Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7103 7103

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Bet.hy
27.01.2014 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Nesba četla a musím říct, že žádná ji nepřekonala. Bezkonkurenčně nejlepší.

Alca007
27.01.2014 5 z 5

přečetla jsem za jediný den.
totálně mě vtáhla do děje, chvílemi jsem se bála číst dál

pravda některé scény trošku přitažené za vlasy
ale celkový dojem je 1*****

sosna
27.01.2014 3 z 5

Sněhulák je knížka, o které jsem slyšela jen samá superlativa. Začala jsem jí hltat...ale nemůžu říct, že by se četla jedním dechem. Četla jsem jí asi 14 dní, což je na mně celkem dost dlouho...nějaké pasáže mi připadaly zdlouhavé, osloská policie naivní...no už jsem byla celkem zklamaná, ale pak přišlo to velké finále, které Jo Nesbo napsal fakt brilantně. A detiktivka je žánr, kde jde hlavně o ten závěr, ten je nejdůležitější. Takže beru Nesba na milost a dávám 3*.

MahulenaK
26.01.2014 5 z 5

Trvalo mi dlouho, než jsem se ke čtení Sněhuláka odhodlala, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

Lucienka
23.01.2014 5 z 5

Sněhulák, který je vám v patách všude, nelze se od něj odtrhnout a nedá vám dospat! Můj první Nesbo a hned jdu na dalšího, se tak těšim:) U detektivek obvykle nemívám problém prohlédnout zápletku, ale tato je dokonale matoucí a několikrát zavede do slepé uličky, když už si myslíte, že víte, krása!

januleverule
23.01.2014 5 z 5

Výborná detektivka, která je napínavá až do samého konce. Harry Hole je super

Siu83
23.01.2014 5 z 5

První knížka, kterou jsem četla od Jo Nesbo. Úžasná, nemohla jsem se od ní odtrhnout a hned jsem pokračovala v dalších dílech. Harry Hole se stal mým miláčkem :-)

Yorika
22.01.2014 4 z 5

Výborná detektivka s atraktivním dějem, postupně gradujícím až do velkého finále.Možná trochu překombinované přesto však stále úchvatné.Harry Hole je stále ten neposlušný chlapec, jenž si jede po svých kolejích bez ohledu na mínění ostatních.Možná jen ten závěr knihy postrádá trochu logiku.Zasvěcení ví. :)

TomasV.
19.01.2014 5 z 5

Nejlepší detektivka, kterou jsem za posledních X let četl. Skvěle promyšlená zápletka, komplikovaný avšak sympatický detektiv, atraktivní skandinávské prostředí.... ale hlavně strhující příběh a stále se stupňující napětí, které vás nutí číst rychleji a rychleji, abyste se už konečně dozvěděli, kdo je vlastně vrah!

Knihu jsem přečetl během pár dní (na mne úspěch :-), posledních 150 stran pak během letu z Valencie do Düssedorfu. Dočetl jsem těsně před přistáním a mohl tak v klidu vystoupit z letadla ;-)

Výborný autor, doporučuji a už se těším na jeho další knihy!

Chemlona
16.01.2014 5 z 5

"Po příchodu domů se pokusil onanovat do kuchyňské výlevky, místo ejakulace se však pozvracel.”

jaja64646460
15.01.2014 5 z 5

Skvělá detektivka, doporučuji.

Hanny
12.01.2014 4 z 5

Nevím proč, ale neodeslal se mi komentář - a to jsem si s ním dala tolik práce :) Píšu znovu:

Knihu Sněhulák jsem byla nucena na chvíli odložit cca před půlkou (na dny až týdny), vrátit se k ní mi dalo trochu zabrat, splývaly mi starší oběti, norská jména tomu zmatku ještě přidala, ale po chvíli jsem se do děje opět dostala a hltala jsem každé slovo až do konce. Zloducha jsem odhalila o pár řádků rychleji než Hole, posledních sto stran byl finiš jak má být... Byl to můj první Nesbo a těším se na dalšího.

"Co je horší? Připravit o život člověka, který chce žít, nebo nedopřát smrt člověku, který chce zemřít?"

- puntíčkářská vložka: nemoc, která je zmíněna, není Berechtěvova (nebo co to bylo za zkomoleninu), ale Bechtěrevova ;)

wooloong
12.01.2014 5 z 5

Tak tohle se mi už dlouho nestalo. Začala jsem číst Sněhuláka v sobotu ráno u snídaně ... a skončila s poslední stránkou večer. Prostě se od toho nedalo odtrhnout. Výborná zápletka a oproti zatím přečteným detektivkám tohoto autora s Harry Holem (Netopýr, Švábi, Spasitel) jsem se konečně dočkala i uspokojivého závěru - nejen odhalení vraha, ale také jeho životní příběh, uvěřitelné vysvětlení jeho motivace, všechny kusy skládačky zapadly pěkně na své místo, paráda. Jenom těch odchycených nepravých Sněhuláků možná mohlo být o něco méně, tohle ve mně vyvolávalo dojem zbrklosti a neprofesionality norského policejního sboru.

Izu
09.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha,mé první setkání s tímto autorem,těším se na jeho další příběhy.Konec infarktový.

Martial
08.01.2014 5 z 5

Supr čtení

michalka S.
07.01.2014 5 z 5

Skvelá detektivka !!!! byla to moje první knizka od Nesba ale ne urcite poslední proto plnych 5* !!! :-)

Monty
06.01.2014 5 z 5

Tato kniha mě pohltila od prvního okamžiku, velice se mi líbí styl, jakým autor píše a jak dokáže stupňovat napětí. Pro mě jednoznačně nejlepší detektivka, jakou jsem kdy četla :)

makhushka
03.01.2014 3 z 5

Tak nějak jsem četla vaše chvalné komentáře a tak mi to nedalo a první knihu kterou jsem od Jo Nesba přečetla byla právě tato....a asi mě ukamenujete, ale já to za boha nemohla dočíst :D Né, možná byl špatný čas na takovou knihu, nebo jsem zrovna neměla čtivé období, ale prostě mi ta kniha nesedla....nemyslím si, že bych ho za to zavrhla úplně, to ne, určitě si od něj ještě něco koupím a dám mu druhou šanci. Ale až za nějaký ten čas...
Sněhulák pro mě osobně byl utahaný, náročný a tak nějak bez chuti.

jitkahav
03.01.2014 5 z 5

S každou další přečtenou knihou od tohoto autora mám pocit,že zrovna ta je nejlepší .Sněhulák je moje čtvrtá přečtená kniha a v závěrečné části,kdy se Hole snaží zachránit svou životní lásku jsem ani nedýchala.

KattyV.
03.01.2014 5 z 5

Sněhulák byla má první kniha (a určitě ne poslední) od Nesba.
Naprosto dokonalá detektivka, od čtení se nelze odtrhnout, měla jsem pár tipů na vraha, ale sekla jsem se. :-))
Díky bohu, že letos není sníh. :-)))