Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7103 7103

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

kamýk
25.02.2014 5 z 5

Začala jsem Netopýrem a pokračovala Sněhulákem. Velká chyba! Knížky mají nenápadnou návaznost a tak je lepší číst je podle dat vydání originálu. Česky bohužel vycházejí napřeskáčku a to je škoda. Jak už tu kdosi podotkl i já chodila do postele podezřele brzy, abych si mohla číst. Žádná televize, žádné další aktivity, dokud jsem nebyla u konce. Pak jsem přečetla všechny další - Švábi, Nemesis, Pentagram, Spasitel a Levhart. Ty už pěkně chronologicky. Bezva čtení na dobu, kdy je brzy tma :-).
Už se těším na další knížku, má se jmenovat Přízrak - vyjde letos. V hlavní roli opět H. Hole.

iva23
24.02.2014 2 z 5

Anotace mě nadchla, ale byla jsem zklamaná. Nevadilo mi, že knížka končí.

Joujalicka
22.02.2014 5 z 5

Strhující čtení a velice dobře propracovaný příběh. Doporučuji všem fanouškům kriminálního čtení.

Elisa.Day
22.02.2014 5 z 5

Proč u nás krucinál Nesbø nevycházel už v době, kdy jsem ještě neměla děti??? :-) Takhle jsem knížku četla týden místo dvou dní... Podezřele často jsem chodila na záchod, podezřele dlouho jsem zůstávala v koupelně a podezřele brzy jsem si večer chodila lehnout... Mělo to šmrnc, mělo to spád, vždycky bylo jasné, kdo Sněhulák není (vždyť do konce zbývá ještě tolik stránek!), ale nikdy, kdo to teda vlastně JE? Bylo to moje první setkání s Harrym a určitě ne poslední (Proč jen mám narozeniny až v září? To zas budu muset za ty knížky utrácet já... :-).

lucije87
19.02.2014 5 z 5

Bavilo mě to moc! Čtu knihy o HH v pořadí podle roku vydání originálu a přijdou mi čím dál lepší.

Petrush.kaa
19.02.2014 5 z 5

Jako první musím vyzdvihnout literární talent autora. Sněhulák je hodně dobře napsaná knížka, která mě na první stránce vtáhla a na konci pustila s lítostí, že už je konec. Scény, kdy Sněhulák vraždí, mi běžely před očima, cítila jsem chlad. To je to, proč stojí za to číst knihy. Neříkám, že by se autorovi nedalo nic vytknout - chvílemi trošku překombinované a konec jak amerického thrilleru, ale protože mi Henry během knihy přirostl k srdci, autorovi to odpustím.
Ačkoli detektivky zas až tak moc nečtu, tak po přečtení Sněhuláka, hodnotím autora jako jednoho z nejlepších autorů detektivek současnosti a doufám, že si názor potvrdím i jeho dalších knih.

Marie F.
19.02.2014 2 z 5

Kombinoval, až překombinoval. Bylo to odhadnutelné a žádné překvapení se nekonalo - už po přečtení anotace se dalo typnout, jak to dopadne. Žena a dva muži - klišé:-( Zklamalo mě to, protože vím, že ho lidé chválí a jsou z něj unešeni. Já tedy nebyla. Sněhulák dobrý motiv, ale ve finále tam ani být nemusel, byl tam jen pro efekt. A pokud se nemýlím, tak tady autor prozradil vraha z první knhy (tu jsem nečetla). Na zadek jsem si nesedla a mrzelo mě, že je to tak průhledné

JackieSan
19.02.2014 5 z 5

Většinou se do bestselerů nepouštím. Možná právě proto, že od nich očekávám, něco, co nedostanu. Ale už párkrát jsem neodolala a jinak tomu není ani u Sněhuláka. Je to moje první knížka od Nesboa a jsem z ní nadšená! Harry Hole je na první pohled nesympatický ožrala ale i to splnilo svůj účel a jako většina čtenářů jsem si ho prostě zamilovala. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších knih!

Jamate2
13.02.2014 5 z 5

Moje první knížka od Nesba a opravdu povedená, napínavá až do samotnéího konce

Dixinka
09.02.2014 5 z 5

Drama až do poslední stránky. Tuto za sebe knihu hodnotím jako nejlepší. Opravdu krásná zápletka, děj napínavý a rozuzlení nečekané. Super! Doporučuji!

