Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6129 6129

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Galaty
11.10.2016 5 z 5

No já musím říct, že mě knížka zaujala už počátečním prologem a trvalo to až do poslední stránky. Divím se tak nízkému hodnocení, ale vlastně sto lidí, sto chutí. Hrozně se těším na další díly. :-)

Jostein
11.10.2016

Musím říct, že začátek pro mě byl celkem nudní, nebo spíš jsem takový možná nečekala... až později se mi kniha opravdu začala číst lépe... řekla bych, že po příjezdu na ostrov.
jen tedy nevím, kolik hvězd... asi se rozhodnu až po přečtení všech pokračování :D

Olafa
11.10.2016 3 z 5

První dvě třetiny knihy jsem byla celkem nadšená, pak děj na můj vkus nabral příliš "fantasmagorické" obrátky. Jako napínavá četba pro děti asi dobré, jazyk jednoduchý, chybělo mi odlišení dětí od Jacoba co se týče stylu mluvy, přeci jen, každý byl z jiné doby.

Limuzak
10.10.2016 3 z 5

Kniha pro nactileté... nenadchne ani neurazí.........

ElienH
09.10.2016 5 z 5

Perfektní a hlavně na poutavé fotky, které vás vytáhnou do děje

Alex.Barunka
09.10.2016 3 z 5

Po grafické stránce je kniha na pět hvězdiček, protože příběh částečně vypráví staré fotografie. Zbytek mě ale příliš neuspokojil. Příběh nebyl úplně tak tajemný a napínavý a konec byl zbytečně protahovaný a místy plný absurdit, které mi tam rozhodně neseděly.
Nedokázala jsem se zžít s žádnou z postav, ani jedna mě příliš nezaujala.

invocation11
09.10.2016 2 z 5

Tak na tuhle knihu jsem se svého času opravdu hodně těšila a neustále stepovala po knihovně, abych se jí mohla konečně zmocnit a dát se do čtení. Začátek celkem slibný, ale všechno to pak... mišmaš, který se snaží být jen co nejvíc "podivný". Fotografie jsou sice zajímavé, ale také to jediné, na čem kniha stojí a tohle na mě prostě neplatí. Snad z toho Burton vytvořil své typicky ujeté vizuální dílko a film bude lepší, já každopádně po zbylých dvou dílech nesáhnu...

Luciluc
08.10.2016 3 z 5

Kniha mě zaujala názvem a protože mám ráda fantasy, volba byla jasná. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, až cca po straně sto mě kniha začala více bavit. Oceňovala jsem přidané fotografie, některé na mě působily až strašidelně. Určitě si chci přečíst ještě další díly, abych věděla, jak to dopadne, přibližně posledních 70 stran bylo pro mě nejzajímavějších a nejvíce dějových. Tématicky se mi to líbilo moc- podivné děti, sirotčinec, smyčka, cestování časem, nestvůry apod. Jen jsem občas měla "problém" se stylem psaní autora, nebylo to nic hrozného, ale kvůli tomu mě kniha úplně nepohltila. Nebyla vůbec špatná, doporučuji ji k přečtení, ale na zadek jsem si z ní nesedla :) Zajímavé je, že jsem si u této knihy neoblíbila žádnou postavu, všechny jsem je brala tak nějak neutrálně, což mi přijde škoda - autor mohl postavy více vykreslit, aby si k nim mohl člověk lépe najít cestu.
Když jsem byla cca ve dvou třetinách knihy, zjistila jsem, že jde do kin film. Chystám se na něj jít a jsem zvědavá na jeho zpracování, trailer vypadal celkem dobře.

Tynyton
08.10.2016 4 z 5

Na knihu jsem se již dlouho chystala a četla o ní. Byla jsem zvědavá, velmi dobře se mi to četlo. Napsáno velmi pěkným způsobem. Přečtené během jednoho dne a nemůžu říci, že bych se netěšila na pokračování. Doporučuji k přečtení.

trynitrix
08.10.2016 4 z 5

Velké knihové bum před filmovou premiérou :-D
Nebylo to špatné a docela i zajímavé, divný děti jak se patří a i bubáci a teď šup do kina :-D a samozřejmě i se vrhnu na pokračování.

