Sochár smrti

Sochár smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453947/bmid_sochar-smrti-58M-453947.jpg 5 2573 2573

Robert Hunter série

Bývalého prokurátora štátu Kalifornia niekto zabije a rozštvrtí v jeho vlastnom dome. Detektíva Roberta Huntera z losangeleského oddelenia lúpeží a vrážd však oveľa väčšmi šokuje vizitka, ktorú vrah zanechal na mieste činu - bizarná krvavá socha vytvorená z častí tela obete. Hunterovi je od začiatku jasné, že vrahov výtvor má nejaký skrytý význam, ale čím intenzívnejšie sa ho snaží nájsť a pochopiť, tým viac mu uniká. Isté je len jedno - vrah prostredníctvom sochy komunikuje s políciou. Ale prečo? Vysiela ňou azda nejakú správu? Poskytuje kľúč k riešeniu? Alebo sa s nimi iba pohráva ako mačka s myšou? Po niekoľkých dňoch sa objaví ďalšie rozrezané telo a pri ňom ďalšia ohavná socha. Medzi obeťami však nie je žiadna očividná spojitosť a vyšetrovanie sa dostáva do slepej uličky. Hunter so svojím parťákom Garciom sa odhodlane vrhajú do nerovného súboja so zlom, ktoré sa nezastaví pred ničím. Podarí sa im včas poskladať správne všetky dieliky skladačky a chytiť najsadistickejšieho vraha, na akého doposiaľ narazili, skôr než zabije a zohaví ďalšiu obeť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Aktuell

The Death Sculptor , 2012

Evkae36
01.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Od půlky knihy, možná i dřív se detektivové honí za určitou osobou, kterou pokládají za vraha, pátrají hluboko do minulosti, nenacházejí žádné souvislosti...a nakonec je všechno jinak. To rozuzlení mi přišlo zvláštní, škoda toho, že se čtenář nedozvěděl spoustu detailů, které by ho samotného dovedly také k vrahovi. Sice ten závěr byl překvapivý, ale víc se mi líbí, když můžu pátrat s nimi spojovat si souvislosti a hledat tu pravou osobu a důvod.

Havrdak
29.01.2021 4 z 5

Další pěkná detektivka. Zápletka tohoto dílu byla velice originální... akorát mi chybí vysvětlení s mechanikem... to mi prostě nesedí.

irca3468
22.01.2021 4 z 5

Na mě teda už trochu brutální, ale hlavní hrdinové byli sympatičtí, děj plynul. Závěr byl překvapivý.
Sáhnu i po dalších autorových knihách.

Kristi_čte
20.01.2021 5 z 5

Opět další skvělý počin od Chrise Cartera. Mám dojem, že pokud se vám od něj líbí jedna kniha, budete milovat i ty další. Alespoň já to tak rozhodně mám.
Opět setkání s detektivem Robertem Hunterem, opět zajímavá a brutální série vražd a velmi zajímavý konec.
Jeho knihy mě prostě nikdy nezklamou.

kristyna7552
18.01.2021 4 z 5

(SPOILER) SPOILER!!!

Jen mi prosím někdo vysvětlete, protože v knize to není, jak se mohla vražedkyně vydávat za mechanika? Převlékla se za muže? A pak oběti prostě odtáhla? Nějak se mi nechce věřit tomu, že by žena jen tak odtáhla toho psychologa zpátky do jeho kanceláře ve čtvrtém patře, dobrovolně ale pravděpodobně nešel. A střelné zbraně přece neměla v oblibě... Byla bych fakt ráda, kdyby se někdo podělil o svoji teorii. Dík

Jinak k hodnocení knihy: je to stále jako přes kopírák, ale stále mě to baví. Ráno otevřu knihu na první straně a než se naděju, je půlnoc a já mám dočteno. Ale doufám, že v dalším díle Carter trošku pozmění sled událostí a přidá něco nového. A jinak musím pochválit to morální dilema na konci. Vlastně s vražedkyní soucítíme, lhali jí celý život, a její "otec" vlastně zabil její pravou matku... Co měla dělat, když by jí ani policie nepomohla? Ale nebýt Huntera pravděpodobně by chytli nesprávného...

Paja11.11
14.01.2021 5 z 5

Chris Carter opět nezklamal. Další skvěle promyšlené vraždy. Tak brutální, kdy až mrazilo a nastal nepříjemný pocit. Nelze nic vytknout, jen mi chybělo pohroužení se do soukromí Huntera a Garcii, ale věřím, že to přijde v dalších dílech.

cadic
14.01.2021 4 z 5

4. Kniha s Hunterem a Garciou. Celkove asi nejslabsi a opakujici se sablona pribehu. Neni to spatne ale za pulkou jsem uz tak nejak vedel co a jak

Martha725
12.01.2021 2 z 5

Trošku slabší ze seznamu jeho knih.

Kočičáci
01.01.2021 4 z 5

Ze Sochaře smrti jsem tentokrát celkem rozpačitá. U Cartera jsem už si sice zvykla na brutalitu, ale ovšem také i na preciznost vyšetřování, což si jeho thrillery protkané sériovými vraždami stoprocentně zaslouží. Bohužel jsem ve vyšetřovacích procesech tentokrát našla několik pochybení a nedovysvětlení, které mi kazily celkový dojem jinak výborného čtení. Hunter s Garciou patří mezi moje oblíbence, protože mezi soudobými detektivy patří mezi ty normálnější a nezatížené tunou přídavných problémů v podobě alkoholu, léků, psychóz a podobných nešvarů...
Těším se na další díl :-)

olívoil
31.12.2020 5 z 5

klasicky skvělý příběh..........jen nikdy nechápu, kdo je vrahem a jaké má důvody.........brutalita jiná než v předchozích příbězích..........jedním slovem : SKVĚLÉ

kokos1
28.12.2020 5 z 5

Krátké kapitoly zvyšují napětí. Vyšetřování popsané do detailu. Baví mě to.