Valyk
09.02.2014 5 z 5

.....akorát, uznejme, vrah měl vcelku legitimní motiv.

mařinka.vonná
07.02.2014 2 z 5

Dobře napsané, líbí se mi styl autora, když do knihy vkládá jednotlivé vizuální obrazy a vyvolává dojem filmovosti. Ovšem ke konci těch zvratů bylo už přespíliš a místy mi to přišlo trochu plytké a slabé. Jak tady někdo píše, vrah se dá celkem snadno odhadnout. Též mi vadila překombinovanost. Váhám mezi hodnocením 2 a 3.

anoti
06.02.2014 5 z 5

Sněhulák mě zatím zaujal ze všech dílu nejvíce.Nemám mu co vytknout.Skvěle propracované, pro mě zatím to nejlepší od tohoto spisovatele.Byla jsem nadšená.

Manyna
05.02.2014 5 z 5

Moje první seznámení s Harrym, které přečilo mé očekávání. A stejně tak, jako se to povedlo mistru Kingovi, díky němuž mi nahání klauni husí kůži, tak stejné pocity zažívám, když vidím venku postaveného sněhuláka.

Jitush
04.02.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nějak nemohla začíst, ale po zhruba padesáti stránkách jsem se nemohla odtrhnout. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla, protože se teď konečně můžu jít taky v klidu najíst a něco doma udělat. Sněhulák mě prostě nikam nepustil. :)
Moje první kniha od Nesba a snad ne poslední.

Ignis
01.02.2014 4 z 5

Upřímně nechápu to nadšení, osobně mě Harry Hole, až tak k srdci nepřirostl. Ale je pravda, že se to četlo dobře. Chvílema to bylo i napínavý. Občas trochu překombinovaný. Ale co mě namíchlo, bylo to evidentní vyslepičení čtenáři kdo je vrah, ještě než na to přišel detektiv. Ne že bych vraha nepodezdřívala už před tím, ale je rozdíl si říkat, že by to byl... a mít to vykecané (byť náznakem) přímo od autora. Nemám ráda, když to vím a jen sleduju jak se k tomu pomalu sune i vyšetřovatel. Chci být překvapená, říct si týjo, to mě nenapadlo (anebo aspoń tak přece jsem měla pravdu).

Marika Vanova
31.01.2014 4 z 5

Tak jsem to dočetla, mohlo by to být i kratší. Chvíli se mi to nějak táhlo, byla jsem zmatená z nespočetně norských ( pro mě nezapamatovatelných) jmen. Ale końec byl strhující, napínavý a pro mě dobrý. Moje 1. kniha od Nesba.

dzejbi
28.01.2014 5 z 5

Sněhulák je první kniha z pera Joa Nesbøho, kterou jsem četl. Musím přiznat, že mě naprosto pohltila a už teď mě mrzí, že jsem raději nezačal prvním případem svérázného vyšetřovatele Harryho Holea.

Děj je spletitý s velkým množství postav, jejichž charaktery jsou mimochodem precizně vykresleny. Doporučil bych dělat si při čtení poznámky, jelikož některé názvy a jména postav (alespoň mně osobně) ne a ne vlézt do hlavy.

Kniha má přes 500 stran, které ale uběhnou relativně rychle. Hlavně druhá půlka náramně odsýpá.

PeDominika
28.01.2014 5 z 5

Zhltlé za dva dny. Dlouho jsem se na tuto knihu těšila, nezklamala.

Jajulle
28.01.2014 3 z 5

Čtu tady ty komentáře níž a nějak nemůžu pochopit, co na té knížce bylo tak skvělého. Četla jsem ji asi 3 týdny, mohla se ukousat nudou a těšila jsem se až to dočtu a zaměřím se na něco záživnějšího. Kniha byla podle mně nuda, taková bez šťávy. Až někde po straně 400 mně zaujala a konečně jsem se začetla, ale bohužel to už byl konec. Moje druhá kniha od tohoto autora a bohužel moje druhé zklamání a jak jsem řekla, nechápu to nadšení níže, bohužel...