Sochár smrti

Sochár smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453947/bmid_sochar-smrti-58M-453947.jpg 5 2577 2577

Robert Hunter série

Bývalého prokurátora štátu Kalifornia niekto zabije a rozštvrtí v jeho vlastnom dome. Detektíva Roberta Huntera z losangeleského oddelenia lúpeží a vrážd však oveľa väčšmi šokuje vizitka, ktorú vrah zanechal na mieste činu - bizarná krvavá socha vytvorená z častí tela obete. Hunterovi je od začiatku jasné, že vrahov výtvor má nejaký skrytý význam, ale čím intenzívnejšie sa ho snaží nájsť a pochopiť, tým viac mu uniká. Isté je len jedno - vrah prostredníctvom sochy komunikuje s políciou. Ale prečo? Vysiela ňou azda nejakú správu? Poskytuje kľúč k riešeniu? Alebo sa s nimi iba pohráva ako mačka s myšou? Po niekoľkých dňoch sa objaví ďalšie rozrezané telo a pri ňom ďalšia ohavná socha. Medzi obeťami však nie je žiadna očividná spojitosť a vyšetrovanie sa dostáva do slepej uličky. Hunter so svojím parťákom Garciom sa odhodlane vrhajú do nerovného súboja so zlom, ktoré sa nezastaví pred ničím. Podarí sa im včas poskladať správne všetky dieliky skladačky a chytiť najsadistickejšieho vraha, na akého doposiaľ narazili, skôr než zabije a zohaví ďalšiu obeť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Aktuell

The Death Sculptor , 2012

Andynka
22.07.2020 4 z 5

Další super díl!
Plný napětí, kdy vás kniha celou dobu vede k určitému konci a stejnak se nakonec vše změní. Super... tyhle zvraty miluji. A vůbec nechápu, kde autor bere tolik inspirace. Protože každý díl je opravdu originální. A dokáže do příběhu dostat úplně vše, co já vyžaduji.
Co mi ale stále leze na nervy, je slovíčko anžto, které se začalo objevovat od minulého dílu. A to slovo tak moc nesedí do toho textu, že vás dokáže dokonale rozčílit... Zde ho bylo méně než v minulém déle, tak snad od dalšího ho překladatel úplně vynechá.

ydnac
16.07.2020 5 z 5

Proč musíme jíst,pít a spát a ještě mezitím se zdržovat v práci, když člověk nutně potřebuje číst knihy od Cartera :-) hernajs je to fakt mistr,tentokrát jsem vraha opravdu netušila a uz podruhé se mi stalo,že jsem na konci soucitila s vrahem.Miluju to napětí ve kterém nás autor drží a za mě už překonal všechny ostatní autory od kterých čtu detektivky nebo thrilery :-)

Lavender756
15.07.2020 3 z 5

Bohužel, mě tento díl nezaujal. Bez akce a napětí, příliš se vše opakovalo, ty ohavnosti navíc byly celkem k ničemu, protože výsledku se detektivové dopracovali jinak. Nejslabší Hunterovka.

janastok
15.07.2020 5 z 5

Opět skvělé. Stala jsem se regulérní závislačkou na této sérii. Vím, že je to účelově brutální, stavba příběhů stále stejná, často překombinované, ale neskutečně mě to baví. Začínám řešit kardinální otázku: co budu proboha číst, až sérii dokončím?

sgjoli
03.07.2020 4 z 5

Bohužel hned v úvodu musím napsat, že cítím lehounké zklamání. I když v rámci žánru je Sochař smrti stále více než solidní počin, tak v rámci knih Chrise Cartera zatím pro mne nejslabší kniha.
Pravda, je to pořád velmi čtivé, Robert a Carlos jsou úžasňáci a bavila mne i ta kolegyně Alice, která jim v této knize pomáhala s vyšetřováním. Nicméně provedení vražd bylo na můj vkus až moc složité a překombinované - až moc tlačené na pilu ve snaze šokovat. Pro mne to bylo už asi za hranou toho, co mne dokáže nějak pohltit. Spíš jsem si říkala, jestli ta neuvěřitelná složitost modu operandi je vysloveně nutná.
Pravdou sice je, že ten konec to dost napravil, protože řada věcí se tu vysvětlila. Ten konec mi tu "chuť" a moje hodnocení trochu spravil. Ale bohužel je faktem to, že jsem se párkrát přistihla, jak mám nutkání přeskakovat, což se mi u Cartera ještě nestalo. Ale v sérii samozřejmě budu pokračovat. Každopádně po třech pětihvězdičkových dílech nyní hodnotím slabšími čtyřmi hvězdami.

