Smrtící bílá

Smrtící bílá
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532608/bmid_smrtici-bila-65d5c9e083e73.png 4 2099 2099

Smrtící bílá, dosud nejrozsáhlejší román Roberta Galbraitha, je napínavý příběh plný tajemství a zároveň další pokračování strhujícího vyprávění o stále se proměňujícím vztahu Cormorana Strika a Robin Ellacottové. „Viděl jsem, jak zabili dítě Uškrtil ho, tam nahoře u koně.“ Když do kanceláře soukromého detektiva Cormorana Strika přijde nepokojný, utrápený mladík Billy a požádá ho o pomoc při vyšetřování zločinu, jehož byl podle své vzpomínky svědkem v dětství, Strika to hluboce zneklidní. Třebaže je Billy očividně duševně nevyrovnaný a nedokáže se upamatovat na mnoho podrobností, čiší z jeho příběhu i z něho samého jistá upřímnost. Než ho však Strike stačí důkladněji vyslechnout, Billy z jeho kanceláře v panice uteče. Ve snaze přijít na kloub záhadě skryté v Billyho příběhu se Strike a Robin Ellacottová – jeho někdejší asistentka a nyní rovnocenná partnerka agentury – vydávají na spletitou cestu, která je přivede do chudých londýnských čtvrtí, tajné svatyně uvnitř Parlamentu i do krásného, ale pochmurného venkovského sídla. A během nepřehledného vyšetřování má zároveň Strikův soukromý život daleko k jednoduchosti: Jelikož se nedávno jako soukromý detektiv značně proslavil, nemůže už pracovat nenápadně v zákulisí, jak to kdysi dělával. A jeho vztah s někdejší asistentkou je navíc křehčí než kdy dřív – Robin je nyní pro Strika nedocenitelná v jejich podniku, ale jejich osobní vztah je přitom mnohem komplikovanější.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Voxi

Lethal White, 2018

Interpreti: Pavel Rímský

strippedd
08.12.2019 5 z 5

Opět to byl velkolepý knižní zážitek. Strike s Robin mi moc chyběli. Trošku mi vadila připomínka Charlotte, ale to i v životě tak bývá, že se naše největší bolesti objeví, kdy to nejméně očekáváme. Jen mám jedno přání, prosím nenechte nás čekat tak dlouho na pokračování.

Zoinka
06.12.2019 5 z 5

Knihy Roberta Galbraitha alias J.K. Rowlingové mi prostě sedí. Mám ráda britský styl psaní, pokud se to tak dá nazvat. Ačkoli předchozí díly příběhů o Cormoranu Strikovi a jeho společnici se mi asi líbily víc, přesto jsem se na 700 stránkách Smrtící bílé ani chvíli nenudila a přečetla je jedním dechem.

ladyka
06.12.2019 3 z 5

Nějak mi to čtení vázlo....podle mě nejslabší díl série,která tak má sestupnou tendenci ohledně kvality a bohužel vzrůstající co do počtu stran. Radši bych to brala obráceně. Z loajality k postavám i autorce dávám 3 hvězdy,ale jsou dost skomírající.

ydnac
06.12.2019 5 z 5

Jsem ráda, že po tak dlouhém čekání jsem zase mohla přečíst super příběh.Strika a Robin jsem si oblibila a těším se na další jejich případy(snad budou).Co víc napsat asi jen,že 700 stran je málo....

Nestorkea
05.12.2019 4 z 5

Fajn počtení. Mám moc ráda tlusté knihy, protože ty mi chvilku vydrží :-) Jsem ráda za to, jak se vyvinuly soukromé linky hlavních postav a doufám, že bývalí jim to v budoucnu moc nezkomplikují. Detektivní linka byla trochu zamotaná, ale nebyla nudná. Celkově hodnotímm pozitivně a těším se na další díl.

Agnesita
03.12.2019 4 z 5

Asi nejlepší díl.

Korsika
03.12.2019 5 z 5

Pokud někdo očekává krvavou brutální sérii vražd ve 45 minutách ;) bude zklamán. Tempo knihy a styl řešení přesně odpovídá prostředkům soukromého detektiva s jednou jednohou a prázdnou kapsou. Nepotřebuji hromadu mrtvol a co nejoriginálnější motiv vyhnaný steroidy v prášku. Baví mě i zápletka Robin a Strika, protože takové myšlenkové pochody vídám kolem sebe dnes a denně. Žádná láska na první pohled, tak spálím všechny mosty ... i když už by přece jen mohli ... ;) :D

Madam.art
03.12.2019 5 z 5

Svou první knihu R. Galbraighta jsem si poslechla jako audioknihu a oba hrdiny, jejich životní peripetie, zápletku a celý rozvětvený příběh hodnotím nadmíru pozitivně. Bylo to několik příjemných listopadových večerů v dobré společnosti.

Pjater
02.12.2019 5 z 5

Tak to jsem nečekala, víc k tomu nemám co říct. Kniha perfektní a už ať je tady další část.

