Smrtka

Smrtka
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334111/bmid_smrtka-aCp-334111.png 4 3408 3408

Smrtka / Žatva smrti série

Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Scythe, 2016

marketa4469
17.08.2019 5 z 5

Super kniha, nevěděla jsem, co mám od tohoto žánru očekávat a byla jsem naprosto uchvacena.

Saj Mon
13.08.2019 4 z 5

Konec lidského života býval v rukou přírody. Ale my jsme jí ho ukradli. Teď máme monopol na smrt my. My jsme jejím výhradním distributorem.... V knize Smrtka je nám ukázaná ideální budoucnost bez nemocí, zranění, válek a hladu. Problém přelidnění je však třeba řešit. Kdo a Proč by měl zrovna zemřít? Kdo to rozhodne? Vše vyřeší smrt, prostě zaměstnání, které se nově objevilo na trhu práce.

Čtenář1234
10.08.2019 5 z 5

Tak tahle kniha je dokonalá ! Měl jsem od knihy velké očekávání , což bývá někdy špatně , ale Smrtka mé očekávání naplnila . Velké nečekané zvraty , které mám moc rád , v knize nechyběly. Navíc se příběh v žádném okamžiku nedá předvídat , což je velkým plusem . Velice otevřený konec mě nabádá , abych si 2. díl přečetl co nejdřív a už se na něj těším . Skvělá sci - fi , za mě jasných 5*

marianna7090
07.08.2019 5 z 5

Ja nemám slov. Napísať tak výborne knihu o legálnom zabíjaní ľudí, to je teda fakt umenie. Odporúčam, rozhodne stojí za všetky drobné.

WowKokinko
05.08.2019 5 z 5

Kniha mne velmi překvapila, i přesto, že je to určené pro mladé se mi strašně líbila a dalo se tam najít spoustu hlubších myšlenek :) těším se na další díly a na to jak to dopadne s hlavními hrdiny

Lucie.H
04.08.2019 4 z 5

obálka mě velmi zaujala. a i když mě příběh bavil z nějakého důvodu si další díly nekoupím.

Kirtans
04.08.2019 4 z 5

Rozcarovani, chvílemi nuda, roztahlost děje. Téma skvělé, zajímavé ale budu velmi přemýšlet zda se pustit do dalšího dílu.

kelve
03.08.2019 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Přinutí Vás zamyslet se nad tím, kam i náš svět se ubírá... Nikdy nevíme jak se kdo zachová a v jaké situaci...Víra v dobro a lepší svět.

vodopad152
02.08.2019 5 z 5

Tahle kniha je zkrátka bomba. Nepředvídatelnost děje a hluboké myšlenky o životě z tohoto díla vytvořily neuvěřitelnou dokonalost. Všechno do sebe krásně zapadá, děj ubíhá a všechno je v naprosté dokonalé harmonii. Druhý díl nemůžu vynechat

Lenynek
28.07.2019 5 z 5

Vau, kde se ten nápad vzal? Nejenže autor vykreslil dokonalou utopii, ale perfektně a delikátně si hrál s otázkou morálky a etických, lidských zásad. Zápisy do deníku mě přesvědčily o tom, že ani jeden názor není nutně natolik dobrý, aby ten druhý shodil jakožto špatný. Polemika byla báječně vykreslená i v případě mladých učedníků. Perfekcionista a salámista můžou najít společnou řeč. Pro mě rozhodně unikátní počtení.

zuzana4291
28.07.2019 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Po přečtení přebalu jsem se bála, že se bude jednat o hodně romantiky na úkor děje, ale opak byl pravdou. Hodně zvratů a překvapení a včetně překvapivého konce. Už sahám po dalším díle.

dom.ini
27.07.2019 5 z 5

Jsem nadšená!! Měl jsem z této knížky trošku strach, ale přečetla jsem ji jedním dechem. Téma je originální, hlavní postavy sympatické, děj a vývoj situací pro mě nepředvídatelný. Čtení jsem si opravdu moc užila a už se těším na další díl!

Bórborka
26.07.2019 4 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale dlouho jsem jí odkládala, aniž bych měla pádný důvod.
Kniha mě ihned vtáhla do nového až "utopického" světa, kde není možné zemřít přirozenou smrtí, a tak se do toho vložil cech Smrtek. Časem se ale odkrývá, že vše není, tak perfektní, jako by se mohlo zdát na první pohled.
Autor píše velmi čtivě. Svým postavám propůjčuje určité charaktery, se kterými jsme se mohli už někde v knihách setkat, přesto si je čtenář oblíbí.
Kniha mi lehce připomínala pohádku či knihu pro velmi mladou mládež, a upřímně jsem doufala v trochu krutější procesy, přesto bych knihu doporučila všem, jelikož se u ní rozhodně nudit nebudete.

Zmija
24.07.2019 1 z 5

Tak na tuhle knihu jsem byla OPRAVDU zvědavá a byla jsem z ní nakonec OPRAVDU zklamaná. Skvělé téma, ale úplně zabité nudným a neumělým vyprávěním. Nekonalo se žádné překvapení, hlavní záporák je jasný už od začátku, klaďasové a jejich osudy taky. Citra je naprosto fádní osoba bez špetky šmrncu a Rowanovi, do kterého jsem vkládala velké naděje, je v podstatě věnováno jen několik málo stránek knihy. A i když to na konci vypadá, že se bude jeho role vyvíjet zajímavěji, skončí to předvídatelným happy-endem... Jedna a půl hvězdičky za posledních 70 stránek, které byly trochu zábavnější, a za zápisy z deníků Smrtek. Kvůli těm jsem to v podstatě dočetla. Po druhém díle určitě nesáhnu.

lucinka653
23.07.2019 5 z 5

Velmi zajímavý námět. Ačkoliv některé věci jsem odhadovala, u jedné jsem se přistihla s otevřenou pusou.

Samsullka
23.07.2019 5 z 5

Tak ta mě hodně bavila.

nynuška
22.07.2019 5 z 5

Jsem nadšená! Po dlouhé době knížka, co mě naprosto vtáhla do děje a nepustila až do konce. Famózní! 5*

Deaner
21.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Obě dvě postavy a jejich linky mě velice zajímali. Závěr byl super, těším se až si přečtu další díl.

kytarka
21.07.2019 5 z 5

Pohled do budoucnosti. Do takové budoucnosti kde neexistuje smrt, nemoci, nemůžete jen tak umřít a když obrátíte list, tak můžete omládnout na věk, který chcete. Jak v tomhle světě napodobit přirozenou smrt? Aby nebyla planeta přelidněná? To mají za úkol smrtky. Smrtky, které poznáte na první pohled. Nechcete je však potkat. Všichni z nich mají přirozený strach. Nikdy nevíte pro koho si přijdou.
Kniha mi bylo mnohokrát doporučovaná. Jelikož se jedna o YA zaměření, tak jsem měla z knihy strach, že mě nebude bavit. Opak je však pravdou a já jsem, po přečtení, neskutečně nadšená! Tohle bylo boží od začátku do konce a ještě dále! Proto mám už nachystaný druhý díl a těším se až se do něj pustím. To mluví za vše. Zajímavý svět a kdo z nás ví jestli se někdy v dalekém budoucnu nestane pravdivým...

Ivka14
20.07.2019 4 z 5

Kdybych mohla dám knize i víc hvězdiček. Bylo to něco neskutečného. Svět kde kde smrt není přirozená a smrtky se starají o to aby někdo zemřel. Skvělé a ten konec byl překvapivý a těším se na pokračování.