Sochař smrti

Sochař smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433444/sochar-smrtiAJfVVK-BzZ-.jpg 5 2648 2648

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , BB art

The Death Sculptor, 2012

Medunkavera
06.01.2022 2 z 5

Na mě příliš brutální. Nedočetla jsem.
Knihu jsem zkusila jen proto, že na to bylo tolik ohlasů.
(no..mohlo mě to napadnout, už když jsem viděla tu obálku)

KatarínaK.
05.01.2022 3 z 5

Trochu mám problém, že se mi za poslední rok dostalo do rukou hned několik opravdu skvělých knih a teď mám problém s hodnocením jiných. Proto nemůžu Sochaři smrti dát více než 3,5*. Ale aby jsem byla férová v rámci žánrů detektivní thriller a "odpočinková"
kniha, to bylo dobré. Rozhodně čtivé, napínavé. Občas ráda sáhnu i po takové knize a k Robertovi Hunterovi se po nějaké době jistě vrátím.

Smiley96
05.01.2022 5 z 5

Kniha od knihy pořád lepší a lepší. Napínavé od začátku do konce. Super.

Rihatama
05.01.2022 5 z 5

Los Angeles jsem navštívila v roce 2007. Nejspíš už vypadá jinak. Některé věci, třeba jako Hollywood nebo zločin, asi ale zůstávají konstantní a detektivové Hunter a Garcia tak mají podnětné a zajímavé pracovní prostředí. Ani tentokrát Carter nezklamal, právě naopak, a na brutalitě (na jejímž popisu si dává obzvlášť záležet) snad ještě přidal... Zločiny sériového vraha jsou rovněž opět promyšlenější a morbidnější než v předchozích případech a rozhodně nejsou snadno odhalitelné. Stínová hra s lidskými "artefakty" představuje nejen hádanku a klíč k "řešení", ale i velmi zajímavou zápletku. Carter je nebývale nápaditý. Teď taky chápu nutnost Hunterova IQ přesahujícího měřitelné hodnoty :-). Každá jednotlivá postava je dokonale propracovaná, má svou historii, povahu a důvody ke svému konání. A že se jich tam objevuje nemálo. Slabší povahy nejspíš některé části Sochaře smrti s radostí přeskočí, sochaře však mohu jenom doporučit. Kdo ještě nečetl, neváhejte vstoupit do Carterova smrtícího pekla.

Kačí1169
02.01.2022 4 z 5

Chris Carter je jeden z nejlepších autorů, které znám. Kniha je napínavá od začátku do konce.

ArwenAragorn
01.01.2022 4 z 5

80%
Možný SPOILER!
Thriller znovu přečtený po čtyřech letech a opět jsem spokojená. Opět velice čtivé, napínavé, má šokující pointu i rozuzlení. Jen ty skryté symboly - stínové obrázky - mi přišly až moc komplikované. V tom souhlasím s mým předešlým hodnocením. Na rozdíl od předešlého hodnocení se mi naopak vrah tentokrát zdál uvěřitelný. Vysvětlil by mně ale někdo tu postavu mechanika? To jsem skutečně nepochopila.
Doporučuji!

pch1976
28.12.2021 2 z 5

Skvěle napsáno, čtivé, bohužel děj mi nic moc neříkal, celá myšlenka způsobu vraždění mi nesedla. A závěr.....především osoba vraha bylo veliké zklamání.

cipperka
25.11.2021 5 z 5

Tak tohle už i na mě bylo trochu moc, že jsem si musela dát větší pauzu před jeho další knihou.

knihomolkadorfa
19.11.2021 5 z 5

Audiokniha a opět naprosto skvělý Carter !

Ďumbierka
18.11.2021 5 z 5

Tak tento Carter ma veľmi milo prekvapil a ja som nadmieru spokojná s príbehom, zápletkou a aj koncom.
Wau. Nečakala som to a aj preto to bolo skvelé.

Nočný lovec od tohto autora ma tak nenadchol a boli tam pre mňa rôzne momenty, kedy to škrípalo a chcela som knihu odložiť.

Tu nie.
Tu som si užívala každú kapitolu ako čitateľ, dábateľ a detektív v jednom.
Bavili ma aj tie akčnejšie pasáže a aj tie , ktoré mali tak trochu vyplniť priestor.
Všetko bolo tak, ako má byť.