Alee
08.10.2016 3 z 5

Chtěla jsem knihu přečíst dřív, než uvidím film. A musím říct, že se mi to docela líbilo. Jasně, našly by se nějaké mouchy a je to čtení spíš pro mladší čtenáře než jsem já. Myslím, že být mi tak třináct, tak by s mi to líbilo mnohem víc. Je to možná tím, že jsem čekala trošičku něco jiného, než jsem ve výsledku dostala. Ale je to zajímavé, originální a milé, tak proč ne. Rozhodně neurazí. Další díl bych si už ale asi nekoupila a přiznám se, že mě příběh jako takový nezaujal natolik, abych potřebovala vědět, jak to dopadne (jelikož tuším, že dobře). Hlavním plusem této knihy je totiž jednoznačně nápad a zpracování.
Film se rozhodně povedl. Líbilo se mi, že v něm pár věcí upravili (myslím, že k dobrému) a že neudělaly otevřený konec, ale příběh zakončili. Tim Burton prostě umí.

pohodarkaknih
07.10.2016 5 z 5

Kniha se velmi lehce čte. Velmi zajímavý příběh. Cela kniha mě velmi bavila. Kniha je mnohokrát lepší mež film.

Kyta
07.10.2016 4 z 5

Poutavý název i obálka. To vypovídá o tom, že půjde asi o dost neobyčejný a zajímavý příběh.
Vždy když jsem v knihkupectví zahlédla jakoukoliv knihu z této série, nemohla jsem si pomoct a musela jsem ji vzít do ruky. Je úžasné, že kniha na sebe dokáže hned upozornit a zaujmout už jen pohledem.

Kniha je velmi dobře zpracovaná. Krásné a záhadné fotografie čtenáři při čtení vytvoří dokonalou a nezapomenutelnou atmosféru. Příběh samotný také není nejhorší, jen mi to občas přišlo trochu nezáživné a některé pasáže kapku zdlouhavé. Nicméně kniha byla psána velice poutavým a jednoduchým jazykem, takže mi nedělalo problém číst několik hodin v kuse a pořád "nemít dost". Nápad o netvorech, stvůrách, ymbrynách a časových smyčkách je určitě originální a neobvyklý a vážně stojí za to. Úplně jsem se dokázala vžít do Jacobovy situace a v tom příběhu se viděla. Bylo by úžasné objevit se v jiné době, ale rozhodně bych nechtěla prožívat desítky let ten samý den. :)

V nejbližší době se určitě pustím i do dalších dvou dílů. Moc se těším, až se podívám na filmové zpracování, které vypadá stejně poutavě jako kniha.

Mablis
07.10.2016 5 z 5

Po dlouhé době jsem zase narazila na parádní knížku ze žánru fantasy. Od začátku do konce nenudila a fotografie v knize byl takový malý bonus, který tomu všemu přidával na kouzlu. Těším se na pokračování a doufám, že bude tak dobré jako první díl.

Gwendelína
07.10.2016

Podivné děti v podivném příběhu. Příběh se mi zdál velmi pěkně propracovaný, jak uvádějí čtenáři níže, fotografie jen umocňují chytlavost příběhu (jen škoda, že tam není nic o dvojčatech v klaunských kostýmech:-)). Některé pasáže se mi zdály trochu odbité, jako kdyby autor už chtěl od nic pryč (útěk před stvůrou do sluje). Ale jinak krásné. A ten otevřený konec jen přidává na zajímavosti a především na tom, že si zkrátka musíte přečíst, jak to bude dál. A jsem ráda, že jsem stihla knihu přečíst dříve, než se předlohy zmocnil Tim Burton pro filmové zpracování:-).
Velmi zajímavý je nápad "napasovat" příběh na staré fotografie, které jsou také přinejmenším podivné. I když v počátcích fotografie najdeme jiné různé až bizarní kousky. Tyto však umocňují přitažlivost celé knihy.
Kniha se moc pěkně čte, ale asi ne každému bude téma vyhovovat. Ale pokud se Vám podaří se začíst, nebudete se moci od ní odtrhnout.

Ady2
06.10.2016 4 z 5

Čekala jsem něco jiného, ale do knihy jsem se hned začetla. Těším se až si koupím další díl.

Didi15
05.10.2016 5 z 5

Nejdřív mě zaujal trailer ke filmu, o knize jsem neměla žádné potuchy. Poté mi o ní začala povídat kolegyně a já se rozhodla pro její přečtení. Je to opět jiný žánr než obvykle čtu, ale musím uznat, že se mi moc líbila a chystám se určitě i na další dva díly. Fotky v knize jsou úžasné a dodávají ke všemu úžasnou atmosféru.

DasaN
05.10.2016 3 z 5

No čekala jsem od knihy trochu něco jiného, ale celkem dobře se četla a navíc se mi líbilo, jak je kniha zpestřená fotografiemi, což pak působí reálněji.

Život-s-Kačí
04.10.2016 5 z 5

Výborná kniha. Měla trochu delší rozjezd, ale asi od 50 - 60 strany úžasné. Autor podal příběh reálně a uvěřitelně. Dalším plusem jsou fotografie, které skvěle doplňují vyprávění.

mirunda
03.10.2016 5 z 5

Hodně jsem o knize slyšela a přesto že mě téma moc nezajímalo, kniha mě moc bavila a dobře se to čte :-)