TaLu
02.12.2019 5 z 5

Směle přirovnám k prvnímu dílu série, který byl dosud mým nejoblíbenějším. Vyšetřování zlehka se rozbíhající, vztahy pomalu se komplikující. Zkrátka 700 stran výborného čtení, kterým úžasná spisovatelka přiměje čtenáře, aby se stal součástí příběhu. Pokud čekáte brutální scény, budete asi zklamaní. Pro mě bylo svátkem mít čas vzít knihu opět do ruky a posunou se s oblíbenými hrdiny v příběhu o kousek dál. Zajímavé zvraty ukazující na různé podezřelé. Tentokráte jsem ani netipovala, bylo mi celkem jedno, kdo to nakonec bude. Joanne K. Rowlingová totiž natolik zpříjemní cestu, že cíl se pro mě stává koncem příjemného setkání. Takže se těším na další díl. S příležitostným čtením je trochu problém ohledně objemu knihy, špatně se cpe do kabelky :o)

Standa24
01.12.2019 4 z 5

Přečteno v angličtině. První část je zbytečně zdlouhavá, soustředí se hlavně na osobní život hlavních postav a jejich problémy. Po nalezení mrtvoly dostane kniha mnohem větší spád a vyšetřování se pohne kupředu.

zuzak07
30.11.2019 4 z 5

Mohlo to být kratší, nemuselo to být tak rozvleklé, když se první mrtvola objeví až po 300 stránkách, ale i tak jsem si užila každou stránku s Cormoranem a Robin.

nithiel
30.11.2019 3 z 5

Z řady o Strikovi jednoznačně nejslabší detektivní zápletka, aneb když je spisovatel v koncích, detektiv pointu prostě uhodne. I tak čtivé a zábavné, jen mě irituje "vztahová" podzápletka. Naivní podání vztahů a chování postav mě štvalo už v HP, kde se to aspoň dalo omluvit věkem postav. Tady nechat vztah hlavních postav čtyři knihy víceméně na mrtvém bodě a nechat přitom čtenáře nahlédnout do jejich hlav, to je vyloženě na zabití.

sadlo
29.11.2019

Přečteno asi za týden. Přes 600 stránek. Těšila jsem se na další příběh sympatického detektiva Cormorana a opět jsem spokojena.

Vik40
29.11.2019 3 z 5

Pro mne - typická Rowlingová - obšírné líčení detailů na zbytečných X stránkách.
Přečetl jsem celé, nepřeskakoval, ale tendenci k přeskakování jsem tady opravdu měl.
Zápletka OK, děj má logiku i náboj, ale víckrát si knihu nepřečtu. Nebude patřit k těm, ke kterým se rád vracím.
Navíc čtvrtý příběh C.Strika - je asi podle mne nejslabší ze všech. Takže i proto jen 3*.

Nello
27.11.2019 4 z 5

Dobré, trochu ,tlusté, ale dobře se četlo.

zpevSusannah
26.11.2019 5 z 5

Já nevím, čtu tady celkem dost kritiky, ale mně se kniha líbila...
700 stran? Proč ne, když Rowlingová dokonale ovládá zásadní kouzlo jménem Čtivost.
Moc postav? Ale prosím vás, vždyť tak to má Joanne vždycky, jinak to snad ani neumí. Obyčejná záplatka? A není to náhodou občas příjemná změna po všech těch heroických výkonech v detektivkách ze severu?
Sečteno a podtrženo - já se bavila znamenitě, knihu jsem si náležiště vychutnala do posledního písmene a doufám, že se někdy dočkáme dalšího dílu.

Mates84
25.11.2019 4 z 5

Neni to uplne nejlepsi detektivka co jsem cetla,ale je to prijemna oddychovka.A tesim se na dalsi dily.

Karcoolka2210
25.11.2019 4 z 5

Je pravda, že pani Rowling trochu poľavila, ale stále to bolo dobré čítanie. Strike a Robin sú dobrá dvojka a rada čítam ich nové prípady, plus táto bola dosť o ich osobných životoch a problémoch. Ak máte radi túto sériu, oplatí sa prečítať. AJ

111moni
25.11.2019 odpad!

Nedočteno, z mého pohledu autorka utrpěla " slovní průjem". Téměř třičtvrtě knihy vlastně o ničem, nebo spíše ze života Cormorana Strika, motanice rádoby zločinů, ale zase ne tolik,aby je bylo potřeba řešit hned. Příliš mnoho odbíhání k jiným postavám, které něco snad možná. Popisy, které čtěnáře umlátí nudou, jako bouchání na dveře koupelny kvůli čůrání, opakované líčení bolestivého pahýlu Cormorana( měla jsem chuť zařvat, ano, chápu to napoprvé, že je to problém) . Knihu jsme nedočetla, neměla jsme na to chuť.utahané, nekonkrétní, zabíhavé.