Príbeh nášho zločinca/vraha v knihe nám opäť ukáže, čo vie aký moment u mnohých spustiť, čoho je kto schopný a my to len sledujeme a máme o čom premýšľať.
Čakala som na to PREČO celú knihu a keď sa to začalo postupne odkrývať, tak som len kukala, že fúha…

Robert Hunter a Garcia nesklamali, skvelá dvojka, dohadzovanie priateľky Hunterovi :) :) a jemná rekapitulácia ich života, to všetko bolo tak akurát a nerušilo ma to.

Alice, postava v knihe, ktorej meno autor vybral spomedzi základne fanúšokov jeho románov, to bolo tak milé.
Osviežilo to celý príbeh a Alice mi bola veľmi sympatická.

Spokojnosť a na tento jesenný čas, presne takéto detektívky môžem, aj keď teda počasie v knihe mali úplne opačné :D nám tu pomaly mrzne a tam sa potili…

whiolet
28.10.2021 5 z 5

Tohle se prostě fakt dobře četlo.
Příběh gradoval pořád víc s každou další stránkou a ačkoliv jsem se opravdu snažila zapojit mozkové závity i fantazii dohromady vraha jsem neuhadla ani náhodou!
Hunter i Garcia neuskuteční sympataci a celkové rozuzlení naprostá pecka.
Já jsem rozhodně spokojená :)

Kanimůra2
22.10.2021 5 z 5

i přes krutost, kterou v detektivkách zrovna neupřednostňuju, musím říct, že kniha je skvělá. Má to spád, dobře se čte. Překvapivý závěr. Těším se na další

mirinda973
21.10.2021 4 z 5

Skládám obdiv k autorově fantasii. Buď je naprosto geniální a nebo skrytý maniak:o)
Jako tohle vymyslet a zkombinovat už chce fištróna. I tento díl má laťku hodně vysoko, nechybí napětí, akce a nakonec samozřejmě nečekané rozuzlení. Možná v tomto případě by méně bylo více. Kniha přece nemusí být skvělá jen tím, že na závěr musíte šokovat. Trošku mě vadilo, že směr k pachateli, kterým se děj původně ubíral, byl potom ukončen jen pár větičkami a vlastně se rozplynul.
Poslouchala jsem audioknihu a přiznám se, že mi Jakub Saic úplně nesedí. Obzvlášť mi vadí jeho parodování hlasů postav zejména žen

Bybyla
18.10.2021 4 z 5

Tak si ty "carterovky" dávám jednu po druhé a jo, baví mě...až na pár detailů. Ještě asi nikde jsem se nesetkala s takovým nadužíváním tak pitomého slova jako je slovo anžto a přestože všechny postavy Carterovi "věřím", tak kapitána je mi krajně nesympatická! S tou svojí rádoby drsností a vulgárností mi přijde směšná...to mě malinko ruší.

smejkalova.m
16.10.2021 5 z 5

Jedním slovem : PARÁDA. Jestli to bylo podle skutečnosti, aspoň v něčem, tak absolutně nechápu.. a pokud si to Carter vymyslel, tak zase klobouk dolu :)

Ira13
11.10.2021 5 z 5

Ježkovy voči - co to zase bylo? Cartera si musím dávkovat a ač mám všechny jeho knihy - dávám si od nich přestávku. Pořád žasnu, co dokáže vyprodukovat.
Tady jsem si myslela asi už na straně 90, kdo za tím vším asi bude - omyl.... Díky tomu, že jsem nemocná, zhltla jsem knihu za jediný den, nešlo odložit Napínavé, neskutečné, promyšlené...

katka134
10.10.2021 5 z 5

Audiokniha, opět skvěle načtená Jakubem Saicem.
Napínavý a drsný příběh s nečekaným rozuzlením.

dvalachova
08.10.2021 5 z 5

Kniha byla zase skvělá! Carter prostě umí.

Avila
08.10.2021 5 z 5

Opět neskutečná jízda.... Zase skvěle napsaná kniha, drsné, napínavé no prostě čtivé....
Budu se opakovat ale fakt nechápu kam na to ten Carter chodí....
A musím říct že jsem opět neuhádla vraha a tentokrát mi odhalení jeho identity opravdu vyrazilo dech.... A částečně jsem i chápala pohnutky které ho vedly k takovému jednání..... Když vyšel najevo celý jeho příběh.

Domulenka
03.10.2021 5 z 5

Kniha Sochař smrti mě opravdu brala dech, to to byl velice povedeny díl...
asi tady nebudu opakovat ,že vraždy byly něco neuvěřitelného, autor má opravdu fantazii a nebo zkušenosti(z nějakých procesu)
No i když sem si vědoma toho že vraha ve velké většině známe, stejně se mi to opět ne povedlo a to dělá spisovatele výjimečným a takto to má bít. .. opravdu doporučuji ...