Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546259/bmid_sova.jpg 4 2408 2408

maygirl
24.05.2019 1 z 5

Bohužel zklamání. První díl mě zaujal, druhý už ne. Autor opakuje nejen řadu informací o hlavních hrdinech (ok, zřejmě chtěl čtenáře uvést znovu do kontextu), ale opakuje i stejné motivy, co se týče struktury příběhu a zápletky. Chvílemi jsem měla pocit, jako bych se nedopatřením začetla znovu do prvního dílu. Dala jsem tomu sto stránek a pak už jen přeskočila na konec... který ani ve výsledku nepřekvapil. Je mi to líto, ale nedoporučuji.

Chesterton
21.05.2019 3 z 5

Zase jsou tu zpět. Věčně podnapile zfetovaný, o sebevraždě meditující Měsíční paprsek Mia a Holger Munch se svou komplikovanou rodinou - Marian Miriam a Marion.........
Psychoomáčka o všech těch nevztazích na začátku neskutečně dlouhá a téměř opsaná z Anděla. Asociálové, satanismus, okultismus, narušená mládež, rituální vraždy, LSD, úchylnosti, oběšená matka malého syna, všichni trochu vyšinutí z vazby, včetně vyšetřovatelů. Snad nejvíce si mě získal Skunk :o)

Skutečně je evropská, potažmo severská bohatá společnost už tolik znuděná, zpovykaná a rozmrzelá ze svého pohodlí, že musí chodit stále víc za hranu normality a zpestřovat si život takto??
Jedna hvězda za perfektně děsivé ztvárnění od skvělé Petry Špalkové.

petaSk
20.05.2019 3 z 5

[audiokniha]
První díl nebyl žádná pecka (alespoň pro mě), ale druhý díl je ještě horší. Měla jsem dojem, že v něm je použita spousta prvků z první knihy. Vyšinutá Mia je mi čím dál protivnější a většina postav nechápavá. Navíc, už mě štve povýšenost detektivů nad moderními technologiemi. Aby nechápali základní podstatu sociálních sítí apod. Chápu, že Munch je padesátník, ale jako velitel mi přišel v mnoha ohledech přitroublý. Do případu se opět plete jeho rodina, zase je zde něco jako rituální vražda v lese. Pořád se jedná o povedenou detektivku, ale pro mě průměr. Zatím nevím, jestli budu pokračovat třetím dílem. Nemám dojem, že by mi dal něco nového.

HanaNov
17.05.2019 4 z 5

Mně se četla Sova mnohem lépe než v Lese visí anděl, pro mě to mělo svižnější začátek a trochu větší spád. Hodně se mi líbí Bjorkovy zápletky, jsou opravdu zvláštní, komplikované a netuctové, i hlavní hrdinové jsou zajímavé barevné osobnosti (hodně jsem si oblíbila Gabriela), jen jsem doufala, že si Mia svůj vnitřní boj vyřešila v první knize a bude prostě už jiná, ale bohužel.
Co mi ale na knížce vadí:
1. Opět se padouch dotkne přímo rodiny hlavního vyšetřovatele, sice vlastně náhodou, ale stejně. Ach jo, to nejde vyřešit jinak?
2. Zdá se mi to, nebo Holger vlastně na nic sám nepřijde?
3. Žádné pořádně vysvětlení souvislostí a příčin, zbrklý konec a epilog v kostele trochu okoukaný (viz Nesbo Policie)

Na Clonu se těším, líbí se mi vypravěčský styl a těším se na vývoj hlavních charakterů, teda doufám, že se někam posunou.

SleepyAllDay
12.05.2019 4 z 5

No.
Obsahově kniha hodně podobná Andělovi, asi to bude autorův rukopis.
Ale jo, libilo se mi to. U konce jsem postřehla, že vlastně ani napětím nedýchám.

Asi SPOILER
Trošku mi přišlo, že se autor nemohl rozhodnout kdo bude vrahem, proto v půlce knihy přidal další postavy?

EvaEma
12.05.2019 2 z 5

Bohužel jsem ovlivněna první knihou V lese visí anděl. Knihy jsou si velmi podobné nejen stylem, ale i zápletkami, příběhem.

KLHannah
11.05.2019

Moje první kniha od autora, nikoli první severská detektivka. Mělo to nápad, hlavní postavy nejsou jen vyšetřovatelé, ale i lidé a to je fajn. Že Mia je chvílemi až moc v depresi, to prostě geniální lidé bývají. Případ jako takový byl určitě originální, žádný "mord od vedle". A konec, i když už si čtenář myslí, že autor konečně rozkryl rozuzlení, najde se tam fakt, který člověkem pohne. Jen je zvláštní že tak specifickou deviací trpí dva jedinci, kteří spolu nemají vůbec nic společného. A navíc v jedné lokalitě.

jankaander
09.05.2019 5 z 5

Velmi se mi kniha líbila.....

