Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7103 7103

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

LadyBirdx
02.01.2014 5 z 5

Kromě Červenky mám přečtené všechny Holeovky a Sněhulák je jednoznačně nejlepší a bezkonkurenční (chvíli jsem si myslela že Levhart ho přemůže ale nestalo se..).. u žádné jiné se mi (zatím) nestalo, že bych zapomínala jíst a spát..

střapatá
30.12.2013 5 z 5

Bezkonkurenčně nejlepší kniha od Nesba (pravda, ještě nemám přečteno vše). Zhruba v polovině, jsem si říkala, že kdyby kniha teď skončila, tak je to stejně skvělý příběh. Ale posledních 100 stran je taková jízda, že nelze přestat číst. ...a sněhuláka asi letos stavět nebudu. Rozhodně ne na zahradě.

AndyK
29.12.2013 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední! Slovo sněhulák pro mě najednou úplně změnilo význam :-)

Marki87
25.12.2013 5 z 5

Po přečtení Spasitele jsem si myslela, že lepší krimi kniha být nemlže... Omyl, Sněhulák je ještě o mnoho lepší :-) Napínavé čtení od první do poslední strany, prostě super!

Samitho
24.12.2013 5 z 5

Top kniha napínavá od začátku až do konce. Přečteno téměř jedním dechcem a to se moc často u mě nestává. Kniha plná zvratů a prostě všeho co by měla správná detektivka obsahovat. Nesbo opět dokázal, že je opravdu dobrý pisatel detektivek.
100%

e-Čtenář
12.12.2013 5 z 5

Prozatím nejlepší z přečtených knih od Nesbö

muzka
09.12.2013 4 z 5

napínavé až do konce, překvapivé, občas nereálné, složité, Jo Nesbo se vším všudy.

Kelynka
05.12.2013 5 z 5

Sněhulák mé očekávání nezklamal. Bezva čtení,plné napětí :-)

MarieAnnaSarah
04.12.2013 5 z 5

Po přečtení všech předchozích dílů s Harrym Holeem jsem se po půl roce vrátila ke Sněhulákovi. Tentokrát jsem ho však viděla novýma očima. Už to nebylo to prvotní vytržení severským thrillerem, měla jsem nadhled, srovnání.

Po prvních pár kapitolách jsem chtěla býti ke Sněhulákovi trochu více kritická než prve.
Ano, opravdu mi přišel po přečtení Spasitele příliš akční a prvoplánově vytvořený pro hollywoodský trhák.
Ano, připomněl mi drastickou prvotinu Netopýra, protože stejně jako on, měl pravděpodobně přitáhnout čtenáře.
Jenže na rozdíl od Netopýra se to Sněhulákovi povedlo na jedničku.

A tak i po půl roce jsem přes prvotní nevoli byla vtažena do děje, hltala stránku za stránkou a užívala si Harryho příběh jako bych ho četla poprvé. Sněhulák mě opět dostal.
Ačkoliv původně jsem k němu hodlala být přísnější, nyní musím od svého úmyslu upustit. Ba co víc, vyzdvihnout Sněhuláka ještě výš. Je skvělý, je akční a drsný, je překvapivý a dokonale promyšlený. Ač je nemožné ho srovnávat se Spasitelem, jelikož jeho příběh je naprosto odlišný, i Sněhulák si zaslouží ode mne nyní plný počet bodů. Málokterá kniha mě dokáže ohromit tak jako on a to hned dvakrát :)

Mám tedy splněno, rozečtené knihy jsou dočteny, Sněhulák zopakován a teď se mohu pustit do Levharta, jenž na mě dva týdny mrká z křesla, kam jsem ho odložila po zakoupení. Nyní se tedy mohu zcela oddat dalšímu příběhu Harryho Holea, na nějž se už dlouhou dobu třesu nedočkavostí. Ale jak se říká, odpíraná slast je o to větší a já si za ty dva týdny prošla očistcem, kdy jsem si stále opakovala, že první musím vše dočíst, abych si mohla Levharta vychutnat. Masochismus? Zcela jistě :D
Levhartův téměř dvojnásobný rozsah oproti jiným Nesboovým knihám mi slibuje dvakrát takové potěšení. Snad mě nezklame.

P. S.: Dnes jsem otevřela 4. okénko v adventním kalendáři a hádejte, co z něj na mne vypadlo...Sněhulák :)

Moofy
01.12.2013 4 z 5

Moje první Holeovka a zároveň i první detektivka vůbec. Příběh je čtivý a promyšlený, je těžké knihu odložit. Celkový dojem mi však kazí fakt, že jsem zabijáka odhalila lehce za polovinou knihy. Další knihu od Nesba si zřejmě přečtu, ale nebude to hned.

MelanieSt
01.12.2013 5 z 5

Zatím autorova nejlepší kniha

Lucky13
29.11.2013 5 z 5

Moje první kniha od Nesba a naprosté nadšení. Čtivé, strhující a napínavé. Podle mého názoru nejlepší z jeho zatím vydaných knih, v závěsu je Pentagram. Rozhodně doporučuji.

yueh24
24.11.2013 4 z 5

Nadprůměrná detektivka od Nesba s promyšleným dějem. Možná lehce předvídatelné, ale čitelné a pohlcující. Jedničkou pro mě ale zůstává Spasitel.

fellaZ
17.11.2013 5 z 5

Moje první knížka od Nesba a současně i první kriminálka. Výborná kniha. Přečtu další knížky od Nesba i další kriminálky.

Mucko
13.11.2013 4 z 5

Skvele naštartovaný úvod , vyšetrovanie s Harrym Holem úplne pohltí , kniha má vysoký potenciál...Dej je premyslený v detailoch ...

Prichádza záver a nadšenie mierne klesá...možno kvôli predvídateľnosti?

Kulinova
11.11.2013 5 z 5

Moje první knížka od Nesba a jsem naprosto nadšená...vše šlo stranou, dokud nebylo dočteno:)

beetlinka
10.11.2013

Od Nesba jsem přečetla pět knížek s Harym Holem a právě Sněhulák je pro mě zatím nejlepšíím dílem. Skvělá zápletka, která Vám nedovolí knížku zavřít, ani když už se překlopí půlnoc...
Nesbo opět nezklamal a těším se na další pokračování Holeovek :-)

silhy
05.11.2013 3 z 5

zatím jsem přečetl jen dvě knihy od Nesba, ale musím konstatovat, že Sněhulák je perfektně vymyšlená kniha. Zejména drobné detaily, tam bezvadně fungují. Bohužel jsem se jako čtenář v tomto příběhu ztrácel jelikož se tam vyskytuje spousta postav.

aktak1203
05.11.2013 4 z 5

Čtivá detektivka. Nesbo opět nezklamal.

anetka17
02.11.2013 4 z 5