Smrť pani McGintyoej

Smrť pani McGintyoej
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510300/bmid_smrt-pani-mcgintyoej-zpq-510300.jpg 4 645 645

Hercule Poirot série

Román Smrť pani McGintyovej z roku 1952, ktorý vychádza v novom vydaní, zaujme rafinovane skonštruovaným príbehom s množstvom podozrivých, napínavým do samého konca. Poirotovým povestným malým sivým bunkám tentoraz prichádza na pomoc svojrázna autorka detektívok Ariadne Oliverová so svojou ženskou intuíciou. Tichou dedinkou Broadhinny na malebnom anglickom vidieku otrasie surová vražda: starú upratovačku McGintyovú ktosi zniesol zo sveta silným úderom do tyla. Podozrenie ihneď padne na jej podnájomníka Jamesa Bentleyho, čudáckeho mladého muža bez prostriedkov. Súd Bentleyho uzná vinným, no inšpektor Spence má napriek tomu veľké pochybnosti o jeho vine, a tak sa s prosbou o pomoc obráti na svojho starého priateľa, súkromného detektíva Hercula Poirota na dôchodku. Len čo sa Poirot oboznámi s prípadom, rozhodne sa stoj čo stoj zabrániť poprave nevinného človeka a vypátrať skutočného vraha. Netuší však, že tým sa aj jeho život ocitol vo vážnom ohrození...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Mrs McGinty's Dead, 1952

konicekbily
16.02.2018 5 z 5

Náš génius je v důchodu, skoro bych řekl, že se nudí, a tak uvítá žádost jednoho policejního důstojníka, aby napravil jeho chybu, kdy policejní a soudní aparát posílá na smrt justiční oběť. A Hercule se obětuje také: ubytuje se v nehostinných podmínkách, jí téměř nejedlou stravu a bez Hastingse a jde do doho čelem. A skoro nikdo neví o koho se jedná - když se představí! Tolik utrpení pro génia! Trochu jiný styl autorky oceňuji a děkuji!

Belatris
10.02.2018 3 z 5

Po první "herlulovce" jsem narazila na tuhle a hned se do ní začetla. Překvapil mě styl, který se vybarvil směrem k humoru. Hercule hraje na podezřelé i svědky habaďůru, vykreslení obyvatel vesnice je místy vyloženě komediální a konečná proměna proslulého detektiva v dohazovače je vyloženě legrační. Šok ze změny tónu ale naštěstí nepokazil čtenářský zážitek. Samotná detektivní zápletka je tradiční, rozplétání motivů a rozkrývání tajností z minulosti také, takže opět příjemný knižní odpočinek. Ovšem tón prvních detektivek ACH mi sedí více, takže příště sáhnu zase do její tvorby z 20. a 30. let.

Prateri
28.01.2018 4 z 5

Agatha Christie a Hercule Poirot když jsou na stopě zločinu, zločinec je bez šance a my máme co číst. Hezká detektivka.

HaniSebi
07.09.2017 5 z 5

Moc pěkná detektivka. Zase jsem při čtení z vraždy podezírala půlku vesnice a zase jsem se netrefila, ale na to jsem u Agathy zvyklá.

kika 13
13.05.2017 4 z 5

Zase dobrá detektivka od autorky, která nezklame.

JiříM
14.03.2017 5 z 5

Ten kdo vytvoril anotaci na vydani roku 2001 musel byt uplny blazen (mozna i hur). Takze fakt dik ze jste napsali vraha na zadni stranu knihy.

Chemiczka
18.02.2017 5 z 5

Moje první "poirotovka" - výborna oddechovka. Klasická detektivka, protknutá jemnými liniemi stop, kterých si všimnete jen málokdy, a když už tak Vám stejně téměř nedojde, že je ta informace důležitá.
K "královně detektivek" se znovu ráda vrátím!

ivanaga
10.09.2016 3 z 5

Dobře napsaná klasická detektivka, jak se na Agathu sluší. Spousta postav na anglickém venkově, jejich mikropříběhy, pomalé odkrývání minulosti a jasná konečná pointa.

Spýťa
14.11.2015 5 z 5

Pěkná detektivka, četla se mi velmi dobře :)

marcela6183
09.10.2015 5 z 5

Tak přiznám bez mučení, že tady mám deficit - nejprve viděla pana Sucheta, až pak četla. Takže jsem dopředu věděla, do čeho jdu. Ale jak moc se ochudím o zážitek a skvělý překlad z pera Evy Konddysobé, to jsem netušila.
Postrádala jsem tedy onu magickou sílu zhltnout knihu na jeden nádech, abych věděla, jak to dopadne. Nezvyklý námět a pro mne totálně dokonalý leitmotiv - rýmička.
JOJOJOJOJO! :-D

woodward
17.08.2015 5 z 5

Trpící Poirot v péči roztomilé, totálně neschopné paní domácí. Samozřejmě je tam i vražda a nakonec odhalený vrah - ale nějak mám pocit, že paní Agatha ty útrapy pro Poirota vymyslela "naschvál".

Owain
06.11.2014 4 z 5

Tak tady jsem se sekla na celé čáře =) Poirot opět perfektní =)

Rendolet
10.09.2014 4 z 5

Překvapivé rozuzlení..vynikající četba :) autorku a hlavně Hercule Poirota jsem si zamilovala

me.odstiny.knih
12.08.2014 4 z 5

Ni na chviličku bych nepodezírala tu osobu která to nakonec vše spáchala...... a to mám ráda když až do konce netušíte kdo je vrah.

THERISA
22.05.2014 5 z 5

Na Pět malých prasátek jsem záhy navázala četbou Smrti staré posluhovačky a ve své lásce k Agátě jsem se jen utvrdila. Nebylo to jen poblouznění, nebyla to náhoda, byl to osud. Já a knihy Agáty Christie k sobě prostě patříme. Hercule Poirot je frajer a Sherlock Holmes se může jít vycpat. Smrt staré posluhovačky se mi líbila dokonce ještě víc než Prasátka. Hercule je tady k sežrání a Agáta vytvořila skvěle složitou zápletku, kterou opět zcela jednoduše v závěru rozpletla. Navíc dokonalé vykreslení „uklevetěného“ venkova s postavičkami, které najdeme snad v každé vsi na světě. Některé věci se holt s dobou nemění, jen vrazi v románech Agáty Christie vždy zůstávají překvapením až do konce.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Jako vždy záhada jako řemen a překvapivé rozuzlení. Výborná je i v TV verzi.

locin
15.06.2013 4 z 5

Jednoduše detektivka od Agathy, do konce v nejistotě. Přemýšlet nad tím kdo to vlastně byl.

danuska
05.06.2013 3 z 5

Pribeh az tak nezaujal, ale je to stara klasika, az do konca som netusila, kto je vrah.

rm
06.03.2013 5 z 5

Velmi vtipně napsaná detektivka!

Selinute
10.11.2012 4 z 5

Napínavá detektivka s výbornou zápletkou a zajímavým rozuzlením. To je prostě Agatha.