralizovanie o rodových rozdieloch či rozporoch medzi rodičmi a deťmi. Ransom Riggs ponúka rozmanitý repertoár a opozerané podoby funkcií postáv v deji. Pridŕža sa typického kánonického ukončenia súčasnej fantastickej rozprávky a snaží sa odovzdať čitateľovi niečo hodnotné.