Smäd po živote

Smäd po živote
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146545/smad-po-zivote-146545.jpg 5 767 767

Životopisný román Smäd po živote rozpráva o slávnom holandskom maliarovi V. van Goghovi. Druhé vydanie. Edícia Tvorba národov.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Lust For Life, 1934

Zuzvil
02.08.2012 5 z 5

Krásná životopisná kniha úúúúžasného malíře Vincenta van Gogha.
Nemůžu jinak, než použít jednu ukázku z knihy: " Vy asi víte, Rousseaue, že vás mají za blázna? Ano, vím. A slyšel jsem, že v Haagu si to myslejí o vás. Ano, je to tak. Ať si myslejí, co chtějí. Moje obrazy budou jednou viset v Luxembourskem paláci. A moje budou viset v Louvru, dodal Vincent. Vzájemně si přečetli v očích myšlenky a upřímně a bez zábran se rozesmáli." Po přečtení této knížky jeho obrazy člověk vidí zase trošku jinak - lépe jim rozumí.

fanciulla
01.08.2012

Tak van Gogh mal skutočne ťažký život, najťaživejšie pre mňa bolo to obdobie, keď žil ako kazateľ medzi chudobnými baníkmi.

Elisa.Day
13.01.2012 5 z 5

Pro mě jedna z nejkrásnějších knížek vůbec. A to nejen proto, že miluju van Gogha.

Renava
19.12.2011 5 z 5

Kým som si neprečítala Smäd po živote, žila som prakticky v nevedomosti a netušila som, aký príšerne ťažký osud tento slávny maliar mal, ako celý život živoril a neochvejne sa snažil o niečo, čo za jeho života nikto neocenil... Uznanie sa mu dostalo až ďaleko ďaleko po jeho smrti. Smutné, tragické a krásne. Aj keď to nie je najľahšie čítanie, táto kniha je z tých, ktoré človeka niekam posunú a v každom prípade vnútorne obohatia.

Ona
02.05.2011

Kniha, která vás dostane...