Smrtka přehled

Smrtka
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334111/bmid_smrtka-aCp-334111.png 4 3403 3403

Smrtka / Žatva smrti série

Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Scythe, 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrtka. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (824)

Žraloun
20.09.2024 4 z 5

Moje seznámení s young adult literaturou a pokud je tohle běžná úroveň, tak škoda že nejsem o 15 let mladší, protože bych byl naprostým knihomolem.
Má to spád i příběh, romantiky je tak akorát, je to uvěřitelné a přitom řeší zajímavá morální dilemata. Člověk se dovede bezvadně vctítit do všech postav a může si zvažovat, jak by se on zachoval na jejich místě.

KLHannah
16.09.2024 5 z 5

Nechápu, proč jsem čtení této série tak dlouho odkládala. Celá myšlenka knihy a rovněž její zpracování mě uchvátilo. Všechny hlavní postavy vám přirostrou k srdci. Popravdě jsem čekala poněkud jiný vývoj situace, ale i tak to bylo parádní. Konec knihy byl uspokojivý, ale naštěstí máme ještě dva další díly, kde osudy našich hrdinů a hrdinek budeme moci sledovat.

Vanocni_skritek
11.08.2024 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se obzvlášť těšila. Podle recenzí několika mých oblíbených booktokerek mělo jít o něco velkolepého, brilantního. A totéž říkaly o autorovi. A pro mě přišlo neuvěřitelné zklamání. Myšlenka příběhu je zajímavá, ale to je tak nějak všechno. Jinak nic převratného. Postavy jsem si nijak neoblíbila, ty dvě hlavní k tomu měly nakročeno, ale postupeme děje si mě nezískaly. Kolikrát jsem se do čtení musela nutit, jen ten konec už pak docela svištěl. Mrzí mě, že nebylo dotaženo více zajímavých dějových linek. Je tam také spousta děr, některé věci nedávají smysl. Jde o trilogii, tak v dalším díle se možná mnoho věcí vysvětlí a díry zalepí. Dám druhému dílu šanci. Jen asi ne hned, mam v knihovně mnohem zajímavější tituly, které mají přednost.

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

Dystopická trilogie Smrtka se uzavírá...

05.03.2021

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

A co je vlastně horší - pohrdání, nebo ignorace?

Lidé věří tomu, čemu věřit chtějí.

Kniha Smrtka v seznamech

v Právě čtených91x