Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7103 7103

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

sarka4699
05.05.2014 2 z 5

Knihu jsem se přečetla na nadšené doporučení kamarádky a musela jsem se donutit k dočtení konce. Nic pro mě, čekala jsem napětí podobné Brownovi, ale tohle byla nuda.

inule
14.04.2014 5 z 5

Na svého prvního přečteného Nesba jsem chvilku čekala. Nakonec si našla své místečko v knihovničce. Byla jsem nadšená. Z počátku jsem byla trochu dezirientovaná, moc postav a severská jména. Jakmile si člověk zvykne, skvělé napínavé počteníčko. Bavili mě postavy, které nejsou černobílé. Hra autora se čtenářem na kočku a na myš, tedy kdo že to je nakonec je, mi vůbec nevadila. Osobně radši předvídám od půlky knížky, kdo je vrah, než když autor za napíše každou cenu překvapivý poťouchlý závěr. Určitě si přečtu další :-)

studentice
12.04.2014 4 z 5

Nesbo je Nesbo, ale....pro me to asi zatim byla jeho nejslabsi knizka. Uz tu chybel moment prekvapeni, kniha mela stejny vzorec jako vsechny predesle a navic jsem tu citila prilis velkou snahu sokovat a hrat si se ctenarem az do posledniho radku. Pribeh mi prisel takovy neosobni. Presto patri Nesbo mezi oblibene autory a tesim se na dalsi knihu serie.

Paja Ch.
09.04.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších detektvek co jsem četla. Prostě úžasná !

lesumir
07.04.2014 5 z 5

Nesbo je klasik.
Sněhulák výbornej!

DennieForbes
05.04.2014 5 z 5

Má první přečtená detektivka vůbec a zároveň má první přečtená kniha od tohoto autora.. nečekala jsem, že mne bude bavit a zpočátku to tak i vypadalo.. ztrácela jsem se v dějových liniích a nějak jsem tomu stále nemohla přijít na chuť.. Ani nevím, kdy přišel ten zlom, ale najednou jsem začala hltat každé slovo.. neuvěřitelně napínavé, šíleně geniální spojitosti a časté mrazení v zádech.. To je Sněhulák.
Jednoznačně doporučuji! :)

habakkuk
04.04.2014 2 z 5

Podle recenzí jsem čekal napínavý thriler, ale kniha mě zklamala, nuda.

krejcovka76
31.03.2014 5 z 5

Nekonečný rozdíl mezi Netopýrem. Četla se jedním dechem. Rozhodně doporučuji :-)

Šárka5875
29.03.2014 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a nezklamalo. Nejdřív jsem si musela trochu zvyknout na severská jména a na přeskakování do různých dějových linií. Od začátku do konce jsem ale byla dokonale napnutá. Několikrát už jsem si myslela, že vím, kdo je Sněhulák, ale nakonec vše bylo jinak. Skvělá kniha. Už mám objednaného Levharta.

alois.randa
28.03.2014 5 z 5

výborná napínavá detektivka, i když některé části dost neuvěřitelné asi jako z amerického filmu

Lilith1
25.03.2014 5 z 5

Takže ono se těžko hodnotí něco o čem když to člověk čte, tak ví jak to dopadne a kdo je vrah. Prostě průšvih je nečíst knížky chronologicky jak jdou za sebou, ale přečíst si Levharta a pak se vrátit ke Sněhulákovi. Ale zase i přesto, že jsem věděla jak to dopadne, byla zápletka natolik dobře propracovaná, že udržela můj zájem, sympatie k Harrymu zas o chlup vzrostly a člověka zaměstnalo hlavně přemýšlení o motivu a různé možné konstrukce děje. Ve finále se mi Sněhulák četl líp než Levhart a mám k němu snad i méně výtek. Takže dávám plný počet.

jani.ska
24.03.2014 odpad!

Anotace mne nalákala, ale kniha zklamala. Vykonstruované až trapné finále.

kloin
22.03.2014 2 z 5

Tak tento díl bych označil jako opravdovou katastrofu. V polovině knížky je jasné, kdo jako jediný může být vrahem. Jen hlavnímu detektivovi a celému policejnímu sboru to nedochází. Původně jsem chtěl dočíst celou serii, ale docela mě to otrávilo.

Tiru
12.03.2014 4 z 5

Detektivní linie fajn, napínavá, i když místy mi připadala dost roztahaná. Hodně mě dráždilo časté nedořešení události v kapitole a následné přeskočení do dalšího obrazu s jinou scénou. Hlavní pátrač je zajímavý, ale časté řešení tématu kolem alkoholové závislosti unavovalo, stejně tak i vztahová romantická sekce. Jinak to byl srozumitelný příběh s místy dost mrazivou atmosférou, ale co taky jiného čekat od drsného severu.

Nelly
10.03.2014 4 z 5

Sněhulák je moje třetí přečtená kniha od tohoto autora. A konečně to byl Nesbo, na kterého jsem se po všech těch chválách těšila. Knížka je napínavá, i když mnozí od půlky knihy ví, kdo je vrah, což trošku ubírá na neočekávanosti, kterou třeba já právě od detektivek a thrillerů očekávám. Takže za mne jen čtyři hvězdy, protože, pokud budu knihu číst podruhé, tak zrovna u této si lehce vzpomenu, kdo za vším je a proč (což např. u některých knih jiných autorů nehrozí). I tak se určitě pustím do dalších knih tohoto autora.

Patw
07.03.2014 4 z 5

Skvělá detektivka, místy opravdu napínavá. Autor umí vtáhnout do děje, napínavé situace jsou až mrazivé a čtenář se nedokáže od knihy odtrhnout... Ale - a toto je odůvodnění proč právě "jen" čtyři (a asi půl) hvězdičky - některé momenty byly zdlouhavé a mé oči po slovech klouzaly pomalu a s velkou námahou. Avšak pro fanoušky thrillerů, detektivek a severského krimi je tato kniha skvělou volbou a vřele doporučuji.

allebra
07.03.2014 5 z 5

Skvělé čtení, četla jsem jedním dechem a nemohla jsem se od knížky odtrhnout!

xsvel10
07.03.2014

Výborná, i když už od půlky jsem tušila kdo je vrah :D

DejnaDee
03.03.2014 3 z 5

Opět velice strhující děj, kniha mě opět velice bavila, ale konec mi přišel totálně nelogický a silně překombinovaný.

Martin, Vyškov
25.02.2014 5 z 5

Moje první knížka od Nesba a určitě ne poslední, tento autor mě fakt dostal :-)