Nello
07.05.2019

Dala jsem šanci další knize, když to všude vychvalovali, ale ne, už V lese visí anděl nebyl pro mě nic moc a tohle bylo ještě o něco slabší. Není to špatný příběh, dobře se to čte ( obě knížky ) ale já pořád čekám víc. Mám pocit, že tomu něco chybí, jako by to bylo ke konci vždycky odfláknuté, honem honem rychle vyřešit, ukončit a psát další, už mám nápad, tak nějak. Je pravda, že v porovnání s jinými, např. R. Bryndzou, je Bjork skvělý :)

Lennji
06.05.2019 4 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale V lese visí anděl se mi líbilo víc..Tentokrát se to hodně točí okolo charakteristiky, nálady a myšlenkových pochodů postav Mii a Munche, celkem zbytečné průtahy..Napínavé, ale chybel tomu drive, nebylo to 100%ní..Teď jdu na Clonu..

silhavaemilka
03.05.2019 5 z 5

Super. Bjork opět nezklamal. Jen mě trochu trápí ty jeho zbrklé konce.

Zuzulin
01.05.2019 3 z 5

Těšila jsem se na další knihu od spisovatele Bjørka, ale kniha mě zklamala. Kniha se táhla a to jen kvůli věčnému dilematu Mii, zda odejít za sestrou nebo zůstat. Upřímně, Mia mi už lezla krkem od poloviny knihy a ke konci se k ni přidal i Munch. Kniha těmi jejich "problémy" ztrácela na drajvu. Je to škoda, přitom nápad vyšetřovaného příběhu byl dobrý a napínavý.

kalache
28.04.2019 4 z 5

...Skunk nebyl žádný komunista,nevyznával žádnou ideologii,ale v tomhle měl Karl Marx pravdu - dejte lidem náboženství nebo nějakou stupidní zábavu a to jim zabrání v tom,aby pochopili,že ve skutečnosti jsou jenom otroky systému...

Pav
25.04.2019 3 z 5

Námět je zajímavý, ale jsem zklamaná. Asi do poloviny knihy stále nedošlo k žádnému posunu. Mia i Holger mi neskutečně lezli na nervy, protože se neustále bavili ve stylu "blbej s hluchým", takže rozhovory probíhají ve stylu, že jeden něco řekne a druhý se třikrát zeptá cože. Ona je narušená a jeho pořád bolí hlava. Miiny záblesky z minulosti nikam nevedou, akorát jsou otravné a zdržují děj. Začala jsem druhým dílem, tak si ještě přečtu V lese visí anděl, ale vůbec nesdílím nadšení většiny.

klarinka9974
23.04.2019 3 z 5

Začátek se slibně rozjel, že jsem se těšila na další trhák ale kniha mě celkem zklamala. Od prostředku se kniha hrozně táhla a člověk se až musel nutit do čtení. Pořád mě zajímalo kdo a proč to dělá ale místo toho aby se to řešilo a něco se dělo, tak se stále jen autor zabývá postavami a nic velkého se neděje. Je to škoda, přitom nápad byl dobrý a celkem i hrozný na představu. Jen škoda, že to nebylo více promyšlené.

Dida86
23.04.2019 4 z 5

Docela dobrý druhý díl série :)

Simstr
23.04.2019 5 z 5

Skvělá jako první kniha, jen tak dál :-)

Marfinka
17.04.2019 4 z 5

Tak stejně jako kniha V lese visí anděl, tak i tahle se mi moc líbila. I když asi o trochu méně. Každopádně v knihovně mám rezervaci na Clonu, tak jsme zvědavá, jestli u mě zaboduje.

judith141
10.04.2019 4 z 5

Opět super čtení, i když autor možná trochu víc rozebírá postavy a život detektivů, ale umí i tímto upoutat čtenáře.

Eduarda
09.04.2019 3 z 5

SPOILERY - Nějak nevím...odpustila bych mu totálně plochou, zacyklenou a nevěrohodnou Miriam, nedotaženosti typu "naťuknu a pak už se k tomu nikdy nevrátím" (třeba story Skunka), věci, co tam jsou a nikdo netuší proč, neb nemají pointu (Holgerova bolavá hlava). Co je úplně mimo (navíc stokrát použitý jinde a tady nedotažený) je laciný trik s pohřbem na konci. Uf. Takže - tahle partička lůzrů je fakt sympatická - ale je to jediný důvod, proč zkusím ještě jeden díl.