Soudné sestry

Soudné sestry
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285796/bmid_soudne-sestry-TmT-285796.jpg 5 1832 1832

Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se najednou dějí nepředstavitelné věcí, neboť do královské politiky se zamíchaly tři místopřísežné čarodějky – Bábi Zlopočasná (ta z Čaroprávnosti) a její dvě kolegyně z magického sdružení. Bojují totiž o to, aby na trůn dosedl ten správný král... Příběh, ne nepodobný Macbethovi, se točí okolo tří čarodějek: Bábi Zlopočasné, Stařenky Oggové, stařešiny rozsáhlého klanu Oggů a majitelky nejhorší kočky na světě (Silvera), a Magráty Česnekové, věřící v nefunkční okultní předměty. Z krále Lancre Verence se stane duch poté, co ho zavraždí jeho bratranec Lord Felmet. Jenže Felmetova krutovláda se třem místním čarodějkám nelíbí a znovu se snaží dostat na trůn pravého krále, Verencova syna Tomjana. (Toho po vraždě Verence ukryjí v kočovné společnosti trpaslíka Mášrechta i s královskou korunou.) Protože ale neví, jak se zbavit vévody Felmeta a jeho manžeky, posunou čas v Lancre o patnáct let dopředu, aby mohl mladý Tomjan vznést požadavky na trůn…... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

Wyrd Sisters, 1988

Verrrunka
07.08.2013 5 z 5

"Cítila strašnou touhnu klít, znala mnoho kleteb. V tomto směru byla Dobračka Sejkonopná velmi vynalézavá. Dokonce i stálí obyvatelé lesa si zvykli raději kolem jejího domku proběhnout co nejrychleji. Jenže Magráta teď nebyla schopna najít jedinou kletbu, která by beze zbytku vyjadřovala její pocity. Nakonec se rozhodla… spokojit s klasikou. Vykřikla: „Do hajzlu!“

:-D :-D já toho Terryho miluju :D

Belatris
21.07.2013 5 z 5

Nejoblíbenější zeměplošský díl! Dokonalá práce s notoricky známým Shakespearovým Macbethem, perfektní užití humoru, výborný náhled do životů zeměplošských čarodějek i mocipánů a v neposlední řadě božských kočovných herců - tahle kniha mě vážně nadchla.

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem po Mrakoplašovi přivikla těmto třem čarodějkám ale nakonec se z nich vyklubalo užasné Trio. Magráta,Bábi a Stařenka jsou prostě užasné a společně dokonalé. Příběh byl zajímavý, duch Verence se mi taky moc líbil. Byla tam spousta užasných postav, každá svým způsobem originální. Jen tam mohlo být o trochu víc Smrtě.
Moc jsem se bavila, knížka se příjemně četla, těším se na další díly. Opravdu moc povedené.

Ben Nevis
27.05.2013 4 z 5

Soudné sestry jsou vtipné a duchaplné, Pratchett je stále na vrcholu své obrazotvornosti, nicméně musím dát horší hodnocení, abych vyzdvihla ty díly Zeměplochy, které mě bavily víc.

malazluta
20.03.2013 4 z 5

Čarodějky jsou úžasné a nejen ty, v této knize je spousta postav díky kterým se člověk při této knize skvěle pobaví.

Temsiss
03.01.2013 5 z 5

K téhle knize nemám co dodat. Je dokonalá a Bábi Zlopočasná je prostě úžasná :)

Čarodějka0458
23.08.2012

Kniha se mi velmi líbila, byl tam humor a čarodějství a to mě prostě baví :D

vhumanik
12.05.2012 4 z 5

Ty tři holky daly mojí bránici občas i docela zabrat...

Livien
26.03.2012 5 z 5

Bábi Zlopočasná je prostě osobnost! :D

kniholka
31.12.2011 5 z 5

Tři čarodějky vám dopřejí spoustu záchvatů smíchu. A nejen ty...

valda
07.03.2011 3 z 5

Král Lancre Verence je zavražděn vévodou Felmetem, který se tak dostane na trůn. V posledním okamžiku se Verencův malý syn Tomjan dostane ke třem čarodějkám: Bábi Zlopočasné, Stařence Oggové a Magrátě, které se ho rozhodnou zachránit před Felmetem a předají ho do herecké společnosti pod vedením Vínozpěva a jeho pomocníka a tvůrce her trpaslíka Mášrechta. Tam Tomjan vyroste a má se vrátit zpátky do horského království a v průběhu představení svrhnout Felmeta. Do všeho se nakonec zaplete královský šašek.
Pratchett se v této knize volně inspiroval Shakespearovým Macbethem. Celá kniha paroduje, kromě stereotypů kolem čarodějek, také divadelní prostředí a středověk.
Macbetha znám jen zběžně, ale myslím, že i kdybych ho viděl nebo četl, tak by mi kniha přišla trochu rozvláčná. Samozřejmě obsahuje i skvělé pasáže, jak je u Pratchetta zvykem, ale tentokrát jich je tam méně.

Selhan
30.11.-0001 5 z 5

Tentokrát je parodizován Macbeth, a jako vždy neuvěřitelně vtipně a inteligentně. Dokonce se setkáme i s vedlejší postavou bouře či zamilovaného šaška.

idero
30.11.-0001 5 z 5

Kniha je úžasná a divadelní zpracování také nemá chybu :-)

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Můj první, ale zdaleka ne poslední Pratchett. Inteligentní humor a svérázné postavičky vás neskutečně pobaví. Spousta narážek, odkazů a děj, místy postavený na hlavu, vás nenechá v klidu.