Smäd po živote přehled

Smäd po živote
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146545/smad-po-zivote-146545.jpg 5 758 758

Životopisný román Smäd po živote rozpráva o slávnom holandskom maliarovi V. van Goghovi. Druhé vydanie. Edícia Tvorba národov.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Lust For Life , 1934

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smäd po živote. Přihlašte se a napište ho.

Dopietzsche
předevčírem 4 z 5

Pěkný. V porovnání třeba s Životem Vincenta van Gogha trochu melodramatické, Vincent tu působí trochu jako ťunťa, skoro až pokaždílo a líný příživník; úplně si nemyslim, že se tu podařilo správně vystihnout jeho celoživotní (fakt přece nezačal být malířem ze dne na den) "posedlost" barvami a malováním a fakt, že všechna ta krása, kterou stvořil byla doopravdy těžce vydřená... No, prostě to není geniální Já, Vincent. To si přečti! Tomuhle dávám ve srovnání jen čtyři hvězdy, jinak bych byl asi nekriticky nadšenější.. Za téma a za název, lol. "I'm worth a million in prizes!"

GYROTOURBILLON
07.06.2024 5 z 5

Krásná kniha IS. Nabízí pohled na umělce a jeho dobu. Spoustu myšlenek, postřehů, které autor potřeboval ke své tvorbě, osloví určitě nejednoho čtenáře. Budu plně souhlasit s jiri77.

Netae
01.06.2024 5 z 5

Skvěle napsaný románový životopis. Příběh života velkého umělce, věrnost jeho bratra, povětšinou naprosté nepochopení jeho okolí i nepřijetí společností. Bylo mi z toho do breku.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Smäd po živote v seznamech

v Právě čtených33x
v Přečtených1 070x