Melodiel27
28.12.2020 4 z 5

Super, nezklamalo opet!

boeink
11.12.2020 4 z 5

Ne, že by se mi Sochař líbil míň, než předchozí díly. Ale je to tak nějak pořád podle stejného vzorce: zohavená mrtvola (víc mrtvol), vedoucí k vrahovi, který má k činům motivaci vyrovnat se s tak s minulostí. Čte se to fakt dobře, takže jsem v očekávání, jestli mě Carter v příštím díle nějak překvapí.

Madax
09.12.2020 3 z 5

Už jsem přečetl celkem dost knížek od pana Cartera, a jelikož jsou si všechny podobné jako vejce vejci, tak se tento komentář vztahuje na většinu z nich. V úvodu je vždy nalezena mrtvola, kterou má na svědomí obzvlášť sadistický pachatel. Pan Carter se vyloženě vyžívá v líčení nejrůznějšího mučení a hyzdění. Geniální detektiv Hunter a jeho parťák Garcia dělají co můžou ale pachatel je pokaždé také geniální, nepolapitelný a nejen že jim uniká, ale také rozšiřuje řady svých obětí. Nakonec se ukáže, že je jím někdo, s kým jsme se v příběhu už setkali, ale nikdo by to do něj neřekl. Zatím to tak skoro pokaždé bylo. Nemyslím si, že by se Carter měl do budoucna změnit - jeho neustále opakovaný model funguje a člověk aspoň ví, co od jeho knížek čekat. Jako oddechovou literaturu může doporučit, jak Sochaře smrti, tak ostatní. Je víceméně jedno, kterou knížkou začnete Cartera číst - všechny mají uzavřený příběh a nijak na sebe nenavazují (zatím).

sramkovamichala
05.12.2020 4 z 5

Díl od dílu napínavější. Překvapivý závěr. Za mě super.

Arsi007
03.12.2020 4 z 5

Způsob vražd, vyšetřování, rozuzlení.. to vše bylo opět na plný počet hvězdiček. Co mě ale zas a znova vytáčelo (a už mi to opravdu leze krkem) je dělání ze čtenářů blbce. Nezlobte se na mě, ale že vyšetřovatel vražd Garcia neví co je Roschachův test to je už na pováženou. A to všechno jen kvůli tomu, aby autor vyzdvihl Huntera a ukázal, že on to ví a objasnil tak čtenářům co to je. Podobných situací tam bylo nespočet. Přitom by stačilo kdyby vysvětlení nevkládal autor do úst postavám, ale psal je mezi řádky. O neustále naštvané, arogantní a protivné kapitánce raději nemluvě. Obrovským osvěžením byla konzultantka Alice.

IG: @hanybooks

Welinie
02.12.2020 5 z 5

Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia se obětí tvoří jakési skulptury s významem, které se se svým týmem snaží vyřešit. Jako posilu k sobě přijmou na doporučení skvělou ajťačku Alici, která se s Robertem zná už dávných dob. Najdou k sobě i po tak dlouhé době cestu?
Od první stránky se kniha nese v duchu příjemného napětí. V detailech je příběh často nechutný a velmi realisticky popsaný.
Zde má knížka vysoké hodnocení a myslím si, že právoplatně. Další díl na sebe nenechá dlouho čekat.

Krchnaida
02.12.2020 5 z 5

Ohavnost vražd, opět úžasné nasazení detektivů. Konec překvapil, pecka námět! (Kam na to ten Carter chodí? :-D )

petraj30
20.11.2020 5 z 5

Jak je vidět, tak mě Chris Carter nepřestane překvapovat. Ten popis, no....je to ještě horší. "Velebnosti, jdu blejt":-)
Ale i přesto tam bylo těch vražd málo. Tedy alespoň podle mě. Pořád jsem čekala větší počet obětí, abych dostala nějaké odpovědi.
Byla jsem do četby hodně zabraná a než jsem se vzpamatovala, tak jsem četla jméno vraha a spadla mi čelist. To bych neřekla ani omylem. Spíš se ptám: "A to jako vážně?"
Ale chápala jsem, proč to vrah dělá a proč to všechno muselo být, já bych se asi nezachovala jinak, jen si nejsem jistá svým výtvarným uměním a aranžováním :-). Ale bylo mi to moc líto.
Další geniální případ, jeden lepší než druhý. Je velká škoda, že pan Carter nevydává knihy měsíčně. Ty knihy mohou sloužit, jako docela dobrý návod:-):-) Ale už mi pomalu dochází, musím si je šetřit.
Bylo to vážně skvělé. Nevěřím, že mě autor zase něčím nepřekvapí:-)

genie
15.11.2020 4 z 5

Ještě zvrácenější vražedná díla než v předchozích částech. Ale rozhodně opět oceňuji způsob vyšetřování dokonalého Huntera a jeho kolegů a to, kam nás svými kroky postupně vedou až k překvapivému odhalení. Uvažuji však nad tím, jak to "prakticky" ten vrah mohl zvládnout. No nevím ...