Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

mariposka
16.11.2016 5 z 5

Musím říct, že se mi do toho nechtělo, tolik povyku, vůbec jsem si nedovedla představit o čem to vlastně bude. Konalo se ale překvapení, chytlo mě to hned od začátku. Až tak kolem půlky mi došlo, že čtu vlastně román pro teenagery (a to já už dávno nejsem :-). Trochu moc pohádka, říkám si, ale ten pocit po pár kapitolkách zase zmizel. Bylo to napínavé, trochu děsivé, nádech duchařiny, příběh nevšední, časové smyčky mě moc bavily a nevylučuji, že v budoucnu přečtu i další díly. A ty podivné až bizarní fotky to vše perfektně doplňují.

morava
13.11.2016 4 z 5

Asi pred pul rokem jsem knihu asi v pulce pribehu odlozila. Vubec mi nesedla, ale vedela jsem, ze se k ni nekdy vratim. To jsem take udelala a udelala jsem dobre.Mozna jsem podivna, ale ostrov plny podivnych deti, slecna Peregrinova a uzasne fotografie v knize mne presvedcily o tom, ze si v brzske dobe poridim i druhy dil ze serie :-)

druzickaster
11.11.2016 5 z 5

Začátek je krapet natažený, ale pak už kniha nabírá na spádu až do samého otevřeného konce. Jsem rád, že jsem poznal podivné děti a těším se na jejich další dobrodružství.

kacirek55
10.11.2016 4 z 5

Trochu toho, trochu onoho a vyjde vám Sirotčinec... Rozhodně kniha nenáročná, pro milovnika fantasy asi neuspokojivá, pro většinu z nás - konzumentů- kniha zařaditelná do lepšího průměru. Mně osobně se četla dobře. Po všech severských kriminálkách něco jiného. Navíc českého čtenáře vždy potěší zmínka o Československu.
Neodpustila jsem si objednávku druhého dílu.

GabrielaSK
09.11.2016 5 z 5

Nádherná kniha plná fantazie a překvapení. Konec byl takový nějaký, ale věřím, že dám to další díly vynahradí. Určitě doporučuji :-)

Ninjer
07.11.2016 3 z 5

Slečna Peregrinová má domov s neobyčejnými dětmi, ale pokud vás zajímají, musíte počkat do půlky knihy.
První, "civilní" část se sice pěkně čte, ale v konečném důsledku je trochu otrava tak dlouho čekat na "kouzelnější" část. Je to jako číst Harryho Pottera, ve kterém se polovina knihy odehrává u Dursleyů.
V Bradavicích, pardon, v sirotčinci se potom hlavní hrdina moc dlouho neohřeje. Za chvilku čelí zlu, o kterém toho on ani čtenáři moc nevědí. Po boku dětí, o kterých toho taky tolik nezjistíme.
Stačil jsem si maximálně tak oblíbit Millarda, neviditelného chlapce, který je všude a všude je nahý. Bude se jeho záliba v nudismu rozvíjet v dalších dílech?

Ještě si rozmyslím, jestli to zjistím...

Hodnotím pěti neobyčejnými dětmi z deseti.

BetkaB.
07.11.2016 3 z 5

Hmmm. Čekala jsem víc, ale nakonec mne to bavilo. Nenáročná četba s prvky fantasy. Další díly si ale asi nekoupím.

cokolate
05.11.2016 3 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem. Stránku za stránkou jsem netrpělivě očekávala podivné děti.
Určitě se těším na filmové zpracování.

Joges
05.11.2016 5 z 5

Povedená fantasy ve ketré se stále něco děje. Je nápaditá, nenudí, zvraty jsou překvapivé, jen autorův styl psaní je občas podivný, místy těžkopádný, ale z celkového pohledu je jinak vše OK. Ransom Riggs vytvořil nový svět fantazie, kterého si všiml i Tim Burton, naštěstí.

otesánek
05.11.2016 5 z 5

krásně se čte jedním dechem :)

DAVRE
05.11.2016 5 z 5

S uvedením do kin se mi dostala do ruk i tato kniha a doporučení od švagrové, že by se mi to mohlo líbit, tak jsem to zkusil. A jo zase něco jiného a čtivého. Knížka se dobře čte a je problém ji odložit a když ji odložíte pořad na ní musíte myslet.Určitým spestřením je umístění starých fotografií. Přečteno jako E-kniha za 3 dny. Podle zhlédnutí filmového traileru se zřejmě jedná o trochu jinou verzi - na film se taky určtitě těším. Jsem rád, že jsem tuto knihu přečetl a vůbec nelituji příjemně strávený čas s podivnými dětmi - další dva dílý už mne volají. Hurá!!!

genikuxik
04.11.2016 2 z 5

Strašně nudná kniha...dlouho, dlouho a opravdu dlouho se nic nedělo, až asi posledních 50 stránek za to stálo...na knihu mě nalákal trailer filmu a nakonec jsem z knihy byla tak zklamaná, že jsem ani nešla do kina

zvěřinec
04.11.2016 5 z 5

Skvělá fantasy. Četla jsem ji podruhé, poprvé mi nic moc neřekla, teď to bylo mnohem lepší - dříve jsem fantasy moc nečetla. Příběh úžasný, styl psaní, vše jak má být. Těší mě, že jsou další díly.

Pjater
02.11.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, hned beru do ruky pokračování. Doporučuji lidem, kteří mají rádi fantasy.

AdélaV.
02.11.2016 4 z 5

Zažila jsem podobnou proměnu pohledu na knížku jako VoKaty. Ta knížka mě na začátku totálně nadchla. Strašně moc se mi líbilo grafické zpracování (fotky, úvody kapitol i přebal knihy, obyčejný "starý" černý desky - i když je to možná jen výtvor knihovny :-) ). Milovala jsem dědu Portmana, fascinoval mě ostrov a nakonec i časová smyčka. Jenže pak se to přeměnilo v čisté fantasy, prolínání s "všedním životem" téměř zmizelo a s ním i moje okouzlení. Ale stejně si myslím, že je to netradiční kousek plný originalit :-).

ChytráVčelka
01.11.2016 4 z 5

Nic podobného sem zatím nečetla,čekala jsem něco hororovějšího a napínavějšího ale stejnak jsem tomuhle příběhu dala 4 hvězdičky protože mně spím způsobem dokázal nudit dál číst.

VoKaty
31.10.2016 4 z 5

Zajímavý nápad, poutavě napsané. Ačkoli také nejsem fanynkou fantasy, díky celému uchopení má kniha kouzlo. Pravdou je, že jsem zpočátku myslela, že příběh má hlubší psychologickou pointu, že "příšery" jsou zpodobněním příšer nacismu. Pak se však příběh ubíral jiným, komerčním a fádním směrem. Takže u mě celkově klesl do běžné fantasy literatury. Ale jinak dobrá oddychová kniha.

kittlerka
31.10.2016 4 z 5

Ze začátku mi trošku neseděly obrázky k textu, text byl spíše dobrodružný a obrázky až příliš hororové. Ale to nemění nic na tom, že knížka celkově byla opravdu skvělá! Líbil se mi nápad, postavy, a způsob jakým byla kniha napsána.
Už se těším na další díl!

Freedomova
30.10.2016 3 z 5

Příběh je originální a zajímavý, moc se mi líbily fotografie a jejich interpretace, ale řekla bych, že kniha nadchne hlavně náctileté čtenáře.

mot33
30.10.2016 4 z 5

Zajímavé neotřelé svižné nový vítr ve světě fantasy horor snad další díly budou tak dobře napsané.