Martiiiik
02.07.2020 5 z 5

To byla zase jízda :-D Carter jak má být :-) Tentokrát musím uznat, že jsem téměř do konce netušila, kdo je vrah :-D Zase skvěle čtivé, žádná nudná místa, nedalo se odtrhnout.. :-) A musím konstatovat, že knihu od knihy Carter navyšuje brutalitu a hrůzu.. Už teď jsem zvědavá, co bude v další knize :-)

Madi
01.07.2020 4 z 5

Klobouk dolů před autorovou fantazií. Takovýhle způsob zabití by mě fakt nenapadl...a kdo je vrah vlastně taky ne.
SPOILER: stínohra mi přišla přitažená za vlasy, jakože spolíhat na to, že si toho vyšetřovatelé všimnou?

Kami33
30.06.2020 4 z 5

Napínavé jako vždy. Jen mě mrzí, že Garcia během celého vyšetřování téměř vůbec nepřispěl. Je mi ho trochu líto, být neustále ve stínu geniálního Roberta Huntera. Doufám, že v příští knize trochu zabere :-)

careras.c
28.06.2020 5 z 5

dobře napsaná kniha...čtěte, oplatí se...

alibaba72
27.06.2020 5 z 5

Chris Carter opět nezklamal, to se čte jedním dechem... teď si dám nějakou pohádku a pustím se do dalšího případu detektiva Roberta Huntera.

Kalina
18.06.2020 5 z 5

Co dodat? Čtenář, který snese trochu, no trochu víc brutality, tak se od knížky neodtrhne. Chris Carter umí udržet napětí, pozornost čtenáře a skvělé zakončení příběhu.

NicaCola
17.06.2020 5 z 5

Opět nemám slov... ♥️

adulik23
13.06.2020 5 z 5

Zase raz som do poslednej chvíle nemala ani len tušenie kto je vlastne vrah... super kniha, zaujímalo by ma, kde chodí na tie nápady... teším sa na ďalší príbeh

Adýsek69
03.06.2020 5 z 5

Opět další dechberoucí knížka. A hned sahám po dalším dílu.

Sofós
30.05.2020 5 z 5

Tak nám autor opět přitvrdil. Brutalita pachatele je zase o stupeň výš než v předchozím díle. Carter si dává nesmírně záležet, aby byl velmi popisný a zprostředkoval čtenáři patřičně děsivý zážitek. Napětí je hmatatelné, děj má spád, zkrátka paráda. Skvostně zvrácené :-)

nikiss76
29.05.2020 4 z 5

Další skvělý díl se sympatickou vyšetřovatelskou dvojicí detektivů, kteří vyšetřují další brutální vraždy a hledají sériového vraha. Když už si člověk po přečtení několika dílů myslí, že nic surovějšího už přijít nemůže, tak zjistí, jak šeredně se může splést.
Já jsem vraha neuhádla dopředu i když jsem nějaké tipy měla. Trošku mi zde chybělo dovysvětlení některých spojitostí a detailů. Malinko mi to přišlo nedotažené a mrzelo mě, že Garcia se na můj vkus málo zapojoval do celého dění.

Každopádně autorova tvorba mě velmi baví a určitě si přečtu i další knihy.

HockeyGirl
27.05.2020 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Cartera, přečetla. A byla jsem mile překvapena. Určitě si ještě od něj něco přečtu, protože se mi jeho psaní opravdu líbí, vtáhlo mě do děje a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Navíc jsem ani nevěděla, kdo je vrah. Opravdu jsem ani na chvilku netušila, kdo to je. A to je úžasné, protože jsou knížky, kde třeba vraha tušíte, máte nějaké postavy, které by to mohly být, ale tady vůbec. Rozhodně dávám 5*, protože jsem si ze čtení "sedla na zadek". Navíc je fajn, že Carter má sice další knížky, ale nemusím je číst po sobě, nenavazují na sebe, takže to je taky plus. ;)

Seabeast
27.05.2020 5 z 5

Sérii s detektivem Robertem Hunterem a jeho parťákem Carlosem Garciou čtu hezky posloupně a zrovna Sochař smrti mě po prvních třech dílech velmi nadchl! Přestože má v kontextu Databáze vysoké hodnocení přesahující devadesátku, tak je z nějakého důvodu na posledním místě v objektivním hodnocení série. Pro mě ale z nepochopitelného důvodu, protože se kvalitou přiblížil k vynikající prvotině Dvojitý kříž a řadím jí k těm nejlepším "Carterovkám". Ano, šablona příběhu je opět podobná, ale příběh zase nedá vydechnout až do úplného konce. Nevím, jak to ten Carter dělá!

Arlienen
25.05.2020 4 z 5

Sochař smrti je moje třetí kniha od C. Cartera. Musím říct, že příběh našeho vraha - Sochaře byl dost působivý. Chápu, proč zabíjel a bylo mi ho svým způsobem líto.
Autor to opět geniálně vymyslel a já se těším na další knihu o Hunterovi.

ŠevčaMadVR6
22.05.2020 5 z 5

Jediné co mi na Hunterovkách vadí, je ten rychlý konec... Jinak opět skvělé čtení.