Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7103 7103

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

kindlic
01.11.2013 5 z 5

Nesbo nesklamal ani tentokrát kde zvolil veľmi thrillerový štýl a zaplietol do toho Harryho osobnú rovinu ešte viac ako inokedy... za 5* :)

mončičáček
31.10.2013 4 z 5

Mé první setkání s Harrym Holem i Nesbem a nejspíš ne poslední...Čtyři z pěti proto, že Blomkvist a Sallanderová nasadili vysoukou laťku. Sněhulák je čtivý, nechybí napětí, akce ani mezilidské vztahy. Harry je sympaťák, i přesto, že není bezchybný a není vzorem dokonalého muže (i když v závěru knihy je to tak trochu superman :-D ).Vraha jsem poznala dost brzo, ale občas jsem se nechala zvyklat různými "zvraty" ve vyšetřování, rozhodně dám Nesbovi ještě šanci :-)

Mako123123
25.10.2013 4 z 5

Od Nesba je toto moja prvá a môžem so spokojnosťou prehlásiť že to bolo celkem GOOD. čítal som už síce viacero lepších krimi-detektívok od iných autorov (najmä od Michaela Connellyho) a zdielam názor s komentom od ,Vikomtka, že podobných krimi je už dosť (najmä s veľmi podobnou ba až totožnou zápletkou) ale inak som spokojný. Až do nejakej 300. strany som bol rozhodnutý tomuto dielu dať plný počet v hodnotení, no ten až príliš nahustený záver a zopár klišé ma od toho odradili. Páčilo sa mi najmä to prelínanie dejov- to čitateľa nútilo premýšlať o tom i mimo to a to ja mám veľmi rád.. ked môžem spolu s hl. hrdinom prežívať, dedukovať a sledovať kroky... Takže 4/5. ...budem čítať aj jeho dalšie... ;)

rapley
19.10.2013 3 z 5

Celkem dobře napsaná kniha.

Sapy
14.10.2013 4 z 5

Stejně jako všechny autorovi knihy, i Sněhulák překypuje napětím a nečekanými zvraty. Občas je těch zvratů na můj vkus až moc a příběh tak působí trochu uměle a neuvěřitelně. Ale stejně na konci jen sedíte s otevřenou pusou, protože "to by mě teda vážně nenapadlo, že Sněhulák je ...". Jo Nesbo je zkrátka mistr napětí.

Rousse
12.10.2013 5 z 5

Naprosto famózní, strhující, napínavé a dechberoucí čtivo, od kterého jsem se nemohla odtrhnout, až jsem ho přelouskala. Dle mého názoru nejzdařilejší ze série knih vydaných v češtině a už se nemůžu dočkat na Levharta.

LenkaKa
10.10.2013 4 z 5

Kniha je jednoznačně čtivá a napínavá, ale na mě až moc morbidní. Asi jsem staromilec a klasická detektivka se mi líbí víc, proto "jen" čtyři hvězdičky.

Pe3ček
06.10.2013 5 z 5

Pro mě zatím jednoznačně nejlepší detektivka tohoto autora (a hned za ní se drží Nemesis). Brilantní začátek i konec a překvapující odhalení vraha, se kterým mi Nesbo doslova vyrazil dech. Není co dodat, prosím více takových knih. :)
Recenzi včetně video upoutávky a rozhovoru s autorem najdete na mém blogu: http://blog.petrloukota.cz/2013/10/06/jo-nesbo-snehulak/

Loucillé
30.09.2013 5 z 5

Naprosto vynikající detektivka, brilantně napsáno! Určitě si od tohoto autora přečtu i další knihy.

Lindulinek
27.09.2013 5 z 5

Skvělá detektivka. Nesbo nezklamal. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

parmin
25.09.2013 5 z 5

Jak už bývá zvykem, v příběhu je několik zvratů. Napínavé do samého konce. Někdo píše, že mu bylo v půlce knihy jasný, jak to dopadne. Mně tedy určitě ne, ale od Nesba jsem toho zatím moc nepřečetl. Jediný můj problém byl v tom, že v příběhu bylo tolik postav, že jsem v tom měl chvílemi trochu zmatek.

aldo
25.09.2013 5 z 5

Moje první kniha od Joa Nesboho. Kniha která mě přivedla k detektivkám Harryho Holea. Čte se sama, dostal jsem z ní pořádnou dávku napětí a Nesboho silný konec. Rozhodně doporučuji všem, kteří se nebojí Sněhuláka stojícího před domem.

Blanchi
23.09.2013

Ten dej cloveka strhne na tolik, ze zapomina jist a spat. Moje prvni kniha od tohoto autora, už ted se tesim na dalsi...Severske pribehy jsou uplne jine a maji specialni \"dalsi\" rozmer....

Jitulka
23.09.2013 5 z 5

Moje první knížka od Nesba. Začala jsem číst a nechtěla jsem přestat. Donutily mě až pozdní hodiny (byla jsem schopná číst do 02:00 do rána). Knihu jsem přečetla za dva dny. První den jsem skončila u kapitoly, kdy našli sněhuláka v lese s ženskou hlavou. Bylo to noc předtím, než jsem se poprvé chystala začít s ranním během. Po divokých snech o tom, jak mě v lese někdo honí, jsem to vzdala a už je to měsíc, co se odhodlávám znovu.
V průběhu čtení začínáte tušit, kdo byl pachatel, ale vždycky vás zaskočí nějaká skutečnost nebo nový fakt, se kterým nepočítáte. A tak stále váháte. Je to zcela jasné až pár kapitol před koncem. Doporučuji.

kadgam
23.09.2013 3 z 5

Super kniha a super príbeh. Pre pravidelných čitateľov opakované klišé, detektív vrahom sa vyskytlo aj v iných jeho knihách ale neuberá napínavosti tejto knihy.

avalsoraj
22.09.2013 5 z 5

Zatím nejlepší detektivka, kterou jsem od autora četla.

mikesh
22.09.2013 5 z 5

uzasne

šipek
21.09.2013 5 z 5

Čím vice knížek jsem přečetl od tohoto autora , tím se mi více líbí.

VladkaBU
16.09.2013 5 z 5

... moje druhá kniha od autora. Od začátku do konce se mi líbila, i když to byl hotový horor. Sněhuláka si radši postavím v zimě vzhůru nohama :-) . Dávám nejvyšší počet hvězdiček.

turcmen
12.09.2013 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych četl knížku opravdu celou noc... Posledních 150 stran je v takovém tempu a tak napínavých, že jsem při čtení prakticky nemrkal. Pro milovníky kriminálek jednoznačně nezapomenutelné dílo.